BBC řadí zpátečku, Clarksona nechá uvádět Top Gear Live

Magazín Magazín
1. 4. 2015 11:15
BBC tak odvrací potenciální žaloby, kterými hrozili pořadatelé v případě, že by se Top Gear Live neúčastnil Jeremy Clarkson.
Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson, Richard Hammond a James May pro BBC už nepracují, přesto se ještě několikrát sejdou, aby uváděli živé show Top Gear, píše The Guardian.

BBC Worldwide, která prodává pořadatelům do celého světa živá představení svého nejpopulárnějšího televizního pořadu, má totiž uzavřené smlouvy na show v Africe, Evropě a Austrálii.

Vyhozením Jeremyho Clarksona se tak ocitl v ohrožení i Top Gear Live. Diváci totiž vraceli vstupenky a například akce v Norsku musely být odloženy na červen.

Top Gear nesmí být Top Gear, varuje televize

"Aby nedošlo ke zklamání tisíců lidí po celém světě, BBC Worldwide se dohodla se svými partnery, že zbytek turné může pokračovat," stojí v oficiálním vyjádření BBC.

Vedení zároveň upřesnilo, že se na akcích nesmí objevovat žádné logo, výrobky nebo obsah, které jsou jakkoliv spjaty s Top Gearem.

Trio moderátorů uvádělo Top Gear Live již mnoho let předtím, a to pod názvem MPH. Pořad byl zcela nezávislý na BBC a vlastnila ho a spravovala firma Brand Events.  

Clarkson, Hammond and May Live, jak se nástupce Top Gear Live bude jmenovat, v květnu čekají čtyři zastávky v Austrálii. Show každoročně vydělá 11 milionů liber. Vloni ji viděli i diváci v pražské O2 Areně.   

 

Právě se děje

před 1 hodinou

USA zakázaly kvůli podpoře Madury vstup do země kubánskému ministrovi vnitra

Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa uvalila cestovní sankce na druhého vysokého kubánského politika. Zesiluje tak tlak na zemi kvůli pokračující podpoře vlády venezuelského prezidenta Nicoláse Madury. Zákaz vstupu do země se týká kubánského ministra vnitra, kterým je Julio César Gandarilla Bermejo, kvůli jeho účasti na hrubém porušování lidských práv ve Venezuele, oznámil americký ministr zahraničí Mike Pompeo. Vyzval také další země, aby se připojily k USA.

Zákaz je spíše symbolickým krokem. Pompeo dodal, že Bermejo je také zodpovědný za svévolné zatčení a zadržení tisíců kubánských občanů a nezákonné uvěznění více než 100 politických vězňů na Kubě. Jeho ministerstvo dohlíželo na mučení politických disidentů, zadržených a vězňů, a také na vraždu některých těchto osob policejními a bezpečnostními silami.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Policie v Hongkongu opět použila slzný plyn. Demonstranti se bránili benzinovými bombami

Nové násilí vypuklo v neděli ráno místního času u obléhaného kampusu polytechnické univerzity v Hongkongu, uvedla agentura Reuters. Po několika klidných hodinách, kdy demonstranti spali na trávníku a v univerzitní knihovně, policie opět použila slzný plyn. Aktivisté na oplátku použili proti policistům benzinové bomby, některé z nich zapálily stromy mimo areál.

Některé části kampusu vypadají v neděli spíše jako pevnost s barikádami a černě oděnými protestujícím na hradbách, kteří mají improvizované zbraně, jako cihly bedny zápalných bomb, luky a šípy. Polytechnická univerzita je poslední z pěti univerzit, který zůstává obsazen aktivisty. Ti ji vyžívají jako základnu pro blokování nedalekého silničního tunelu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy