BBC řadí zpátečku, Clarksona nechá uvádět Top Gear Live

Magazín Magazín
1. 4. 2015 11:15
BBC tak odvrací potenciální žaloby, kterými hrozili pořadatelé v případě, že by se Top Gear Live neúčastnil Jeremy Clarkson.
Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson, Richard Hammond a James May pro BBC už nepracují, přesto se ještě několikrát sejdou, aby uváděli živé show Top Gear, píše The Guardian.

BBC Worldwide, která prodává pořadatelům do celého světa živá představení svého nejpopulárnějšího televizního pořadu, má totiž uzavřené smlouvy na show v Africe, Evropě a Austrálii.

Vyhozením Jeremyho Clarksona se tak ocitl v ohrožení i Top Gear Live. Diváci totiž vraceli vstupenky a například akce v Norsku musely být odloženy na červen.

Top Gear nesmí být Top Gear, varuje televize

"Aby nedošlo ke zklamání tisíců lidí po celém světě, BBC Worldwide se dohodla se svými partnery, že zbytek turné může pokračovat," stojí v oficiálním vyjádření BBC.

Vedení zároveň upřesnilo, že se na akcích nesmí objevovat žádné logo, výrobky nebo obsah, které jsou jakkoliv spjaty s Top Gearem.

Trio moderátorů uvádělo Top Gear Live již mnoho let předtím, a to pod názvem MPH. Pořad byl zcela nezávislý na BBC a vlastnila ho a spravovala firma Brand Events.  

Clarkson, Hammond and May Live, jak se nástupce Top Gear Live bude jmenovat, v květnu čekají čtyři zastávky v Austrálii. Show každoročně vydělá 11 milionů liber. Vloni ji viděli i diváci v pražské O2 Areně.   

 

Právě se děje

Další zprávy