BBC řadí zpátečku, Clarksona nechá uvádět Top Gear Live

Magazín Magazín
1. 4. 2015 11:15
BBC tak odvrací potenciální žaloby, kterými hrozili pořadatelé v případě, že by se Top Gear Live neúčastnil Jeremy Clarkson.
Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson, Richard Hammond a James May pro BBC už nepracují, přesto se ještě několikrát sejdou, aby uváděli živé show Top Gear, píše The Guardian.

BBC Worldwide, která prodává pořadatelům do celého světa živá představení svého nejpopulárnějšího televizního pořadu, má totiž uzavřené smlouvy na show v Africe, Evropě a Austrálii.

Vyhozením Jeremyho Clarksona se tak ocitl v ohrožení i Top Gear Live. Diváci totiž vraceli vstupenky a například akce v Norsku musely být odloženy na červen.

Top Gear nesmí být Top Gear, varuje televize

"Aby nedošlo ke zklamání tisíců lidí po celém světě, BBC Worldwide se dohodla se svými partnery, že zbytek turné může pokračovat," stojí v oficiálním vyjádření BBC.

Vedení zároveň upřesnilo, že se na akcích nesmí objevovat žádné logo, výrobky nebo obsah, které jsou jakkoliv spjaty s Top Gearem.

Trio moderátorů uvádělo Top Gear Live již mnoho let předtím, a to pod názvem MPH. Pořad byl zcela nezávislý na BBC a vlastnila ho a spravovala firma Brand Events.  

Clarkson, Hammond and May Live, jak se nástupce Top Gear Live bude jmenovat, v květnu čekají čtyři zastávky v Austrálii. Show každoročně vydělá 11 milionů liber. Vloni ji viděli i diváci v pražské O2 Areně.   

 

Právě se děje

Aktualizováno před 4 minutami

Vojtěch Filip po infarktu opustil nemocnici, lékaři mu povolili domácí péči

Předseda komunistů Vojtěch Filip v pátek kolem 11:00 po dvou dnech hospitalizace kvůli infarktu opustil nemocnici. Lékaři pražské Všeobecné fakultní nemocnice po dopolední poradě povolili jeho propuštění.

Lékaři Filipův infarkt zachytili v časném stadiu. Ve středu uvedli, že to dává pacientovi naději na časné propuštění do domácí péče.

V nemocnici, kam poslala pětašedesátiletého politika praktická lékařka, Filipa přijali ve středu před polednem s bolestí na hrudi. Na jeho případu je podle přednosty 2. interní kliniky VFN Aleše Linharta patrné, že v Česku funguje dobře propracovaný systém péče o nemocné s akutním infarktem. "Důležité bylo, že příjezd do kardiocentra neoddaloval a díky tomu je možné očekávat příznivý průběh," uvedl ve středu lékař.

před 13 minutami

Německem se táhne krvavá stopa pravicového extremismu, řekl ministr vnitra

Masakr v Hanau byl podle německého ministra vnitra Horsta Seehofera jednoznačně rasisticky motivovaným teroristickým útokem. Navíc už třetím pravicově extremisticky motivovaným útokem během pár měsíců. Seehofer to řekl v pátek na tiskové konferenci v Berlíně. Varoval před tím, že by se někdo čin mohl pokusit napodobit. Německo v reakci zpřísňuje bezpečnostní opatření v celé zemi.

"Ohrožení ze strany antisemitismu, rasismu a pravicového extremismu je v Německu velmi vysoké," uvedl ministr vnitra, podle něhož se od vražd neonacistické skupiny Národněsocialistické podzemí (NSU) z let 2000 až 2007 zemí až po dnešek táhne "krvavá stopa pravicového extremismu". Připomněl i loňskou vraždu regionálního politika vládních křesťanských demokratů Waltera Lübckeho a také útok na synagogu ve východoněmeckém městě Halle, kde zemřeli dva lidé. V obou případech jsou podezřelí pravicoví radikálové.

Zdroj: ČTK
Další zprávy