Clarkson o rvačce v Top Gearu: Bál jsem se, že mám rakovinu

Magazín Magazín
19. 4. 2015 14:15
Slavný moderátor vysvětlil, co zapříčinilo jeho incident s producentem Top Gearu. Jeremy Clarkson zároveň potvrdil, že připravuje nový pořad.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Profimedia.cz

Londýn/PrahaJeremy Clarkson prolomil mlčení ohledně březnového incidentu s producentem motoristické show Top Gear, kvůli jehož fyzickému i slovnímu napadení ho BBC 25. března propustila a pozastavila samotný pořad.

Kontroverzní moderátor ve svém nedělním sloupku pro Sunday Times napsal, že mu doktoři dva dny před zmiňovaným incidentem sdělili, že má "pravděpodobně rakovinu". Zpráva o jeho zdravotním stavu byla pro něj tak psychicky náročná, že neudržel nervy na uzdě.

"Dva dny před tou rvačkou mi doktoři řekli, že ta bulka, co mám na jazyku, je asi nádor a že musím okamžitě na další vyšetření. Ale na to jsem nemohl jít, protože jsme byli v polovině natáčení Top Gearu. A Top Gear měl vždycky přednost," vysvětlil Clarkson.

Top Gear číslo 2

"Ztratil jsem dítě, ale vytvořím si další," napsal Clarkson na adresu zrušeného Top Gearu, který na BBC už nebude uvádět. Televize momentálně hledá nové tváře a s kreativním ředitelem BBC řeší, v jaké podobě uvede pořad v příštím roce. Původní moderátoři Richard Hammond a James May totiž opakovaně prohlásili, že bez Clarksona show moderovat nebudou.

"Ještě nevím, jaký bude druhý rodič a jak bude dítě vypadat, ale nemůžu jen sedět a přehrabovat se ve fotoalbu," potvrdil Clarkson, že chystá novou show. Novináři jeho další působení spojují s britskou komerční televizí ITV nebo internetovým gigantem Netflix, který produkuje úspěšné seriály jako House of Cards nebo Orange Is the New Black.

Jeremy Clarkson rovněž vycouval z uvádění satirického vědomostního kvízu Have I Got News For You, který se měl objevit na obrazovkách již příští týden. Šlo by o jeho první vystoupení na BBC od březnového incidentu.

Top Gear se vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a podle agentury Reuters ho sledovalo asi 300 milionů lidí. Patřil mezi jeden z nejvýnosnějších pořadů BBC.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Boeing kvůli počasí opět odložil zkušební let letounu 777X

Americká strojírenská společnost Boeing v pátek stejně jako ve čtvrtek odložila zkušební let svého širokotrupého letounu 777X kvůli špatnému počasí. Oznámila to firma. Dodala, že se o let znovu pokusí v sobotu v 19:00 SEČ.

Zkušební let stroje 777X se měl původně uskutečnit již loni v létě, Boeing ho ale odložil a zdůvodnil to problémy s křídly, softwarem a dodávkami motorů firmy General Electric.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 3 hodinami

Kvůli silným bouřím a záplavám na Madagaskaru zemřelo 21 lidí

Silné bouře, které postihly severozápad Madagaskaru, si od neděle vyžádaly 21 mrtvých. Dalších 20 lidí se pohřešuje, uvedly dnes madagaskarské úřady. Prudký déšť, který na ostrově způsobil záplavy a sesuvy půdy, zasáhl téměř 90 000 lidí. Část země má narušenou infrastrukturu a hrozí nedostatek jídla, píše AFP.

Rozvodněná řeka například v městečku Mitsinjo smetla 24 lidí, z nich čtyři byli nalezeni mrtví, zbývajících 18 se pohřešuje. Ve 120 kilometrů vzdálené vesnici Tsaramandroso přišli o život rovněž čtyři lidé. Dalších devět lidí zemřelo ve městě Maevatanana, většina z nich v těžební oblasti.

Deště také poničily části dvou hlavních silnic, které spojují severozápad země se zbytkem ostrova, a odřízly tak několik vesnic. Voda na jednom místě odnesla zhruba 700 metrů dlouhý úsek silnice.

Zdroj: ČTK
před 6 hodinami

Představitelé EU i britský premiér Johnson podepsali brexitovou dohodu

Představitelé Evropské unie a Spojeného království dnes splnili jeden z posledních formálních požadavků před odchodem Británie z EU: Brusel i Londýn podepsali brexitovou "rozvodovou" dohodu, která by po ratifikaci Evropským parlamentem měla za týden ukončit spojení Spojeného království s unijní "sedmadvacítkou", informovala agentura AFP.

Dohodu nejprve za EU podepsala předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová a předseda Evropské rady Charles Michel. Následně byl dokument odeslán do Londýna, kde jej podpisem stvrdil britský premiér Boris Johnson.

Europarlament bude o ratifikaci dohody hlasovat 29. ledna. Opustit EU by Británie měla po 47 letech členství o půlnoci 31. ledna.

Zdroj: ČTK
Další zprávy