Clarkson o rvačce v Top Gearu: Bál jsem se, že mám rakovinu

Magazín Magazín
19. 4. 2015 14:15
Slavný moderátor vysvětlil, co zapříčinilo jeho incident s producentem Top Gearu. Jeremy Clarkson zároveň potvrdil, že připravuje nový pořad.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Profimedia.cz

Londýn/PrahaJeremy Clarkson prolomil mlčení ohledně březnového incidentu s producentem motoristické show Top Gear, kvůli jehož fyzickému i slovnímu napadení ho BBC 25. března propustila a pozastavila samotný pořad.

Kontroverzní moderátor ve svém nedělním sloupku pro Sunday Times napsal, že mu doktoři dva dny před zmiňovaným incidentem sdělili, že má "pravděpodobně rakovinu". Zpráva o jeho zdravotním stavu byla pro něj tak psychicky náročná, že neudržel nervy na uzdě.

"Dva dny před tou rvačkou mi doktoři řekli, že ta bulka, co mám na jazyku, je asi nádor a že musím okamžitě na další vyšetření. Ale na to jsem nemohl jít, protože jsme byli v polovině natáčení Top Gearu. A Top Gear měl vždycky přednost," vysvětlil Clarkson.

Top Gear číslo 2

"Ztratil jsem dítě, ale vytvořím si další," napsal Clarkson na adresu zrušeného Top Gearu, který na BBC už nebude uvádět. Televize momentálně hledá nové tváře a s kreativním ředitelem BBC řeší, v jaké podobě uvede pořad v příštím roce. Původní moderátoři Richard Hammond a James May totiž opakovaně prohlásili, že bez Clarksona show moderovat nebudou.

"Ještě nevím, jaký bude druhý rodič a jak bude dítě vypadat, ale nemůžu jen sedět a přehrabovat se ve fotoalbu," potvrdil Clarkson, že chystá novou show. Novináři jeho další působení spojují s britskou komerční televizí ITV nebo internetovým gigantem Netflix, který produkuje úspěšné seriály jako House of Cards nebo Orange Is the New Black.

Jeremy Clarkson rovněž vycouval z uvádění satirického vědomostního kvízu Have I Got News For You, který se měl objevit na obrazovkách již příští týden. Šlo by o jeho první vystoupení na BBC od březnového incidentu.

Top Gear se vysílal ve více než 200 zemích, včetně České republiky, a podle agentury Reuters ho sledovalo asi 300 milionů lidí. Patřil mezi jeden z nejvýnosnějších pořadů BBC.

BBC si myslí, že Clarkson působí víc problémů než užitku, já s tím nesouhlasím, značka Top Gear bude jeho odchodem znehodnocena, říká publicista Luděk Staněk. Podle něj Clarkson na BBC skončí. | Video: Martin Veselovský
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Ministerstvo průmyslu prodloužilo lhůtu, do které mohou podnikatelé zasažení tornádem zažádat o kompenzace

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) prodloužilo příjem žádostí do programu Pomoc po tornádu do 15. října. Resort to uvedl na svém webu. Původně měl příjem skončit 30. září. V kompenzační výzvě Pomoc po tornádu mohou podnikatelé žádat o příspěvek na obnovu nebo nákup nového majetku. Na podporu je pro ně připraveno 200 milionů korun.

Někteří podnikatelé podle resortu stále nemají příslušné podklady k uznání kompenzace, proto se úřad rozhodl posunout termín ukončení příjmu žádostí. Ten začal 30. června.

Státní agentura CzechInvest, která má administraci programu Pomoc po tornádu na starost, k 21. září evidovala 167 podaných žádostí za 82 milionů korun. Z nich bylo na ministerstvu ke stejnému datu předáno 130 žádostí za zhruba 59,6 milionu korun. Úřad postupně podnikatelům posílá peníze na účty, k 21. září proplatil 110 žádostí v objemu 48,9 milionu korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy