Jeremy Clarkson se vrací do Top Gearu. Má to ale háček

Magazín Magazín
30. 3. 2015 12:30
BBC hasí velkou vlnu nevole fanoušků, kteří si zakoupili vstupenky na živou show Top Gearu a teď je ve velkém vracejí. Na scénu se tak možná vrátí kontroverzní Clarkson.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se znovu sejdou, aby moderovali Top Gear. Nepůjde o televizní pořad, ale o sérii živých show, se kterými jezdí po celém světě a loni takto navštívili Prahu.

BBC Worldwide má totiž uzavřené smlouvy s pořadateli, kteří prodali desítky tisíc lístků právě na Top Gear s Clarksonem, Mayem a Hammondem. V Sydney například na trojici moderátorů čeká 40 tisíc diváků.

Pokud BBC Worldwide show zruší a nedodá pořadatelům zakoupený produkt, hrozí televizi žaloba, informuje zpravodajský web The Telegraph.

BBC minulý týden oznámila, že s Clarksonem již dále nehodlá spolupracovat. Za vše může incident z počátku března, kdy moderátor fyzicky napadl producenta pořadu a následně ho urážel a vyhrožoval mu výpovědí.

Clarkson se tedy na televizní obrazovky již nevrátí, část jeho smlouvy, která se vztahuje na živé show Top Gearu, ale zůstává v platnosti.

BBC zatím mlčí

Australané tak zřejmě uvidí klasickou trojici moderátorů naživo, přestože show ponese jiný název než Top Gear. Uvažuje se o Clarkson, May and Hammond Live nebo MPH Live.

"Trio moderátorů do toho chce jít, jsou tu tisíce fanoušků, kteří mají koupené lístky, tak to prostě proběhne," citoval The Sunday Mirror zdroj uvnitř produkce Top Gearu.

BBC zatím oficiální nic nepotvrdila, jen vydala prohlášení, že "živý Top Gear" proběhne tak, jak je domluveno. Televize již dříve dala najevo, že Hammond s Mayem jsou pro budoucnost televizního Top Gearu klíčoví a kreativní ředitel televize s nimi počítá jako s hlavními moderátory.

Hammond a May zatím stojí za vyhozeným Clarksonem a tvrdí, že Top Gear budou moderovat buď všichni tři, nebo ani jeden.  

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy