Jeremy Clarkson se vrací do Top Gearu. Má to ale háček

Magazín Magazín
30. 3. 2015 12:30
BBC hasí velkou vlnu nevole fanoušků, kteří si zakoupili vstupenky na živou show Top Gearu a teď je ve velkém vracejí. Na scénu se tak možná vrátí kontroverzní Clarkson.
Jeremy Clarkson
Jeremy Clarkson | Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson, James May a Richard Hammond se znovu sejdou, aby moderovali Top Gear. Nepůjde o televizní pořad, ale o sérii živých show, se kterými jezdí po celém světě a loni takto navštívili Prahu.

BBC Worldwide má totiž uzavřené smlouvy s pořadateli, kteří prodali desítky tisíc lístků právě na Top Gear s Clarksonem, Mayem a Hammondem. V Sydney například na trojici moderátorů čeká 40 tisíc diváků.

Pokud BBC Worldwide show zruší a nedodá pořadatelům zakoupený produkt, hrozí televizi žaloba, informuje zpravodajský web The Telegraph.

BBC minulý týden oznámila, že s Clarksonem již dále nehodlá spolupracovat. Za vše může incident z počátku března, kdy moderátor fyzicky napadl producenta pořadu a následně ho urážel a vyhrožoval mu výpovědí.

Clarkson se tedy na televizní obrazovky již nevrátí, část jeho smlouvy, která se vztahuje na živé show Top Gearu, ale zůstává v platnosti.

BBC zatím mlčí

Australané tak zřejmě uvidí klasickou trojici moderátorů naživo, přestože show ponese jiný název než Top Gear. Uvažuje se o Clarkson, May and Hammond Live nebo MPH Live.

"Trio moderátorů do toho chce jít, jsou tu tisíce fanoušků, kteří mají koupené lístky, tak to prostě proběhne," citoval The Sunday Mirror zdroj uvnitř produkce Top Gearu.

BBC zatím oficiální nic nepotvrdila, jen vydala prohlášení, že "živý Top Gear" proběhne tak, jak je domluveno. Televize již dříve dala najevo, že Hammond s Mayem jsou pro budoucnost televizního Top Gearu klíčoví a kreativní ředitel televize s nimi počítá jako s hlavními moderátory.

Hammond a May zatím stojí za vyhozeným Clarksonem a tvrdí, že Top Gear budou moderovat buď všichni tři, nebo ani jeden.  

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy