Stupidní rozhodnutí. Tak lidé reagují na vyhazov Clarksona

Magazín Magazín
25. 3. 2015 16:00
BBC dnes oznámila, že nebude pokračovat ve spolupráci s kontroverzním moderátorem Jeremy Clarksonem. Rozhodnutí televize vyvolalo vlnu nesouhlasu.
Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson již nebude moderovat Top Gear, BBC se totiž rozhodla propustit svoji největší a zároveň nejkontroverznější hvězdu a zaměřit se na přípravy nové podoby pořadu, který by se měl objevit na televizních obrazovkách nejdříve v příštím roce.

Rozhodnutí BBC spustilo vlnu emocí na Twitteru, kde se lidé vyjadřují k postoji britské veřejnoprávní televize. Mediální magnát Ruppert Murdoch označil vyhození Clarksona za "stupidní".

Odborník na média Steve Hewlett se pozastavuje nad uvažováním vedení televize, které chce předělat Top Gear a vysílat nové řady příští rok. "Jak to proboha chtějí dokázat? Ten program je jedinečný právě kvůli těm třem (moderátorům)," upozornil.

Jeho slova potvrzuje i Stig, tajemný jezdec Top Gearu. "Lidi si pouštěli Top Gear především kvůli němu." Clarkson má podle Stiga daleko více možností než BBC. "Teď si ostatní televize lámou hlavu s jedinou otázkou, jak jen přetáhneme Clarksona na svoje obrazovky?"

Clarkson zatím taktně mlčí, na Twitteru pouze změnil svůj osobní status. "Uváděl jsem motoristickou show Top Gear na BBC2."

James May, který s Clarksonem a Hammondem pořad moderoval, označil rozhodnutí BBC za tragédii. "Mrzí mě, že takto malý incident, který se dal v klidu vyřešit, přerostl v něco tak velkého."

 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Summit EU se shodl na dosažení klimatické neutrality do roku 2050

Lídři zemí Evropské unie se dnes po dlouhém vyjednávání shodli, že EU bude do poloviny století klimaticky neutrální. Informoval o tom předseda Evropské rady Charles Michel. Podle informací ČTK obsahují závěry zmínku o jaderné energii jako součásti energetického mixu, kterou prosazovalo Česko. Dočasnou výjimku si podle diplomatických zdrojů vyjednalo Polsko.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Summit projednal víceletý rozpočet EU, shodu nenašel

Evropští lídři ve čtvrtek na bruselském summitu projednali návrh příštího víceletého rozpočtu Evropské unie. K textu předloženému finským předsednictvím má většina unijních zemí připomínky a k jednání se chtějí vrátit počátkem příštího roku. Podle informací ČTK uvažuje předseda Evropské rady Charles Michel o svolání mimořádného summitu na únor.

Prezidenti a premiéři se k otázce rozpočtu na období 2021 až 2027 dostali po neúspěšném podvečerním vyjednávání o klimatických závazcích. Na stole měli návrh, který již po zveřejnění sklidil kritiku od Evropské komise i většiny členských států. Finský text počítá s celkovým objemem rozpočtu ve výši 1,07 procenta hrubého národního důchodu (HND) EU. Zatímco komisi, která navrhovala 1,11 procenta, se nelíbí snížení celkového objemu rozpočtu, státy střední a jižní Evropy jsou rozladěny zejména poklesem peněz pro strukturální fondy. Západoevropské země pak namítají, že by se měl rozpočet i vzhledem k odchodu Británie jako čistého plátce snížit až na jedno procento.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Lídři EU se shodli na prodloužení sankcí vůči Rusku

Prezidenti a premiéři zemí Evropské unie se dnes jednomyslně shodli na půlročním prodloužení hospodářských sankcí vůči Rusku. Oznámil to mluvčí předsedy Evropské rady Barend Leyts. Podle unijních lídrů Moskva stále nedodržuje mírové dohody z Minsku, které se týkají východu Ukrajiny ovládaného od roku 2014 separatisty a jejichž naplnění je podmínkou pro zrušení postihů.

Německá kancléřka Angela Merkelová a francouzský prezident Emmanuel Macron informovali své kolegy o výsledcích pondělní pařížské vrcholné schůzky. Takzvaná normandská čtyřka tvořená ještě ruským prezidentem Vladimirem Putinem a jeho ukrajinským protějškem Volodymyrem Zelenským se v Paříži nedokázala shodnout na ukončení konfliktu na východě Ukrajiny. V oblasti Donbasu za více než pět let bojů mezi vojsky prozápadní vlády v Kyjevě a separatisty podporovanými Kremlem zemřelo na 13 000 lidí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy