Stupidní rozhodnutí. Tak lidé reagují na vyhazov Clarksona

Magazín Magazín
25. 3. 2015 16:00
BBC dnes oznámila, že nebude pokračovat ve spolupráci s kontroverzním moderátorem Jeremy Clarksonem. Rozhodnutí televize vyvolalo vlnu nesouhlasu.
Foto: Reuters

Londýn/PrahaJeremy Clarkson již nebude moderovat Top Gear, BBC se totiž rozhodla propustit svoji největší a zároveň nejkontroverznější hvězdu a zaměřit se na přípravy nové podoby pořadu, který by se měl objevit na televizních obrazovkách nejdříve v příštím roce.

Rozhodnutí BBC spustilo vlnu emocí na Twitteru, kde se lidé vyjadřují k postoji britské veřejnoprávní televize. Mediální magnát Ruppert Murdoch označil vyhození Clarksona za "stupidní".

Odborník na média Steve Hewlett se pozastavuje nad uvažováním vedení televize, které chce předělat Top Gear a vysílat nové řady příští rok. "Jak to proboha chtějí dokázat? Ten program je jedinečný právě kvůli těm třem (moderátorům)," upozornil.

Jeho slova potvrzuje i Stig, tajemný jezdec Top Gearu. "Lidi si pouštěli Top Gear především kvůli němu." Clarkson má podle Stiga daleko více možností než BBC. "Teď si ostatní televize lámou hlavu s jedinou otázkou, jak jen přetáhneme Clarksona na svoje obrazovky?"

Clarkson zatím taktně mlčí, na Twitteru pouze změnil svůj osobní status. "Uváděl jsem motoristickou show Top Gear na BBC2."

James May, který s Clarksonem a Hammondem pořad moderoval, označil rozhodnutí BBC za tragédii. "Mrzí mě, že takto malý incident, který se dal v klidu vyřešit, přerostl v něco tak velkého."

 

Právě se děje

Další zprávy