Obrazem: Český venkov ožívá. Místní vzali proměnu vesnic do svých rukou

Obrazem: Český venkov ožívá. Místní vzali proměnu vesnic do svých rukou
Jednou z vesnic, kde se lidé rozhodli vzít věci do svých rukou, jsou Bečice na Táborsku. Žije tu jen asi 80 stálých obyvatel. Před rokem se sešli na místním úřadě, aby společně naplánovali, jak proměnit veřejné prostranství před obecním úřadem.
Padala řada návrhů, co by na tomto místě mohlo vzniknout. Park, dětské hřiště, ohniště…
S pomocí architekta postavili tento altán s grilem, místo, kde se budou potkávat. Na podzim jej otevřeli prvním opékáním klobás a smažením bramboráků.
V Dolním Podluží, vsi na úpatí Lužických hor, měli jiný nápad. Chtěli zútulnit zanedbané okolí místního rybníka.
Foto: Anna Šolcová
hrz hrz
3. 2. 2017 10:45
S Čechy se za poslední roky udála velká proměna. Místo nadávání v hospodě u piva začínají brát péči o věci veřejné do svých rukou. V úsilí vylepšit místo, kde žijí, dobrovolně dřou stovky hodin a spojují se sousedi napříč generacemi. Podívejte se, jak se to povedlo obyvatelům pěti obcí s podporou Nadace Via v rámci programu Místo, kde žijeme.
 

Právě se děje

před 27 minutami

Děčín bude mít nové vedení, Hroudu nahradí Anděl z ANO

Nová koalice na magistrátu v Děčíně ve čtvrtek podepsala koaliční smlouvu. ANO, Piráti, ODS, Změna pro Děčín a Volba pro Děčín budou mít v zastupitelstvu 15 hlasů z 27. Dosud řídí město v červnu odvolaný primátor Jaroslav Hrouda (ANO). V nové koalici ho nahradí jeho náměstek Jiří Anděl (ANO).

Na čtvrtek bylo naplánované zasedání zastupitelstva. Spekulovalo se o návrhu nového vedení, Hrouda však ve středu odpoledne zasedání zrušil. Zdůvodnil to zhoršenou epidemickou situací. Zastupitelé se ve čtvrtek ale sešli a před společenským domem Střelnice, kde se běžně zasedání konají, podepsali koaliční smlouvu a žádost o svolání mimořádného zastupitelstva. Konat by se podle Anděla mělo do tří týdnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy