Proti šedým ulicím! Tři studentky z Ústí vás donutí smát se

Proti šedým ulicím! Tři studentky z Ústí vás donutí smát se
Umělecké trio Směj se nedávno oslavilo třetí výročí. Směj se se narodilo v jedné z ústeckých čajoven, kde mělo první výstavu fotek.
V Ústí nad Labem už je docela známé. Protože potkat v parku legopanáčka není jen tak.
Do širšího povědomí se dívky dostaly nedávným vítězstvím v anketě Gratias Tibi pořádané Člověkem v tísni.
Hlavní roli v počátcích hrály matrjošky, postavičky z Lega a další hračky. Všechny měly jediný úkol - vykouzlit v šedých smutných ulicích aspoň na chvíli hezčí svět.
Foto: Archiv Galerie Směj se
Zuzana Hronová Zuzana Hronová
19. 6. 2015 9:43
Ústím nad Labem obcházejí již přes rok tři dívky ze skupiny Směj se a snaží se místní lidi rozesmát. Daří se jim to skvěle.

Ústí nad Labem - "Jsme tři slečny, které nebaví ústecké smutné šedé ulice, a proto jsme se je pokusily trochu rozveselit. Pracovaly jsme s městem tak, aby případné kolemjdoucí pobavilo, nebo se alespoň ukázalo v jiném světle a vytrhlo své obyvatele z nudného stereotypu všedních dnů," říká o sobě umělecká skupina Směj se.

Tvoří ji tři mladé středoškolačky - Barbora Ziková, Markéta Petříčková a Eliška Andělová. Začátkem června ovládly středoškolskou kategorii ceny Gratias Tibi, oceňující mladé lidi za jejich občanskou aktivitu.

Jejich rekvizity jsou jednoduché, často jen cedule, bublifuky či rozesmáté tašky na hlavách, jejich nápady někdy lehce infantilní. Přesto to na spoluobčany funguje skvěle, smějí se. Své akce si fotí a vystavují na Facebooku.

 

Právě se děje

Další zprávy