Jako husiti u Tábora. Vojáci s pandury trénovali vozovou hradbu, smějí se lidé na internetu

pv
Aktualizováno 4. 11. 2016 14:54
Pět obrněných vozů Pandur a jedno civilní auto se v pátek ráno srazily na předměstí Tábora. Při srážce utrpělo zranění 11 vojáků a matka s dítětem. Armádní vozidla jsou kvůli kontroverzní zakázce pod drobnohledem veřejnosti, i proto se havárie chytli internetoví vtipálci a nabídli řadu teorií, proč se tomu tak stalo.
Foto: facebook.com/kotsmid

Při páteční ranní nehodě pěti pandurů a osobního auta v Táboře se zranilo 11 vojáků a žena s dítětem.

Česká armáda má k dispozici 107 bojových vozidel, jejichž kontroverzní nákup nedávno oživilo odsouzení Marka Dalíka, který dostal ve spojitosti s žádostí o úplatek pětiletý trest.

Toho si všimli lidé na sociálních sítích, kteří přišli s mnoha zajímavými teoriemi, proč k páteční bouračce došlo. Podle jedné z nich designéři vozidla přes všechny vymoženosti pouze zapomněli nainstalovat brzdy.

Nabízí se i pragmatičtější vysvětlení. Armáda podcenila počasí a fakt, že už je listopad a na špatně sjízdných silnicích je třeba mít zimní gumy.

Je možné, že by se jednalo o truc-akci kvůli odsouzení Marka Dalíka?

Důležitá otázka, která trápí Čechy od nákupu transportérů, je díky dnešní nehodě zodpovězena. Do jedné fabie se vejde přesně pět pandurů. 

Naopak se vyrojily otázky nad bezpečností naší země, když dokáže pět armádních vozů zlikvidovat jeden osobák.

Podle "očitých" svědků se naopak jednalo o starou známou bojovou techniku, která už u Tábora byla v minulosti využita.

"Jednalo se samozřejmě o součást vojenského cvičení, kdy příslušníci 42. mechanizovaného praporu navazovali na vojenskou tradici táboritů, tedy manévrem známým jako vozová hradba. Je zřejmé, že 600 let zkušeností dokázali vojáci plně využít," píše jeden z uživatelů na sociálních sítích. 

Podle jiného názoru se jednalo o nácvik do soutěže robotů. Poradil by si pandur?

Ať už je za nehodou cokoliv, jedno je jisté: Bitva o Tábor byla započata.

Jako David proti Goliášovi.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Trump předčasně zveřejnil záznam rozhovoru s televizí CBS

Bílý dům dnes zveřejnil nesestříhaný záznam interview mezi prezidentem Donaldem Trumpem a reportérkou pořadu 60 Minutes (60 minut) Lesley Stahlovou, z něhož Trump při natáčení předčasně odešel kvůli údajné zaujatosti novinářky, které pohrozil blíže nespecifikovanou odvetou. Podle agentury Reuters tím prezidentská kancelář porušila dohodu s televizí CBS, podle níž měl rozhovor vyjít až o víkendu v rámci zvláštního předvolebního dílu, v němž bude také interview s demokratickým kandidátem Joem Bidenem.

"Podívejte se na tu zaujatost, nenávist a drzost, kterou předvádí (pořad) 60 minut a CBS," napsal Trump na twitteru. Dodal přitom, že moderátorka dnešní (páteční SELČ) druhé a poslední předvolební debaty s Bidenem Kristen Welkerová bude "daleko horší".

Trump sdílel v příspěvku odkaz na video, v němž je pouze jeden záběr na prezidenta. V záznamu jsou však slyšet otázky moderátorky a občas i dalších lidí v místnosti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy