Láskyplné objetí Obamy a Clintonové baví internet. "Zamilovaný" pár se dostal na Titanic i diskotéku

pv
29. 7. 2016 15:25
Jedním z nejvýraznějších momentů letošního nominačního sjezdu Demokratické strany byl projev prezidenta Baracka Obamy. Ten se snažil zažehnat partajní spory a ukázat jednotu, se kterou do voleb demokraté Hillary Clintonovou vysílají. Jeho takřka hodinový projev ukončilo vřelé objetí s demokratickou kandidátkou. A netrvalo dlouho, než si toho všimli internetoví vtipálci, kteří na sociální síti Reddit začali vytvářet zábavné koláže.
Foto: Reddit

Barack Obama se po svém proslovu na nominačním sjezdu Demokratické strany objal s kandidátkou strany Hillary Clintonovou. Jejich blažených výrazů si samozřejmě všimli internetoví vtipálci na sociální síti Reddit, kteří začali "šťastný pár" upravovat.

Foto: Reddit

Jejich milostné výrazy připomněly další slavný pár. "Já létám, Baracku."

Foto: Reddit

Překvapivě se u většiny koláží vynechala politická témata. Lidé fotografii vnímali spíše jako ukázku lásky dvou starších lidí. Zde například v reklamě na přípravek povzbuzující erekci.

Foto: Reddit

Zase tak staří nejsou, na diskotéce by se rozhodně neztratili.

Foto: Reddit

"Bez lásky je vám i moc k ničemu," zní podtitul připravované knihy největšího spisovatele milostné literatury současnosti Nicholase Sparkse.

Foto: Reddit

Ale není to tak, že by měli oči jenom jeden pro druhého.

Foto: Reddit

Občas si najdou chvilku i na sebe.

Foto: Reddit

"Ale milujte své nepřátele; čiňte dobře, půjčujte a nic nečekejte zpět. A vaše odměna bude hojná: budete syny Nejvyššího, neboť on je dobrý k nevděčným i zlým," píše se v Lukášově evangeliu.

Foto: Reddit

A milujte taky Kanyeho Westa, i když to už bible neříká.

Foto: Reddit

Protože právě láska je v dobách předvolebních často nedostatečná.

Foto: Reddit
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Komise: Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10 tisíc

Obětí církevního sexuálního zneužívání může být ve Francii od roku 1950 až 10.000. Aktualizovaný odhad dnes podle agentury AFP zveřejnila komise, která problematiku zkoumá. Nezávislou komisi pro sexuální zneužívání v církvi (Ciase) v roce 2018 zřídila katolická církev v reakci na sérii skandálních odhalení sexuálního zneužívání ve Francii i ve světě. Komise v polovině minulého roku odhadla počet obětí na nejméně 3000, což dnes její předseda Jean-Marc Sauvé označil za "jednoznačné podhodnocení".

Komise na více než rok zřídila telefonní linku pro hlášení sexuálního zneužívání, na kterou se za tu dobu obrátilo 6500 obětí či svědků těchto násilných činů. V polovině telefonátů se jednalo o případy z 50. a 60. let minulého století, útokům častěji čelili muži a 87 procent volajících bylo v době zneužívání nezletilých, zveřejnila loni na podzim Ciase.

"Zdaleka ale nejde o všechny", upozornil dnes Sauvé. "Zásadní otázkou zůstává, kolik lidí se ozvalo. Deset procent, pět procent, méně?" dodal.

"I když je 10.000 hodně, jsme stále daleko od pravdy," komentoval nový odhad Jean-Pierre Sautreau, jež stojí v čele organizace sdružující oběti církevního zneužívání v západofrancouzském departementu Vendée. "Skutky jsou často datovány do 50. let minulého století a ti lidé již zemřeli, nebo je jim přes 80 a už o tom nechtějí mluvit," vysvětluje.

"Je to vrchol ledovce, je to rozhodně mnohem více," domnívá se rovněž Véronique Garnierová z jiného sdružení obětí.

Zpráva komise má na podzim představit celkovou diagnózu problematiky a vysvětlit, jak se církev do situace dostala. Instituce mají následně navrhnout podobu odškodnění obětí. Podle Sauvého však trauma obětí nevyřeší pouze odškodnění finanční, "obzvlášť v případě, že by jej doprovázel příkaz mlčet".

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Grammozis se stal pátým trenérem fotbalistů Schalke v sezoně

Novým trenérem fotbalistů Schalke 04 se stal Dimitrios Grammozis. S klubem z Gelsenkirchenu, který už má jen minimální šance na udržení v první lize, podepsal dva dny po odvolání kouče Christiana Grosse smlouvu do roku 2022. Ve funkci by měl podle médií zůstat i v případě sestupu.

Dvaačtyřicetiletý Grammozis byl bez angažmá od loňského léta, kdy skončil u druholigového Darmstadtu. Na lavičce Schalke je už pátým koučem v aktuální sezoně, před ním se u týmu vystřídali David Wagner, Manuel Baum, Huub Stevens a naposledy Gross.

Premiéru s mužstvem absolvuje v pátek v duelu s dalším kandidátem na sestup Mohučí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy