Mladík žaluje média kvůli komickému účesu, který proslavil Jágr. Novináři mě zesměšnili, říká

pv
27. 10. 2016 10:30
Australské soudy řeší spor mladíka, který žaluje média kvůli tomu, že ho zesměšňují kvůli účesu. Kauza vznikla loňské léto, kdy se z obyčejné narozeninové fotografie stal virální hit. Média na svou obhajobu uvedla, že se Australan sám vystavil posměchu, když se nechal dobrovolně vyfotit s účesem známým jako "jágrovka".
Foto: Facebook.com/JnoodlesPhotography, JNoodles

Bizarní soudní spor musí řešit australské soudy v Novém Jižním Walesu. Ali Ziggi Mosslmani zažaloval tamní média, která ho podle jeho slov veřejně zesměšnila. Deníky totiž zveřejnily mladíkovy fotografie, které si dělají legraci z jeho účesu. Ten je v angličtině známý jako mullet, v Česku se pro něj vžil pojem “jágrovka”.

Vše začalo minulý rok, kdy byl Ali Ziggi Mosslmani vyfocen na narozeninové oslavě. Snímek pořídil profesionální fotograf a s ostatními fotkami ho vyvěsil na Facebook.

Snímku se chytli internetoví vtipálci a vytvořili zábavné montáže, ve kterých hraje hlavní roli mladíkův neobvyklý účes. Sestřih se rychle šířil na sociálních sítích a brzy si ho všimla i média, která začala o vtipných kolážích psát.

To se Ziggimu nelíbilo a média ve své obžalobě obvinil z toho, že vydaly články se zesměšňujícími titulky vůči jeho osobě.

Podle deníků Daily Mail, Daily Telegraph a rádia ARN se žalující oprávněně vystavil posměchu tím, že se nechal dobrovolně vyfotit se svým účesem. Kromě toho média uvedla na svou obhajobu argumenty, že je žalující "směšný člověk" nebo že vypadá jako "vtip".

Servítky si nebral ani soudní tribunál v Novém Jižním Walesu. Soudkyně Judith Gibsonová v předběžném opatření sdělila, že je zájem médií pochopitelný, protože se žalobcův nápadný sestřih stal hitem na internetu. Memy pak označila za humorné a u některých ocenila jejich důmyslnost. Především ocenila vtip s Pythagorovou větou.

Soudkyně popřela, že by titulky novinových článků naznačovaly, že je Mosslmani "odporně ošklivý", jak sám tvrdil. Soud bude pokračovat 17. listopadu dalším předběžným šetřením.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Jaderný program KLDR může zavřít dveře k jednání o míru, varovaly USA

Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru. Na schůzi Rady bezpečnosti OSN to ve středu v New Yorku prohlásila stálá představitelka USA Kelly Craftová. Spojené státy jsou podle ní připraveny "projevit pružnost" a souběžně s KLDR jsou odhodlány podniknout konkrétní kroky k dohodě.

Washington věří, že Pchjongjang zastaví další nepřátelství, zdrží se hrozeb a zapojí se do hledání cesty k dohodě. Pokud ne, budou Spojené státy podle toho jednat, řekla Craftová. 

Čínský zástupce Čang Ťün nicméně označil za zcela nezbytné, aby Rada bezpečnosti uvolnila sankce, které na KLDR uvalila po raketových a jaderných testech Pchjongjangu. To by podle něj vedlo k "dramatickému zvratu" zatím bezvýchodné situace.

Zdroj: ČTK
před 53 minutami

Brazilský prezident oznámil, že má možná rakovinu kůže. Lékaři mu odstranili mateřské znamínko

Brazilský prezident Jair Bolsonaro má možná rakovinu kůže. Podle agentury Reuters to oznámil poté, co mu ve středu lékaři odstranili mateřské znamínko z ucha. Bolsonaro prohlásil, že se těší dobrému zdraví, ale bylo mu doporučeno zrušení návštěvy města Salvador v brazilském státě Bahía kvůli vyčerpanosti.

Čtyřiašedesátiletý prezident Brazílie je považován za krajně pravicového a také velmi kontroverzního politika. Mnozí ho například viní z toho, že přispívá k odlesňování svou politikou upřednostňování ekonomického rozvoje před ochranou životního prostředí a zlehčováním varovných statistik.

Zdroj: ČTK
Další zprávy