Muslimka bojovala proti nenávisti pomocí selfíček. Z hrdinky se vyklubala rasistka, co nesnáší židy

pv
23. 5. 2016 11:52
Dvaadvacetiletá muslimka se postavila proti islámské demonstraci v Belgii a heslům "stop mešitám" nebo "stop islamizaci". S členy krajně pravicové strany si pořídila selfie fotky, které obletěly svět. Jak se později ukázalo, hrdinka bojující proti nenávisti je ve skutečnosti antisemitkou. Lidé na sociálních sítích dohledali její starší příspěvky, kde se vyjadřuje vulgárně vůči židům.
Zakia Belkhiri
Zakia Belkhiri | Foto: Twitter Zakia Belkhiri

Fotografie mladé muslimky, která si pořídila selfie s účastníky protiislámské demonstrace, obletěly minulý týden svět. Dvaadvacetiletá Zakia Belkihiri se pro mnoho lidí stala hrdinkou, když zesměšnila demonstraci krajně pravicové strany Vlaams Belang (Vlámský zájem) a díky síle sociálních sítí vyslala mírový vzkaz do světa.

„Vůbec se nejednalo o protest, chtěla jsem pouze šířit radost a mír,“ sdělila tehdy BBC a dodala, že se pouze snažila ukázat, že můžou žít všichni lidé pohromadě.

O síle sociálních sítí se Belkihiri poučila znovu na konci minulého týdne, tentokrát však z druhé stránky. Z hrdinné bojovnice proti nenávisti se rázem stala rasistka, když lidé na sociálních sítích vyhledali její starší antisemitské příspěvky.

„Hitler nezabil všechny židy, nějaké nám nechal. To abychom věděli, proč je zabíjel,“ napsala v roce 2012 na Twitter, což doplnila vulgárním hashtagem. Na Facebooku zase v březnu 2014 počastovala židy několika sprostými slovy, které doplnila větou „Já je tak hrozně nenávidím.“

Foto: Twitter.com / Zakia Belkhiri

Když se příspěvky objevily na internetu, dívka si smazala své účty na sociálních sítích. Lidi si přesto její názory archivovali. Brzy poté se na ni strhla vlna kritiky a posměchu, vtipálci na internetu začali vytvářet koláže, kde si Belkihiri pořizuje selfie s židovskými vězni v koncentračním táboře či na místě několika teroristických útoků.

Aby obhájila svoje původní příspěvky, obnovila Belkihiri účet na Twitteru. „Moje názory byly myšleny na sionisty, kteří šíří místo lásky nenávist. Mír všem ostatním židům.“ Ani to se však nesetkalo s pozitivním ohlasem. „Takže jste to myslela tak, že si sionisté zaslouží umřít?“ okomentoval její obhajobu jeden z uživatelů. Od té doby jsou její účty opět neaktivní.

 

Právě se děje

před 2 hodinami

Turecká palba v Idlibu zabila devět lidí na straně Damašku

Síly podporující režim syrského prezidenta Bašára Asada v pondělí přišly o devět bojovníků při tureckém ostřelování v provincii Idlib, kde se nachází poslední syrské pozice džihádistů a povstalců podporovaných Ankarou. Napsala to agentura AFP s odvoláním na Syrskou organizaci pro lidská práva (SOHR). Ofenziva vlády, kterou podporuje Rusko, na severozápadě Sýrie trvá bez přestávky od prosince.

Zdroj: ČTK
před 3 hodinami

Úřady rozbily síť pašeráků čínských anabolik, zatčeno bylo 21 Slováků

Bezpečnostní složky několika evropských zemí si v posledních dnech došláply na síť překupníků řízenou ze Slovenska, která v Evropě obchodovala se zakázanými anabolickými steroidy vyrobenými v Číně. Oznámila to dnes francouzská policie, která při více než dvouletém vyšetřování sehrála klíčovou roli. Francie byla hlavním odbytištěm nelegálních podpůrných látek, většinu podezřelých ovšem tvoří Slováci.

Zdroj: ČTK
Další zprávy