Gádžové, jste hezcí a pracovití, ale buďte také tolerantní, vzkazují Romové na fotografiích

Gádžové, jste hezcí a pracovití, ale buďte také tolerantní, vzkazují Romové na fotografiích
"Ačkoliv jsou některé citáty velmi pěkné, považuji pár fotek (např. 'Gádžům bych moc přál, ať se jim daří dobře' a chlapec s rukama zaťatýma v pěst) za nenávistné vůči bílým a nechápu, jaký účel měly splnit," namítá na Facebooku jedna z diskutujících.
"Jde o to, že dáte lidem možnost se vyjádřit. Dáváme ji lidem, kteří ji většinou nemají, nemají počítač a internet, kde by něco podobného mohli napsat. A neříkáte jim, co mají říct. Někdo je vtipálek a udělá si z toho legraci..."
"... jiný to vezme smrtelně vážně a skutečně přemýšlí, co by Neromům vzkázal, když má tu možnost," reaguje na výtku iniciativa HateFree Culture.
"A většina lidí se vydala, z našeho pohledu, velmi pozitivním směrem, což nás moc potěšilo," dodávají iniciátoři projektu "Gádžům".
Foto: HateFree Culture
Magazín Magazín
Aktualizováno 24. 8. 2016 21:47
Iniciativa HateFree Culture, která usiluje o život bez násilí a nenávisti, na začátku srpna nafotila "ateliérové" fotky Romů v romské osadě Na Hrbe na okraji Banské Bystrice v rámci festivalu Ľudia z rodu Romov. "Protože se často objevují vzájemné předsudky a lidé z osad nemají příliš možností poslat do světa nějaký vzkaz, měli prostřednictvím našeho stánku možnost něco vzkázat nebo popřát gádžům, podělit se o to, čeho si na Neromech nejvíce cení, případně se svěřit se svým aktuálně největším snem," vysvětluje iniciativa HateFree Culture. Zde je ukázka, jak dopadl projekt "Gádžům".
 

Právě se děje

Další zprávy