Samsung nezvládá vtipy o Galaxy Note. Zablokoval videa ze hry, kde mobily nahradily granáty

pv
21. 10. 2016 7:41
Nový model mobilního telefonu Samsung již od léta plní sociální sítě vtipnými kolážemi. Galaxy Note 7 má totiž problémy s přehříváním a při nabíjení mobilní telefony vybuchují. Jako reakce na to se na YouTube začala objevovat videa z populární videohry GTA, kde smartphone nahrazuje výbušninu. To se Samsungu nelíbí a donutil server videa stáhnout, protože si na ně nárokuje autorská práva.
Foto: Youtube.com

Mobilní telefony Galaxy Note 7 od společnosti Samsung se v posledních týdnech staly terčem internetových vtipálků. Zařízení totiž vykazují řadu problémů, přičemž ten nejzásadnější je, že novému modelu při nabíjení vybuchuje baterie.

I kvůli tomu jsou "sedmičky" zakázané třeba v letadlech či na kulturních akcích. Problému s explodující baterkou si všimli i hráči populární videohry GTA, kde telefon nahradil výbušniny.

Samsung se rozhodl zakročit a videa stáhnout z internetu s tím, že si na jejich vyobrazení nárokuje vlastnické právo. Po kliknutí na jedno z prvních videí, která o herním módu pojednávají, se objeví nápis: "Toto video již není k dispozici. Samsung Electronics America, Inc. and its affiliates si nárokuje autorská práva."

Samsung totiž video nahlásil u společnosti YouTube, která podobným žádostem, pokud pochází od některé z větších společností, povětšinou vyhoví. A mobilní společnost toho podle mnohých webů nejen využila, ale dokonce zneužila. Například podle serveru The Verge se jedná o "zneužití ochrany autorských práv". Stejný názor sdílí třeba i web Engadget, podle kterého jsou podobné nástroje na YouTube kvůli případům, kdy obrazový nebo zvukový materiál porušuje autorská práva, což se podle něj v tomto případě neděje.

Případ s vybuchujícími Samsungy se tak přiřadil na seznam mediálních přešlapů, které vešly do známosti jako Streisand efekt. Ten je odvozen od americké zpěvačky Barbry Streisand, která se v roce 2003 snažila o stažení fotografií své luxusní vily v Malibu. Její úsilí tehdy vedlo ke zcela opačnému efektu a zprávy o jejím utajovaném příbytku přitáhly velkou pozornost. 

Foto: Repro Youtube.com

Podobný efekt měly například fotografie Axla Rose, který byl na jednom z koncertů vyfocen v nepříliš lichotivé pozici. Fotografie se začala šířit po internetu, do mainstreamových médií a podvědomí veřejnosti se pak dostala poté, co si na ni americký zpěvák začal nárokovat práva a žádal společnost Google o její smazání.

To se teď děje i v případě Samsungu. Zpráva o stažení videa se na sociálních sítích šíří znovu a lidé tam mají o postupu společnosti jasno: Udělala by lépe, kdyby se raději věnovala skutečným důvodům, proč telefony vybuchují. 

Na smazané video se můžete podívat níže:

GTA 5 MOD - Samsung Galaxy Note 7 (Bomb) | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi.

Policisté zajistili na několika místech miliony korun v hotovosti patřící bývalému místopředsedovi Fotbalové asociace ČR Romanu Berbrovi. Uvedla to dnes Česká televize. Kriminalisté také zjistili, že Berbr ovládá společnost Lugas Corporation na Seychelských ostrovech, přes niž může řídit i své podnikání v Česku. I proto soud rozhodl, že zůstane ve vazbě.

"Kapitál této společnosti (na Seychelských ostrovech) dle rejstříku dosahuje výše 100.000 dolarů a je rozdělen do akcií, jichž je obviněný držitelem," citovala Česká televize z vazebního návrhu Vrchního státního zastupitelství v Praze.

Peníze i investiční drahé kovy objevili policisté při razii v Berbrově bankovní bezpečnostní schránce. Bankovky našli také v jeho kanceláři v budově Plzeňského fotbalového svazu, v jehož čele Berbr stál. Další hotovost zabavili podle České televize v trezoru vedeném na jeho dceru.

Do vazby fotbalového funkcionáře, který je jedním z 20 obviněných v kauze údajného ovlivňování výsledků zápasů druhé a třetí fotbalové ligy, poslal v říjnu Obvodní soud pro Prahu 6. Proti rozhodnutí Berbr podal stížnost, které minulý týden odvolací pražský městský soud nevyhověl.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
Další zprávy