reklama
 
 

Samsung nezvládá vtipy o Galaxy Note. Zablokoval videa ze hry, kde mobily nahradily granáty

21. 10. 2016 7:41
Nový model mobilního telefonu Samsung již od léta plní sociální sítě vtipnými kolážemi. Galaxy Note 7 má totiž problémy s přehříváním a při nabíjení mobilní telefony vybuchují. Jako reakce na to se na YouTube začala objevovat videa z populární videohry GTA, kde smartphone nahrazuje výbušninu. To se Samsungu nelíbí a donutil server videa stáhnout, protože si na ně nárokuje autorská práva.

Mobilní telefony Galaxy Note 7 od společnosti Samsung se v posledních týdnech staly terčem internetových vtipálků. Zařízení totiž vykazují řadu problémů, přičemž ten nejzásadnější je, že novému modelu při nabíjení vybuchuje baterie.

I kvůli tomu jsou "sedmičky" zakázané třeba v letadlech či na kulturních akcích. Problému s explodující baterkou si všimli i hráči populární videohry GTA, kde telefon nahradil výbušniny.

Samsung se rozhodl zakročit a videa stáhnout z internetu s tím, že si na jejich vyobrazení nárokuje vlastnické právo. Po kliknutí na jedno z prvních videí, která o herním módu pojednávají, se objeví nápis: "Toto video již není k dispozici. Samsung Electronics America, Inc. and its affiliates si nárokuje autorská práva."

Samsung totiž video nahlásil u společnosti YouTube, která podobným žádostem, pokud pochází od některé z větších společností, povětšinou vyhoví. A mobilní společnost toho podle mnohých webů nejen využila, ale dokonce zneužila. Například podle serveru The Verge se jedná o "zneužití ochrany autorských práv". Stejný názor sdílí třeba i web Engadget, podle kterého jsou podobné nástroje na YouTube kvůli případům, kdy obrazový nebo zvukový materiál porušuje autorská práva, což se podle něj v tomto případě neděje.

Případ s vybuchujícími Samsungy se tak přiřadil na seznam mediálních přešlapů, které vešly do známosti jako Streisand efekt. Ten je odvozen od americké zpěvačky Barbry Streisand, která se v roce 2003 snažila o stažení fotografií své luxusní vily v Malibu. Její úsilí tehdy vedlo ke zcela opačnému efektu a zprávy o jejím utajovaném příbytku přitáhly velkou pozornost. 

Podobný efekt měly například fotografie Axla Rose, který byl na jednom z koncertů vyfocen v nepříliš lichotivé pozici. Fotografie se začala šířit po internetu, do mainstreamových médií a podvědomí veřejnosti se pak dostala poté, co si na ni americký zpěvák začal nárokovat práva a žádal společnost Google o její smazání.

To se teď děje i v případě Samsungu. Zpráva o stažení videa se na sociálních sítích šíří znovu a lidé tam mají o postupu společnosti jasno: Udělala by lépe, kdyby se raději věnovala skutečným důvodům, proč telefony vybuchují. 

Na smazané video se můžete podívat níže:

GTA 5 MOD - Samsung Galaxy Note 7 (Bomb) | Video: YouTube

autor: pv | 21. 10. 2016 7:41

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama