Boje pětiletých žokejů či fotbal sbližující povstalce a jejich oběti. Nominace na World Press Photo

Fotoseriály nominované na cenu World Press Photo v kategorii Sport.
Alain Schroeder (Belgie): Dětští žokejové. Děti ve věku 5 až 10 let soupeří na dostizích během indonéského tradičního svátku Maen Jaran.
Nikolai Linares Larsen (Dánsko): Chlapci a býci. Nehledě na pokles popularity býčích zápasů je v toreadorské škole ve španělské Almerii stále plno.
Nikolai Linares Larsen (Dánsko): Chlapci a býci. Nehledě na pokles popularity býčích zápasů je v toreadorské škole ve španělské Almerii stále plno.
Juan D. Arredondo (Kolumbie): Mírový fotbalový klub. Bývalí ultralevicoví ozbrojenci zapojení do guerillové války hrají v jednom klubu s lidmi, kteří byli oběťmi bojů. Fotbal tak přispívá ke smíření.
Foto: Alain Schroeder, World Press Photo
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
28. 2. 2018 11:07
Kategorii sportovních fotografií na World Press Photo letos v případě fotoseriálů rozhodně nevyhraje snímek z žádné velké světové sportovní akce. Porotu zaujaly reportáže o poněkud bizarních dětských sportech a soubor snímků popisující, jak fotbal sbližuje bývalé členy povstaleckých sil a jejich oběti.

Kategorií Sport pokračujeme v seriálu, který představuje snímky nominované na letošní ceny World Press Photo.

Fotograf Alain Schroeder se zaměřil na tvrdé souboje dětských žokejů v Indonésii. Chlapci ve věku pěti až deseti let na tamním ostrově Sumbawa během svátku Maen Jaran závodí na malých koních. Jezdí bosky, bez sedla a bez jakýchkoliv chráničů. Přesto jsou jejich souboje velmi tvrdé.

Druhý nominovaný, Nikolai Linares Larsen, fotografoval malé žáky toreadorské školy ve španělské Almerii. Stále je o ni velký zájem, i když popularita býčích zápasů pozvolna klesá. Chlapci navštěvují školu třikrát týdně, a když nejsou zrovna v aréně, předvádějí získané schopnosti dokonce i v ulicích.

Třetí nominaci získal Juan D. Arredondo. Jeho fotoseriál popisuje místní fotbalový klub, ve kterém se setkávají jak bývalí ozbrojenci ultralevicových povstaleckých sil, které operovaly pod označením Revoluční ozbrojené síly Kolumbie, tak oběti ozbrojených guerillových konfliktů. Fotbal tak podle něj přispívá k míru a smíření.

Předchozí díly seriálu o nominacích na World Press Photo najdete zde:

 

Právě se děje

před 56 minutami

Ukrajinský prezident Zelenskyj vyzval ruského prezidenta Putina, aby přijel na východní Ukrajinu a projednal s ním snížení napětí

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Porota dospěla k verdiktu v procesu s expolicstou Derekem Chauvinem, který čelí obvinení z vraždy černocha George Floyda, píše agentura AP

Zdroj: ČTK
Další zprávy