Nejlepší novinářské fotky světa. Velká fotogalerie vítězů všech kategorií World Press Photo 2018

Snímek nosorožce od Neila Aldridge vyhrál v kategorii Životní prostředí (jednotlivé snímky). V galerii najdete kompletní přehled oceněných fotografů.
Fotografie roku 2018: Krize ve Venezuele. Ronaldo Schemidt (Venezuela), AFP.
Problémy dnešní doby, fotoseriály (1. místo): Zakázaná krása. Heba Khamis (Egypt).
Lidé, single (1. místo): Syndrom rezignace (mezi uprchlíky žijícími ve Švédsku). Magnus Wennman (Švédsko), Aftonbladet.
Lidé, seriály (1. místo): Boko Haram na ně pověsilo sebevražedné bomby. Tyto dívky to přežily. Adam Ferguson (Austrálie), pro New York Times.
Foto: World Press Photo 2018
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
Aktualizováno 14. 4. 2018 22:52
Prestižní světová soutěž World Press Photo zveřejnila v noci na pátek vítěze. Ocenění za snímek roku si odnesl Ronaldo Schemidt pracující pro Agenturu AFP. V galerii najdete přehled všech fotografů, oceněných v jednotlivých kategoriích.

Podrobnější zprávu o hlavním vítězi soutěže najdete v článku Fotografií roku na World Press Photo se stal snímek hořícího muže z Venezuely.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

U Tábora objevili veterináři ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže

Na Táborsku se potvrdilo první ohnisko ptačí chřipky v malochovu drůbeže. V chovu v obci Dlouhá Lhota bylo asi 30 ptáků, polovina během dvou dnů uhynula. Nákazu do chovu nejspíš zavlekly divoké kachny z blízkého rybníka, řekl v pátek mluvčí Státní veterinární správy (SVS) Petr Vorlíček.

Veterináři u uhynulé drůbeže potvrdili subtyp choroby H5N8, stejně jako u čtvrtečního případu uhynulých divokých labutí na Písecku.

Zbytek drůbeže v chovu bude utracen, veterináři vytyčí kolem chovu tříkilometrové a desetikilometrové pásmo, kde zavedou mimořádná opatření, například ohledně přepravy drůbeže. Viry ptačí chřipky jsou běžné u volně žijících ptáků a přenášejí se zejména trusem, který kontaminuje vodu nebo krmivo chovaných ptáků. Subtyp H5N8 je nebezpečný pro ptáky, lidem neublíží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy