Která z nich vyhraje? Řekneme vám, v čem jsou fotky finalistů největší světové soutěže tak skvělé

Velká galerie snímků, které mají šanci stát se celosvětovými vítězi.
Jednoduchá geometrie a krásně ladící kombinace teplých a chladných barev. Navíc každý čtverec v tomto snímku vypráví svůj vlastní malý příběh. (Lester Koh Meng Hua,  Singapur, Open/Architektura)
Výborná kompozice kombinující čtverec, kruh a obdélníky, kterou dokonale doplňují drobné postavy (zakrývá je tento popisek). (Tim Cornbill, Spojené královstí, Open/Architektura)
Perfektní barvy, hezká diagonální kompozice snímku a příjemně jednoduché pozadí, které dává vyniknout póze a výrazu malajsijského tanečníka. (Foley Hits, Malaysie, Open/Kultura)
Na tomto snímku (nebo spíše fotomontáži) zaujme výborný nápad připomínající surrealistické obrazy. A opět - perfektně sladěné barvy. (Alex Andriesi, Rumunsko, Open, fotomanipulace)
Foto: Sony World Photography Awards 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
5. 3. 2017 10:31
Do největší fotosoutěže světa, Sony World Photography Awards 2017, letos přišlo přes 230 tisíc snímků. Porota už vybrala finalisty, teď se čeká na vítěze. Pojďte se podívat na některé finálové fotografie a na komentář, čím jsou zajímavé.

Chtěl bych upozornit, že tato galerie je veskrze subjektivní. A jinak to ani nejde. Do finále fotosoutěže Sony World Photography Awards 2017 postoupilo v různých kategoriích několik set fotografií a všechny najednou je ukázat nemůžeme. Připravil jsem proto výběr zhruba třiceti snímků, které mě mezi finálovými fotografiemi buď velmi zaujaly, nebo je na nich patrný některý z trendů, který hýbe současnou fotografií.

Berte tuto galerii jako výběr snímků okomentovaný z pohledu fotografa, který získal na Sony World Photography Awards 2017 jedno z ocenění Commended. Je docela dobře možné, že nakonec vyhraje někdo, kdo v tomto výběru není. Ale o tipování, kdo má větší a kdo menší šance na vítězství, zde opravdu nejde. Navíc je potřeba říci, že všechny fotografie finalistů jsou opravdu výborné, ať už je zde ukazujeme, nebo ne.

A ještě jedna poznámka nakonec, vyplývající z častých dotazů, které jsem v poslední době slyšel: Sony World Photography Awards je soutěž, které se mohou zúčastnit všichni fotografové, není limitovaná značkou fotoaparátu. Sony je její generální sponzor.

 

Právě se děje

Další zprávy