Smrt v Ankaře, ale i Boltův úsměv a pandí školka. Prohlédněte si snímky roku podle World Press Photo

První cena v kategorii Aktualita. Andrej Karlov, ruský velvyslanec v Turecku, hovoří na vernisáži výstavy v Ankaře předtím, než byl zastřelen tureckým policistou Altintasem (vlevo). Autor: Burhan Ozbilici, AP.
Obecné zpravodajství, 1. cena v kategorii Série. Šestiletá Jimji pláče ve filipínské Manile na pohřbu svého otce Jimboye Bolasa. Stal se obětí pouličního násilí, byl mučen a zastřelen. Fotograf: Daniel Berehulak.
Třetí cena v kategorii Aktualita. Snímek pochází z vězení v Quezon, jednoho z nejpřeplněnějších na Filipínách. Autor: Noel Celis, AFP.
První cena v kategorii Každodenní život. Najiba drží v nemocnici dvouletého synovce Shabira, který byl zraněn při výbuchu bomby v afghánském Kábulu. Autor: Paula Bronstein, Time Lightbox.
Reuters Reuters, Obrazová sekce
Aktualizováno 13. 2. 2017 19:41
Vítězný snímek byl vybrán z 80 408 fotografií, které do soutěže World Press Photo poslalo 5034 fotografů ze 125 zemí. Porota nakonec udělila ceny v osmi kategoriích 45 fotografům z 25 zemí. Jejich záběry často přibližují hlavní události loňského roku, tedy konflikty v Iráku a Sýrii, migrační krizi, smrt kubánského lídra Fidela Castra či olympijské hry v Brazílii. Byly mezi nimi ale i například záběry toho, jak lidstvo ničí přírodu. Český fotograf Michael Hanke skončil ze tří oceněných na druhém místě za snímky z turnaje mladých šachistů.