Malé fotopříběhy. Ze života prostitutky, dětského gangstera a chlapce, který nemůže přestat jíst

Snímky profesionálních fotoreportérů, které jsou mezi finalisty největší světové fotosoutěže Sony World Photography Awards 2017, často popisují smutné lidské osudy.
Kajol je držena ve stejném nevěstinci. Majitelé ji donutili "pracovat" už dva týdny po porodu. Její šestiměsíční syn Mehedi leží v posteli společně s ní a se zákazníkem. (Sandra Hoyn, Německo, finalistka v kategorii Každodenní život)
Rivera Hernandez žije v nekonečné válce pouličních gangů v nejnásilnějším městě Hondurasu - San Pedro Sula. (Javier Arcenillas, Španělsko, Problémy dnešní doby)
Ve městě bojuje o moc pět pouličních gangů a v průměru zde při střetech zemřou tři lidé denně. Rivera Hernandez má jediný cíl: přežít. (Javier Arcenillas, Španělsko, Problémy dnešní doby)
Jedenáctiletá Rivka Schiller z argentinského Buenos Aires se musela dívat na otce, jak se pokouší uškrtit její mámu Adrianu. Ta je obětí opakovaného násilí, a přestože 45krát žádala o pomoc policii, nedostala ji. (Karl Mancini, Itálie, Události a zprávy)
Foto: Sony World Photography Awards 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 3. 2017 10:27
Děvče, které od dvanácti let dřelo v asijské textilce a pak ho prodali do nevěstince. Malé děti, kterým utekli rodiče, protože dál nechtěli žít chudým vesnickým životem. To jsou jen jedny z mnoha příběhů, které zachytili profesionální reportéři, nominovaní do finále největší fotosoutěže světa. Podívejte se na snímky, které jsou opravdu ze života.

Největší světová fotosoutěž Sony World Photography Awards má vždy dvě tváře. Zatímco v kategorii jednotlivých snímků (je označena jako Open) jsou většinou krásné a barevné fotky, v kategorii seriálů (označené jako Professional) je často vidět tvrdé a smutné životní příběhy.

Podobně je to i v letošním roce. Fotoreportéři z celého světa, kteří postoupili do finále soutěže, jsou často ti stejní, kteří soutěží i na prestižním World Press Photo. A také témata mají podobná. Války. Smutné příběhy. Živelní katastrofy. Vybrali jsme několik finálových fotopříběhů, které budou bojovat o vítězství. Z každého dva charakteristické snímky (soubory jsou samozřejmě rozsáhlejší). 

Sony World Photography Awards je soutěž, do které letos přišlo na 230 tisíc snímků. Účastní se jí ti nejlepší amatérští i profesionální fotografové z celého světa. A i když by to jméno soutěže mohlo naznačovat, nejsou omezeni na určitý typ fotoaparátu. Soutěž je sice pořádána pod záštitou společnosti Sony, otevřená je však všem, ať už fotografují čímkoli.

Fotografie finalistů z kategorie Open (nejlepších deseti v kategorii) a snímky fotografů, kteří získali ocenění Commended (jsou mezi nejlepšími padesáti), najdete v následující fotogalerii.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 16 minutami

V sobotu bylo víc případů covidu než před týdnem, počet hospitalizovaných klesá

Poprvé od konce července v mezitýdenním srovnání mírně stoupl počet nových případů covidu-19. V sobotu laboratoře podle webu ministerstva zdravotnictví odhalily 570 nákaz, to je o 51 víc než o týden dřív. Testů bylo oba dny podobně, kolem 2400. Až další dny ukážou, zda jde o jednorázový víkendový výkyv, či obrat v dosavadním zpomalování epidemie.

Nadále klesá počet nakažených, kteří jsou v nemocnicích. Uplynulý den se snížil na 854, minulou sobotu bylo hospitalizovaných víc než tisíc. Pacientů ve vážném stavu výrazně neubývá, v uplynulých dnech je jich kolem třiceti.

Testy prokázaly v sobotu kromě nových případů ještě 218 podezření na opakovanou nákazu, před týdnem o něco víc - 230.

Zdroj: ČTK
před 18 minutami

Na autobus v centru Jeruzaléma zaútočil střelec, sedm lidí je zraněných

Při ozbrojeném útoku na autobus v centru Jeruzaléma bylo v neděli ráno zraněno sedm lidí, z toho dva těžce. Uvedla to místní policie a bezpečnostní složky.

Agentura DPA s odkazem na záchranáře informuje, že se střelba v noci na neděli ozývala ze dvou míst poblíž Zdi nářků, kromě autobusu ve staré části města se jejím terčem stalo i parkoviště poblíž Davidova hrobu. Podezřelý pachatel je podle izraelských médií na útěku.

Autobus vezl věřící od Zdi nářků do města, uvádějí záchranáři. "Podle kolemjdoucího začal na autobus slepě střílet terorista," citoval záchranáře list Jerusalem Post. Když na místo události dorazila záchranná služba, nastal velký rozruch. Lidé v panice utíkali.

Zdroj: ČTK
Další zprávy