Malé fotopříběhy. Ze života prostitutky, dětského gangstera a chlapce, který nemůže přestat jíst

Snímky profesionálních fotoreportérů, které jsou mezi finalisty největší světové fotosoutěže Sony World Photography Awards 2017, často popisují smutné lidské osudy.
Kajol je držena ve stejném nevěstinci. Majitelé ji donutili "pracovat" už dva týdny po porodu. Její šestiměsíční syn Mehedi leží v posteli společně s ní a se zákazníkem. (Sandra Hoyn, Německo, finalistka v kategorii Každodenní život)
Rivera Hernandez žije v nekonečné válce pouličních gangů v nejnásilnějším městě Hondurasu - San Pedro Sula. (Javier Arcenillas, Španělsko, Problémy dnešní doby)
Ve městě bojuje o moc pět pouličních gangů a v průměru zde při střetech zemřou tři lidé denně. Rivera Hernandez má jediný cíl: přežít. (Javier Arcenillas, Španělsko, Problémy dnešní doby)
Jedenáctiletá Rivka Schiller z argentinského Buenos Aires se musela dívat na otce, jak se pokouší uškrtit její mámu Adrianu. Ta je obětí opakovaného násilí, a přestože 45krát žádala o pomoc policii, nedostala ji. (Karl Mancini, Itálie, Události a zprávy)
Foto: Sony World Photography Awards 2017
Tomáš Vocelka Tomáš Vocelka
8. 3. 2017 10:27
Děvče, které od dvanácti let dřelo v asijské textilce a pak ho prodali do nevěstince. Malé děti, kterým utekli rodiče, protože dál nechtěli žít chudým vesnickým životem. To jsou jen jedny z mnoha příběhů, které zachytili profesionální reportéři, nominovaní do finále největší fotosoutěže světa. Podívejte se na snímky, které jsou opravdu ze života.

Největší světová fotosoutěž Sony World Photography Awards má vždy dvě tváře. Zatímco v kategorii jednotlivých snímků (je označena jako Open) jsou většinou krásné a barevné fotky, v kategorii seriálů (označené jako Professional) je často vidět tvrdé a smutné životní příběhy.

Podobně je to i v letošním roce. Fotoreportéři z celého světa, kteří postoupili do finále soutěže, jsou často ti stejní, kteří soutěží i na prestižním World Press Photo. A také témata mají podobná. Války. Smutné příběhy. Živelní katastrofy. Vybrali jsme několik finálových fotopříběhů, které budou bojovat o vítězství. Z každého dva charakteristické snímky (soubory jsou samozřejmě rozsáhlejší). 

Sony World Photography Awards je soutěž, do které letos přišlo na 230 tisíc snímků. Účastní se jí ti nejlepší amatérští i profesionální fotografové z celého světa. A i když by to jméno soutěže mohlo naznačovat, nejsou omezeni na určitý typ fotoaparátu. Soutěž je sice pořádána pod záštitou společnosti Sony, otevřená je však všem, ať už fotografují čímkoli.

Fotografie finalistů z kategorie Open (nejlepších deseti v kategorii) a snímky fotografů, kteří získali ocenění Commended (jsou mezi nejlepšími padesáti), najdete v následující fotogalerii.

 

Právě se děje

Další zprávy