Ženy, které volily Trumpa, zradily, zlobí se Madonna. Nepřály Hillary zvolení, daly hlas násilníkovi

pej
8. 12. 2016 6:30
Americká zpěvačka Madonna viní z neúspěchu Hillary Clinton americké ženy. V rozhovoru pro americký hudební magazín Billbord se nechala slyšet, že Američanky, které volily Trumpa, zradily a svůj hlas mu odevzdaly, i když byl obviněn ze sexuálního obtěžování. Problém vidí i v žárlivost žen a jejich neschopnosti přijmout skutečnost, že některá z nich by mohla vést celý stát.
Madonna se zná osobně nejen s Hillary Clintonovou, ale i s Donaldem Trumpem.
Madonna se zná osobně nejen s Hillary Clintonovou, ale i s Donaldem Trumpem. | Foto: ČTK

"Cítím se zrazena ženami, které volily Trumpa," uvedla Madonna v rozhovoru pro hudební magazín Billboard. Popová ikona a stoupenkyně Hillary Clintonové rovněž přiblížila, jak se cítila bezprostředně po volbách. 

"Cítila jsem se jako by mi mi zemřel někdo blízký. Bylo to jako by mě opustil nebo zradil někdo z blízkých a podobně se cítím každé ráno, když se probudím. Ptám se sama sebe, zda je Donald Trump stále prezidentem a zda to nebyl jen špatný sen," přiblížila.

Madonna, která byla prestižním magazínem Billboard jmenována "ženou roku", považuje Trumpovo zvolení za zradu žen, které mu i přestože byl obviněn ze sexuálního obtěžování, daly svůj hlas. "Vypadá to, že ženy nás zradily, protože procento těch, které ho volily, bylo opravdu vysoké," říká.

Ženy se podle ní vzájemně nenávidí. A neumí podpořit jedna druhou. Zpěvačka, která improvizovaným koncertem vpředvečer prezidentských voleb podpořila Hillary Clintonovou, viní z neúspěchu demokratické kandidátky i žárlivost žen a neschopnost přijmout skutečnost, že některá z nich by mohla vést celý stát.

"Je to velmi přátelský člověk. Jeho politickou nekorektnost jsem dokonce shledala jako zábavnou. Tehdy jsme ale ještě netušila, že se o dvacet let později stane americkým prezidentem. To, že takoví lidé existují je naprosto v pořádku, ale neměli být hlavou státu," zavzpomínala na osobní setkání s Donaldem Trumpem. 

Madonna - Washington Square Park for Hillary Clinton | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Biden se pustil do boje se změnami klimatu, zastavil pronájem půdy k těžbě ropy

Americký prezident Joe Biden ve středu podpisem exekutivních příkazů zahájil realizaci svého plánu postavit se změnám klimatu a učinit z "klimatické krize" téma pro velkou část federální vlády. Nařídil například ministerstvu vnitra, aby v co největší míře pozastavilo uzavírání nových smluv o pronájmu federální půdy k těžbě ropy a plynu. Podle nového šéfa Bílého domu Spojené státy nemohou v souvislosti s ekologickými výzvami dál otálet.

Americká média před vystoupením prezidenta psala o zahájení "frontálního útoku" proti klimatickým změnám nebo o rychlém startu ambiciózního projektu nové administrativy. Během povolebního přechodného období Biden avizoval například rozsáhlé investice do "zelené infrastruktury" včetně vyčlenění dvou bilionů dolarů (43 bilionů Kč) na projekty kolem obnovitelných zdrojů.

Prvními konkrétními kroky na cestě za klimatickými cíli je sada dekretů, které podle Bidena pomohou nejen snížit emise skleníkových plynů, ale i vytvořit nová pracovní místa. Média si všímala především ohlášené "přestávky" od nových pronájmů federální půdy či pobřežních vod k těžbě ropy a zemního plynu. S tímto krokem se pojí také "důkladná revize" všech existujících nájemních kontraktů souvisejících se zpracováváním fosilních paliv.

Zdroj: ČTK
Další zprávy