Nestěhujte se do Kanady, vyzývají na Twitteru americké celebrity a kritizují Trumpa

Magazín Magazín
9. 11. 2016 8:39
Prezidentské volby ve Spojených státech se vyvíjejí oproti předvolebním průzkumům a Donald Trump míří do Bílého domu. Celebrity, které již dříve podpořily Hillary Clintonovou, se na sociálních sítích vyjadřují k výsledkům voleb se zděšením, humorem i ironií.
Donald Trump
Donald Trump | Foto: ČTK

Začalo to rozesmátými fotkami z volebních místností, kterými se na sociálních sítích chlubila zpěvačka Rihanna, komička a herečka Amy Schumerová nebo Madonna.

A končí to frustrací, varováním i beznadějí, které se objevují v tweetech amerických herců, zpěváků i spisovatelů.

Donald Trump míří do Bílého domu a takovéto jsou reakce celebrit na sociálních sítích:

Přestaňte s tou blbostí, že se odstěhujete do Kanady, napsal herec Kal Penn s tím, že by tak lidi potopili svoji zemi hned nadvakrát. Navrhuje ještě větší zapojení se do věcí veřejných.

Zpěvačka Cher je přesvědčená, že člověk, kterému nesvěří ani Twitter, by neměl mít přístup ke kódům zbraní hromadného ničení.

Herečka Connie Brittonová napsala: Drazí muslimové, Mexičané, imigranti, uprchlíci, hendikepovaní, černoši, gayové, ženy a také drahá Země... nezapomeneme na vás, slibujeme.

Herečka Jessica Chastain ironicky dodává: Pozitivní na tom je, že už dál nemusíme předstírat, že nejsme rasisti a sexisti. Otázka je, co budeme teď dělat?

Režisér Judd Apatow v Trumpovi velkého lidumila nevidí: Vlastní kasino a s radostí vysaje niklák i od stařenky. Není to žádný zachránce.

Za vším hledej Putina... aspoň podle komičky Sarah Silvermanové.

Raper Chuck D z kapely Public Enemy přirovnal Trumpa k Hitlerovi.

Amy Schumerrová, která před volbami podnikla celé turné na podporu Hillary Clintonové, zásobovala svůj Instagram fotkami z volebního štábu demokratů.

Keep the faith

Fotka zveřejněná uživatelem @amyschumer,

Stejně tak i Lady Gaga...

In a room full of hope, we will be heard. @iamderay #blacklivesmatter Stand up for kindness, equality, and love.

Fotka zveřejněná uživatelem #VoteHillary (@ladygaga),

Bývalá modelka a herečka Mia Farrowová má nového prezidenta za rasistu.

Tweet spisovatele Baratundy Thurstona patřil mezi nejsdílenější: Cokoliv se stane, prohráli jsme. Polovina národa volila pro bílou převahu a sexuální útoky...

Reagovali i tvůrci seriálu Černé zrcadlo (Black Mirror), jehož epizody zachycují nepříliš veselou vizi blízké budoucnosti. 

Zpěvačka Katy Perry si z výsledků voleb asi vybrečí oči.

Někteří neměli k výsledkům voleb slov, například Kristen Bellová napsala: Nechce si někdo postavit sněhuláka?

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy