Kanye West odešel z koncertu. Kritizoval Clintonovou i Facebook a podpořil Trumpa

Kultura Kultura
21. 11. 2016 16:59
Kanye West se při koncertu v americkém Sacramentu místo rapování pustil do kritiky Hillary Clintonové, amerických rádií i zakladatele Facebooku Marka Zuckerberga. Po půl hodině pak odešel z pódia a vystoupení ukončil. Pořadatelé návštěvníkům slíbili, že jim vrátí vstupné.
Kanye West na pódiu v Sacramentu | Video: YouTube

Byl to koncert, na který fanoušci amerického rapera jen tak nezapomenou. Kanye West během víkendového vystoupení v Sacramentu dorazil s devadesátiminutovým zpožděním a místo muziky využil pódium k otevřené kritice Hillary Clintonové, Marka Zuckerberga, rádií nebo zpěvačky Beyoncé. Sám se přitom přirovnal k Donaldu Trumpovi. Píše o tom web deníku The Guardian.

„Máte pocit, že jste se v životě ztratili? Všichni vám lžou. Lže vám Google a pravdu nemluví ani Facebook,“ hřímal West z pódia.

Opřel se do dramaturgie hudebních rádií, která podle něj nedávají dostatečný prostor šikovným muzikantům jako Kid Cudi nebo Frank Ocean. Své si vyslechla i Beyoncé, kterou muzikant osočil z toho, že vystoupila na hudebních cenách MTV pod podmínkou, že vyhraje místo Westa cenu za video roku.

Velkou část svého proslovu raper věnoval zakladateli Facebooku, po kterém přes Twitter v minulosti požadoval 53 milionů, a Hillary Clintonové. A došlo i na Obamu. „Nemohl udělat Ameriku znovu skvělou, protože nemohl být tím, kým je. Černoši byli vždycky otroci. Obama musel být perfektní. Ale tím, že jste perfektní, věci nezměníte,“ řekl West.

Kanye West zažívá náročný týden, po kuriózním vystoupení v Sacramentu zrušil koncert v Los Angeles. Ještě před tím si po show v San José vyslechl kritiku, když se přiznal, že v prezidentských volbách nevolil, ale kdyby se voleb zúčastnil, podpořil by Donalda Trumpa.

Kanye West - All Day (Live At The 2015 BRIT Awards) | Video: YouTube
 

Právě se děje

před 33 minutami

Zaveďme jeden volební obvod pro volby do sněmovny, navrhuje Hamáček. Chce posílit autoritu předsedů

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček by chtěl změnit systém voleb do Poslanecké sněmovny. Místo 14 volebních obvodů by byl jediný stejně jako u voleb do Evropského parlamentu. Hamáček do řekl v rozhovoru pro sobotní vydání Lidových novin. Podle něj by takový systém posílil autoritu předsedů politických stran.

"Při jednom obvodu bychom měli jednoho lídra dvěstěčlenné kandidátky. Odpadly by debaty o potřebném množství hlasů ke zvolení," řekl vicepremiér s odkazem na fakt, že počet hlasů nutných ke zvolení poslance se nyní kraj od kraje liší. Změna by měla dopad i dovnitř stran, v nichž by oslabili regionální bossové.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Armáda hlásí nárůst počtu vojáků, loni jich přibylo téměř osm set

Na ministerstvu obrany sloužilo a pracovalo na začátku roku o 874 zaměstnanců více než před rokem. Celkem měl resort 33 958 zaměstnanců. Nejvíce přibylo profesionálních vojáků, zvýšil se i počet občanských zaměstnanců. Přibylo také příslušníků aktivní zálohy. Letošní náborový cíl profesionálních vojáků je podle mluvčí generálního štábu Magdaleny Dvořákové stanoven na 2000 mužů a žen. Každoročně zároveň několik set vojáků odchází.

Na ministerstvu obrany k letošnímu 1. lednu pracovalo 25 899 vojáků z povolání, 6896 občanských zaměstnanců a 1163 státních zaměstnanců. Počet vojáků z povolání se tak za poslední rok zvýšil o 794 a počet občanských zaměstnanců o 100. Naopak státních zaměstnanců o 20 ubylo.

Zdroj: ČTK
Další zprávy