Hillary Clintonová předala Katy Perry charitativní ocenění. Lidé tleskali vestoje

mad
1. 12. 2016 7:00
Hillary Clintonová předala Katy Perry ocenění UNICEFu za její charitativní práci pro děti. Dojatá zpěvačka řekla, že Clintonová je pro ni a mnohé další inspirací, a poděkovala jí za její práci.
Hillary Clintonová a Katy Perry během prezidentské kampaně
Hillary Clintonová a Katy Perry během prezidentské kampaně | Foto: Reuters

Americká zpěvačka Katy Perry získala z rukou Hillary Clintonové za svou charitativní práci ocenění, píše server BBC.

Neúspěšná kandidátka na prezidentský post se od uznání porážky objevila na veřejnosti teprve podruhé a pro mnohé byla její účast překvapením.

Galavečer nazvaný "Snowflake Ball" pořádal v New Yorku UNICEF, který udělil celkem dvě ceny. Humanitární ocenění Audrey Hepburnové získala Katy Perry, která je vyslankyní organizace a pomáhá chudým dětem.

Clintonová na pódiu uvedla zpěvačku coby člověka, jenž má "ducha, energii a soucit, které si Audrey Hepburnová přenesla do své práce z UNICEFu." V humorném duchu dodala, že oceněná má sice na Twitteru nejvíce sledujících, ale může mít velkou konkurenci. Clintonová tak narážela na Donalda Trumpa, který často tweetuje.

Perry byla při přebírání dojatá a publikum tleskalo vestoje, píše BBC. Zpěvačka otevřeně podporovala kampaň Clintonové a na galavečeru prohlásila: "Motivujete mě a mnoho milionů lidí, kteří oceňují vaši neuvěřitelnou práci."

Zpěvačka se připojila k UNICEFu v roce 2013, aby pomohla dětem na Madagaskaru s výživou a vzděláním a během roku se stala oficiální vyslankyní dobré vůle. Ocenění v minulosti získala například herečka Jane Seymourová nebo herec Danny Glover.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

Na Aljašce udeřilo zemětřesení, úřady varují před vlnou tsunami

Americké úřady vydaly varování před ničivou vlnou tsunami poté, co Aleutské ostrovy ležící u Aljašky postihlo silné zemětřesení, dosahující podle americké geologické služby síly 7,5 stupně. Oznámily to dnes tiskové agentury.

Výstraha amerického střediska pro varování před tsunami se týká měst Sand Point a Cold Bay na Aleutách a města Kodiak na stejnojmenném ostrově, poznamenala agentura Reuters s tím, že tato města leží v řídce osídlené oblasti.

Epicentrum zemětřesení se nalézalo 94 kilometrů jihovýchodně od Sand Point. Otřesy vycházely z hloubky 41 kilometrů.

Zdroj: ČTK
před 2 hodinami

Egypťan Bahader je v téměř 75 letech fotbalovým rekordmanem

Egypťan Ezzeldin Bahader byl krátce před 75. narozeninami zapsán do Guinnessovy knihy rekordů jako nejstarší profesionální fotbalista na světě. Podle agentury Reuters získal tento primát po sobotním zápase v egyptské třetí lize, v níž podruhé nastoupil za tým 6th October a znovu odehrál celých 90 minut.

První duel zvládl Bahader v březnu, kdy dokonce skóroval z penalty, a pak na potřebný další start čekal déle, než myslel, protože sportovní svět zastavila pandemie koronaviru. O rekord dědeček šesti vnoučat nyní připravil Izraelce Isaaka Hayika. Ten ještě loni hrál ve věku 73 let, a to jako brankář. Hadaderovi bude pětasedmdesát let 3. listopadu.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Spojené arabské emiráty ratifikovaly dohody o normalizaci vztahů s Izraelem

Kabinet Spojených arabských emirátů dnes ratifikoval dohodu o navázání plnohodnotných diplomatických vztahů s Izraelem, kterou zástupci obou zemí podepsali ve Washingtonu v září. Informovala o tom agentura Reuters. Izraelská vláda a parlament dohodu se SAE ratifikovaly minulý týden.

Zdroj: ČTK
Další zprávy