Hillary Clintonová předala Katy Perry charitativní ocenění. Lidé tleskali vestoje

mad
1. 12. 2016 7:00
Hillary Clintonová předala Katy Perry ocenění UNICEFu za její charitativní práci pro děti. Dojatá zpěvačka řekla, že Clintonová je pro ni a mnohé další inspirací, a poděkovala jí za její práci.
Hillary Clintonová a Katy Perry během prezidentské kampaně
Hillary Clintonová a Katy Perry během prezidentské kampaně | Foto: Reuters

Americká zpěvačka Katy Perry získala z rukou Hillary Clintonové za svou charitativní práci ocenění, píše server BBC.

Neúspěšná kandidátka na prezidentský post se od uznání porážky objevila na veřejnosti teprve podruhé a pro mnohé byla její účast překvapením.

Galavečer nazvaný "Snowflake Ball" pořádal v New Yorku UNICEF, který udělil celkem dvě ceny. Humanitární ocenění Audrey Hepburnové získala Katy Perry, která je vyslankyní organizace a pomáhá chudým dětem.

Clintonová na pódiu uvedla zpěvačku coby člověka, jenž má "ducha, energii a soucit, které si Audrey Hepburnová přenesla do své práce z UNICEFu." V humorném duchu dodala, že oceněná má sice na Twitteru nejvíce sledujících, ale může mít velkou konkurenci. Clintonová tak narážela na Donalda Trumpa, který často tweetuje.

Perry byla při přebírání dojatá a publikum tleskalo vestoje, píše BBC. Zpěvačka otevřeně podporovala kampaň Clintonové a na galavečeru prohlásila: "Motivujete mě a mnoho milionů lidí, kteří oceňují vaši neuvěřitelnou práci."

Zpěvačka se připojila k UNICEFu v roce 2013, aby pomohla dětem na Madagaskaru s výživou a vzděláním a během roku se stala oficiální vyslankyní dobré vůle. Ocenění v minulosti získala například herečka Jane Seymourová nebo herec Danny Glover.

 

Právě se děje

před 5 hodinami

Papež zrušil kvůli bolesti nohy obřady

Papež František kvůli bolesti nervů v noze zrušil dva náboženské obřady plánované na 24. a 25. ledna a každoroční projev pro diplomaty sloužící u Svatého stolce, který měl přednést v pondělí. Svou tradiční nedělní modlitbu Anděl páně ale přednese. Podobné zdravotní potíže trápily hlavu katolické církve již na přelomu roku. Nové problémy vznáší otazníky nad jeho cestou do Iráku plánovanou na začátek března, kterou už tak ohrožovala pandemie covidu-19. Papežovy zahraniční cesty jsou většinou velmi náročné, hlava církve se při nich setkává s velkým množstvím lidí, slouží dlouhé mše a hodně cestuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy