Kanye West jako příští prezident? Sociální sítě prosí rapera, aby zachránil Ameriku

pej
10. 11. 2016 14:17
Zachraň nás, žádají lidé na sociálních sítích amerického rapera Kaneyho Westa. Chtějí, aby dodržel, co slíbil před rokem, a v roce 2020 kandidoval na prezidenta Spojených států.
Kanye West
Kanye West | Foto: ČTK

Když se během předávání hudebních cen MTV v roce 2015 nechal slyšet, že má v plánu se v roce 2020 stát americkým prezidentem, nikdo ho nebral vážně. Jen pár hodin poté, co se jím stal Donald Trump, lidé Kanyeho Westa žádají, aby svoje plány uskutečnil. Píše o tom web deníku The Independent.

"Pamatujete si, jak jsme se smáli, když West oznámil, že má v plánu kandidovat? Jak se ale teď zdá, nic není nemožné," shrnuje častý názor diskutujících Amie Pollittová z Manchesteru.

Na Twitteru se příspěvky s hashtagem #kanye2020 začaly množit poté, co bylo jasné, že do Bílého domu na příští čtyři roky zamíří republikánský kandidát. A kromě žádostí, aby West v roce 2020 kandidoval, ho lidé prosí o záchranu.

West poprvé svůj záměr stát se hlavou USA oznámil loni v srpnu během předávání cen MTV. "Jak už víte, rozhodl jsem kandidovat v roce 2020 na prezidenta," hřímal z pódia.

Přítomní jeho projev odměnili potleskem. Americká média jeho prohlášení zlehčovala, protože se před ním měl posilnit marihuanou. Americký raper nicméně svůj záměr potvrdil i o rok později během rozhovoru pro BBC Radio 1.

I got my selfie!!! I really loved hearing her speak & hearing her goals for our country! #HillaryForPresident

Fotka zveřejněná uživatelem Kim Kardashian West (@kimkardashian),

"Netvrdím, že mám nějaké politické názory. Mám ale jasný názor na lidstvo," uvedl v rozhovoru. Do politiky by chtěl vnést především lidskost a pravdu.

West už několikrát vystoupil na národních kongresech Demokratické strany a rovněž i na řadě akcí v Bílém domě, kam ho pozval Barack Obama. Nedávno s Kim Kardashian pózovali s Hillary Clintonovou, upozornil na Westovy politické preference deník The Guardian. 

 

Právě se děje

před 17 minutami

Netanjahu obvinil Írán z výbuchu na izraelské obchodní lodi

 Izraelský premiér Benjamin Netanjahu dnes obvinil Írán z odpovědnosti za páteční výbuch na izraelské obchodní lodi v Ománském zálivu. Vyhnul se ale přímé odpovědi na otázku, zda Izrael chystá nějakou odvetu. Informovala o tom agentura Reuters.

Už v sobotu uvedl izraelský ministr obrany Benny Ganc, že za výbuchem na lodi pravděpodobně stojí Írán. Plavidlo MV Helios Ray pro přepravu vozidel zasáhl výbuch nad hladinou vody, který prorazil otvor v obou stranách kýlu. Nikdo z posádky nebyl zraněn. "Jednalo se nepochybně o íránskou operaci. To je jasné," řekl dnes Netanjahu izraelské rozhlasové stanici Kan.

Na dotaz, zda Izrael bude nějak reagovat, Netanjahu zopakoval svá předchozí prohlášení, že je odhodlaný zabránit Íránu ve vývoji jaderné kapacity a dodal: "Írán je největším nepřítelem Izraele, a my proti němu budeme nadále zasahovat po celé oblasti," uvedla agentura AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy