Nevyhrál Trump, ale sexismus a nenávist, píší lidé na sítích. Homer Simpson to věděl už dávno

Magazín Magazín
9. 11. 2016 12:53
Donald Trump zvítězil nad Hillary Clintonovou a stane se příští rok novým americkým prezidentem. Skutečnost komentují na sociálních sítích Američané, ale i lidé z celého světa. Překvapení i kritika zaznívá z Velké Británie, Japonska nebo Belgie. S nadsázkou nového, v pořadí již 45. amerického prezidenta komentují i Češi.
Donald Trump v Simpsonech.
Donald Trump v Simpsonech. | Foto: Fox

Donald Trump navzdory předvolebním průzkumům, které favorizovaly Hillary Clintonovou, usedne od příštího roku jako 45. prezident v Bílém domě. Šok a zklamání z výsledků voleb sdílí společně s částí Američanů i lidé z celého světa.

Žít v západním světě začíná být tak trochu noční můrou, napsal například Phil Taggart z Velké Británie. V nejbližší době se hodlá odstěhovat do svého bunkru na opuštěný ostrov.

"Každý se takhle ráno probudil," píše lifestylový web Joe a přikládá animovaný obrázek vystihující reakce lidí nesouhlasících s politikou Donalda Trumpa. 

Na Twitteru koluje i obrázek, který má dokazovat, že výsledek voleb není nijak překvapivý. Už před 16 lety ho totiž předpovídali scenáristé amerického seriálu Simpsonovi.

Britové rovněž s humorem navrhují i "nové" odhalení sochy Svobody. Symbol svobody a přátelství v New Yorku oděný pouze ve spodním prádle naráží na Trumpův vztah k ženám. 

Australané posílají do Spojených států krátký a výstižný vzkaz. "Jak se opovažujete!"

V Belgii nemají rádi oranžovou barvu (narážka na stejnojmenný seriál od Netflixu).

Asi tak nějak budou vypadat Spojené státy v budoucnosti, odhaduje uživatel king-biscuit z Japonska a odkazuje na film Zpátky do budoucnosti II. 

Další Japonec považuje den, kdy se stal Donald Trump americkým prezidentem, za den posledního soudu.

Americké volby nejsou výsledkem odmítnutí systému, ale naprosto zřetelným rasismem, uvažuje Rodrigo Alcocer ze Španělska.

Nevyhrál Trump, ale vyhrál rasismus, sexismus, nenávist a nedostatek vzdělání, myslí si moderátor Bongani S Dhlamini z Jihoafrické republiky.

Chtěli byste někdo do Afriky? Omlouváme se, ale uprchlíky nepřijímáme, komentuje s nadsázkou na Twitteru dívka z Johannesburgu.

Nadšení z výsledků Donalda Trumpa nesdílí ani Brazilci.

Volby v USA komentují na sociálních sítích i Češi.

 

Právě se děje

Další zprávy