Luxusní hotel v Amiens odmítl ubytovat Kate a Williama. Je nám líto, máme plno, vzkázal manažer

pej
9. 3. 2016 11:34
Pětihvězdičkový hotel ve francouzském městě Amiens odmítl ubytovat prince Williama s rodinou. Podle hotelového manažera nechce rušit rezervace jiným hostům. „Není to proto, že bychom tady nechtěli královskou rodinu. Máme plno a nechtěli jsme rušit ubytování jiným hostům,“ dodala manželka provozovatele.
Princ William s vévodkyní Catherine a princem Georgem.
Princ William s vévodkyní Catherine a princem Georgem. | Foto: Reuters

Čtyřdenní pobyt britské královské rodiny při příležitosti stoletého výročí bitvy na Sommě se komplikuje. Pětihvězdičkový hotel Le Hôtel Marotte v Amiens odmítl potvrdit rezervaci rodině prince Williama s tím, že je v uvedeném termínu již plně obsazen.

V termínu od 30. června do 1. července není ve městě volno v žádném z dalších hotelů. 

Podle informací webu regionálního deníku Courrier-Picard francouzské ministerstvo zahraničních věcí poptávalo pro královskou rodinu čtyři pokoje včetně speciálních služeb. Hotelový manažer připustil, že taková návštěva by nesporně byla přínosem nejenom pro město, ale i pro samotný hotel.

Zrušit několikaměsíční objednávky jiných hostů hotel nechce. Takové jednání by považoval za neetické.

„Samozřejmě, že je to škoda. Ale neumím si představit, že bychom kvůli královské rodině odmítli naše hosty, kteří si pobyt rezervovali mnohem dřív a zároveň ho už zaplatili,“ vysvětlil Oliver Walti.

Walti dále pro britský deník The Guardian řekl, že ho ministerstvo kontaktovalo v lednu. Už tehdy musel nabídku odmítnout, hotel byl plný.

„Není to proto, že bychom tu královskou rodinu nechtěli. Objednávku jsme skutečně nepotvrdili, protože máme plno a nechtěli jsme rušit ubytování jiným hostům,“ vysvětlila Estelle Walti, která provozuje hotel se svým manželem.

Hotel Marotte patří mezi nejvyhledávanější v regionu, nabízí ubytování ve 12 pokojích, nepřetržitou pokojovou službu a nadstandard včetně teplých županů nebo čerstvých okvětních lístků. Noc vyjde na v přepočtu 12 205 korun.

Už v minulosti jeho služeb využila řada státníků včetně královské švédské rodiny. 

Veškeré ubytovací kapacity v Amiens jsou naplněny už několik měsíců dopředu. Do města se chystají tisíce lidí na vzpomínkové akce při příležitosti stoletého výročí bitvy na Sommě.

S délkou vládnutí 63 let a sedm měsíců překoná královna Alžběta II. ve středu v 18:30 středoevropského času rekord, který dosud v Británii držela její praprababička, královna Viktorie. | Video: Reuters
 

Právě se děje

před 17 minutami

Epidemiolog a bývalý ministr zdravotnictví Prymula se stal Zemanovým poradcem. Je uveden v oficiálním seznamu. Podle Primy bude neplaceným poradcem

Zdroj: ČTK
Další zprávy