Královská rodina na horách. Dvouletý George a desetiměsíční Charlotte si užívali prvního sněhu

jaz
7. 3. 2016 17:15
Vévoda a vévodkyně z Cambridge uveřejnili po delší době nové oficiální snímky, o které se postaral rodinný fotograf, a to během zimní dovolené v Alpách. Lidé na sociálních sítích obdivují dokonalou rodinu, zatímco britská média si všímají prvních zoubků ani ne roční princezny Charlotte.
Foto: Twitter / Kensington palace

Kate a William vzali své dvě děti na krátkou zimní dovolenou. Po delší době tak Kensingtonský palác, oficiální londýnské sídlo královského páru, uveřejnil nové snímky celé rodiny.

Třiatřicetiletý vévoda a o rok starší vévodkyně zapózovali královskému fotografovi Johnu Stillwellovi v lyžařském oblečení ve francouzských Alpách, kam dorazili před týdnem ve středu. Přesné místo své krátké dovolené ale úzkostlivě tajili.

Po klasických skupinových fotkách došlo i na spontánní koulovačku, ze které Kensingtonský palác také vybral pár snímků ke zveřejnění.

Pro dvouletého George a desetiměsíční Charlotte, která v květnu oslaví narozeniny, to byla první zahraniční cesta v plné sestavě. Navíc si údajně užívali poprvé ve svém životě takové množství sněhové nadílky, přestože v okolí jejich domu v Anmer Hall již sněžilo.

"Jaká roztomilá a krásná rodinka. Děkuji, že to s námi sdílíte," napsala k fotografiím jedna z tisíců komentujících, které jsou novými snímky uchváceni. Britská média si zase neopomněla všimnout, jak moc princezna Charlotte povyrostla a že už jí rostou první zoubky.

"Vévoda a vévodkyně z Cambridge jsou potěšeni ze sdílení nových fotografií své rodiny, která si užívá krátkou dovolenou na lyžích," uvedl na sociální síti Kensingtonský palác. Oba dvojnásobní rodiče jsou velmi zkušení lyžaři. Společně již absolvovali řadu zimních dovolených, a to v době, kdy ještě nebyli manželé.

Princ William poprvé lyžoval v roce 1991 se svou matkou Dianou a bratrem Harrym v Rakousku. Tehdy bylo vévodovi osm let a oproti svému šestiletému bratrovi byl velmi opatrným lyžařem, informoval server Telegraph.

 

Právě se děje

před 35 minutami

USA reagují na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, začnou rušit politické výjimky

Americký prezident Donald Trump na tiskové konferenci v Bílém domě oznámil, že dal pokyn vládě, aby zahájila proces rušení politických výjimek, které Hongkongu poskytovaly ze strany USA oproti pevninské Číně zvláštní status. Reagoval tak na nový bezpečnostní zákon pro Hongkong, pro nějž se ve čtvrtek vyslovil čínský parlament na svém plenárním zasedání. Informovaly o tom tiskové agentury.

Trump dodal, že Spojené státy také zakážou vstup do země "potenciálně rizikovým" osobám z Číny a začnou sankcionovat čínské oficiální činitele, kteří jsou podle Washingtonu zodpovědní za podrývání hongkongské ekonomiky. Podle amerického prezidenta Čína porušila své slovo ohledně zachování hongkongské autonomie.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Antidopingový výbor ČR povede Petra Volková

Novou ředitelkou Antidopingového výboru České republiky byla jmenována Petra Volková. Čtyřicetiletá doktorka práv vystřídala ve funkci Martina Lukavského, který organizaci vedl teprve od poloviny ledna. Vedení výboru se dosavadní zástupkyně ředitele Volková ujme oficiálně v pondělí.

Volková v minulosti spolupracovala s Českomoravským fotbalovým svazem a Českým olympijským výborem. V antidopingovém výboru působí tři roky a už v březnu byla pověřena jeho řízením.

"Výbor již zpracoval antidopingový národní program pro rok 2020. Ten obsahuje šest stěžejních oblastí, například prevenci, vzdělávání, testování, mezinárodní spolupráci a podobně. Bude třeba zafixovat do povědomí sportovní veřejnosti, že nejsme pouze orgán represivní, ale také preventivní," řekla Radiožurnálu.

Jejím cílem je také zlepšit komunikaci sportovců a dopingových komisařů. "Ten předmět naší činnosti nás předurčuje k tomu, že sportovci zřejmě nejásají, když vidí nás nebo komisaře. A právě proto bude potřeba zkvalitnit komunikaci se samotnými sportovci a vyškolit si lépe komisaře, aby tam nedocházelo k žádným komplikacím a kontroly probíhaly v pořádku," uvedla.

Další zprávy