Kate a William přejí veselé Vánoce první společnou fotografií. George pošlou do soukromé školky

jaz
18. 12. 2015 15:48
Syn vévody a vévodkyně z Cambridge půjde příští rok do soukromé školky. Volba padla na instituci, která vyučuje děti podle metody italské lékařky Marie Montessori. Ta kladla důraz na nezávislost, svobodu a sociální rozvoj. Královská rodina zároveň popřála všem veselé Vánoce a zveřejnila na Twitteru svou první společnou fotografii.
Foto: Kensingtonský palác / Twitter

Londýn – Dvouletý princ George nastoupí koncem ledna příštího roku do mateřské školky. Oznámila to královská rodina na Twitteru.

George půjde do stejné instituce jako jeho otec. Princ William byl vůbec prvním členem královské rodiny, který se vzdělával takto malý mimo palác. Rodina za školné zaplatí 33 liber denně (v přepočtu asi tisíc korun), informoval server The Telegraph.

"Těšíme se na přijetí prince George do naší školky, kde se mu dostane stejných zážitků jako ostatním dětem," řekl mluvčí soukromé Westacre Montessori školky v Kings Lynn, která se nachází v blízkosti Anmer Hall, rezidence vévody a vévodkyně z Cambridge. 

Přestože oficiální sídlo Williama a Kate je Kensingtonský palác v Londýně, rodina po narození syna využívá převážně Anmer Hall, který dostala coby svatební dar od královny Alžběty II.

Pár je přesvědčen, že by se jeho dětem, které úzkostlivě střeží před médii, mělo dostat běžného vzdělání. Volba padla na Montessori školku, která vyučuje děti podle metody italské lékařky Marie Montessori, která kladla důraz na nezávislost, svobodu a sociální rozvoj. Ve třídách jsou vyučovány děti od dvou do pěti let.

Přestože je výuka soukromá, až 85 procent dětí dochází do školky díky finanční podpoře. Navíc jsou do kolektivu zahrnuty i děti se speciálními potřebami.

Královská rodina kromě oznámení princovy školní docházky zveřejnila první společnou fotografii a popřála na Twitteru Kensingtonského paláce všem hezké svátky. "Veselé Vánoce od vévody a vévodkyně z Cambridge, prince George a princezny Charlotte."

 

Právě se děje

Další zprávy