Princ William nastoupil do práce. Bude létat k nehodám

Princ William.
William bude létat k nehodám a akutním případům v oblasti Norfolk, Suffolk, Cambridgeshire a Bedfordshire.
Jak informovala BBC, druhý následník britského trůnu bude pilotovat vrtulník Eurocopter EC145, a to během své 9,5hodinové služby, ve čtyřdenních intervalech, po kterých budou následovat další čtyři dny volna.
Williama neminou ani noční směny. Zaměstnavatel ale musel zohlednit jeho postavení coby člena královské rodiny. V budoucnu tak bude muset Williamovi dávat více volna na královské povinnosti, které ho čekají.
Během svého prvního dne princ cítil velkou nervozitu, ale zároveň se na službu v novém zaměstnání těšil. Ze začátku tak bude létat coby druhý pilot. Již dříve William působil jako záchranář ve službách Královského letectva RAF.
Foto: Reuters
jaz
Aktualizováno 13. 7. 2015 21:40
Britský následník trůnu po dlouhé dovolené, na níž byl kvůli narození své dcery Charlotte, znovu nastupuje do práce. Stal se pilotem vrtulníku letecké záchranné služby.

Cambridge – Princ William v pondělí nastoupil jako pilot vrtulníku letecké záchranné služby pro charitativní organizaci East Anglian Air Ambulance.

Jak informovala BBC, létat bude k nehodám a akutním případům ve čtyřech krajích nedaleko Cambridge, a to na stroji Eurocopter EC145.

Následníka trůnu čekají 9,5hodinové směny během čtyř dní a následné čtyři dny volna. Absolvovat bude muset také noční směny, jako všichni ostatní.

Ústupky bude muset Williamův zaměstnavatel udělat v případě královských povinností, které v budoucnu prince čekají.

Výše Williamova platu není známa, královská kancelář ale uvedla, že celou částku věnuje princ na charitu.

 

Právě se děje

Další zprávy