Princ William promluvil o Lady Dianě. Byla předurčena k pomoci potřebným, složil jí hold

pej
17. 10. 2015 12:00
Princ William se stal patronem nadace, kterou v roce 1994 založila jeho matka Lady Diana. Bude tak pomáhat dětem i dospělým, kteří utrpěli ztrátu blízkého člověka. "To, co moje matka věděla už tehdy, jsem teď pochopil i já. Ztráta blízkého člověka je tou nejbolestnější zkušeností, kterou můžete zažít," uvedl během slavnostního večera nadace Child Bereavement UK následník britského trůnu.
Princ William
Princ William | Foto: ČTK

Londýn - Princ WilliamLady Dianě na veřejnosti mluví málokdy. Jeho proslov na charitativní večeři britské nadace Child Bereavement UK je proto velmi výjimečný. Během svého projevu složil hold nejenom své matce, ale i činnosti organizace, kterou v 90. letech založila. 

"Moje matka byla předurčena k tomu, aby pomáhala lidem. Jsem přesvědčený o tom, že by byla stejně jako já pyšná na to, co nadace dokázala během jednadvaceti let své působnosti," vzdal jí hold.

Organizaci založila v roce 1994, teď ji vede jedna z nejbližších přítelkyň zesnulé Lady Diany a kmotra Williamova syna, Julie Samuelová. Nadace pomáhá dětem, které přišly o rodiče, nebo rodičům, kteří bojují se ztrátou svého dítěte.

"To, co moje matka věděla už tehdy, jsem teď pochopil i já. Ztráta blízkého člověka je tou nejbolestnější zkušeností, kterou můžete zažít," narážel během svého proslovu na bolest, kterou sám na vlastní kůži zažil.

William rovněž podotkl, že význam činnosti této nadace si jako otec dvou malých dětí uvědomuje o to víc.

Charitativní činnost následníka komentují rovněž lidé na sociálních sítích. "Stále nám chybí, děkujeme, že pokračujete v její práci," píší na Twitteru Kensingtonského paláce.

 

Právě se děje

Další zprávy