Baldwinovi za zastřelení kameramanky hrozí 18 měsíců vězení, obžaloba trest zmírnila

ČTK ČTK
20. 2. 2023 20:09
Baldwinovi za zastřelení kameramanky hrozí 18 měsíců vězení, obžaloba trest zmírnila

Prokuratura v americkém státě Nové Mexiko zmírnila obžalobu, které čelí herec Alec Baldwin v souvislosti se zastřelením kameramanky při natáčení v říjnu 2021. Nyní mu v případě odsouzení hrozí maximálně 18 měsíců vězení, zatímco s původní obžalobou se pojil minimálně pětiletý trest, informoval deník The New York Times.

Baldwin byl v lednu obžalován z neúmyslného zabití společně s Hannah Gutierrezovou-Reedovou, která pro produkci westernu Rust připravovala zbraně. Dvojice je stíhaná za incident, při kterém Baldwin vypálil ostrý náboj, ačkoli se na natáčení měly používat pouze náboje slepé. Kulka tehdy zasáhla 42letou Halynu Hutchinsovou, která v nemocnici podlehla zraněním.

Prokurátoři v obžalobě uvedli, že Baldwin i Gutierrezová-Reedová nedodržovali bezpečnostní standardy, a do své obžaloby původně zahrnuli prvek, který výrazně navýšil možnou trestní sazbu. V pátek ovšem obžalobu upravili poté, co Baldwinovi právníci přišli s námitkou, že zpřísněné obvinění vycházelo ze státního předpisu schváleného až po smrtelném incidentu, který se odehrál na ranči Bonanza Creek u města Santa Fe.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy