Orangutan nahradil tygrům matku. Hraje si s nimi a krmí je

Magazín Magazín
13. 5. 2015 12:53
Podívejte se, jak dokáže orangutan nahradit tygřím mláďatům matku.
Jak se stará orangutan o malé tygry? | Video: YouTube

Video - Nádhera. Rozkošné. Neuvěřitelné. Tak přesně reagují lidé na video orangutana, který se na sebe rozhodl převzít roli maminky třech tygřích mláďat.

Neobvyklá přátelství mezi různými živočišnými druhy jsou podle ošetřovatelů ze safari Myrtle Beach v Jižní Karolíně na denním pořádku. Například tento opičí samec věnuje péči o malé tygry většinu svého času. "Pozoroval, jak se staráme o kočkovité šelmy a zřejmě se inspiroval," přibližují ošetřovatelé.

Není to ale po prvé, co se orangutan skamarádil s tygry. Podobný vztah navázala zvířata v roce 2007 i v jedné ze zoologických zahrad v Indonésii.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny, považuje je za nesmyslné

Senát zřejmě odmítne zavedení povinných kvót na české potraviny v obchodech. Zamítavý postoj ve čtvrtek potvrdili senátoři z klubu ODS i STAN. Kvóty označili za nesmyslné. Podle ODS by kvóty vedly k výraznému zdražení potravin a nahrávají do karet jen velkým potravinovým výrobcům. Kluby ODS a STAN jsou nejsilnějšími frakcemi v horní komoře, v níž má většinu opozice, která proti kvótám hlasovala už ve Sněmovně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu, kvůli epidemii se odkládat nebude

Sčítání lidu se uskuteční v plánovaném termínu od 27. března do 11. května i za současné epidemické situace. Kvůli koronavirové nákaze se odkládat nebude. Souhlasilo s tím ministerstvo zdravotnictví a potvrdil to Ústřední krizový štáb. Informovala o tom ve čtvrtek mluvčí sčítání Jolana Voldánová.

O případném odkladu jednal krizový štáb před týdnem. Ministerstvo zdravotnictví mělo posoudit, zda by nebylo kvůli epidemii vhodné cenzus odsunout. Šéf krizového štábu a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) zmínil posunutí o půl roku. Bylo by k tomu nutné změnit zákon. Předseda Českého statistického úřadu Marek Rojíček uvedl, že podle nynější normy by bylo možné odložit konání o 30 dnů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy