Liška z Černobylu hitem internetu. Sama si udělala svačinu

Magazín Magazín
28. 4. 2015 12:00
Divoká černobylská liška si darovanou svačinu přetvořila podle svého a udělala si poctivý sendvič.
Černobylská liška v akci | Video: Rádio Svobodná Evropa, Radan Šprongl

Video - Černobylská ochranná zóna se v posledních letech znovu stává domovem mnoha živočišných druhů. Mezi nejrozšířenější patří lišky, které prokazují mnohdy až nadpřirozené schopnosti.

Důkazem je liška, kterou se rozhodli nakrmit projíždějící turisté. Když ji obdarovali svačinkou, zvíře si z jednotlivých ingrediencí vytvořilo výživný sendvič. Překvapení turisté lišku při jejím kulinářském umění nahráli a video je teď na YouTube velkým hitem.

Zdejší neobydlená zóna se rovněž stala domovem vlků nebo zajíců. Na konci 90. let sem bylo ve snaze o oživení vpuštěno stádo koní Převalského.

 

Právě se děje

před 32 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy