Krysy ohlodaly želvě končetiny. Hýbe se teď pomocí koleček

Devadesátiletá želva málem zemřela po útoku krys. Protože přišla o nohy, majitel jí místo nich sehnal kolečka. Pohybuje se teď díky nim dvakrát rychleji než předtím.
Devadesátiletá želva se pohybuje pomocí koleček | Video: YouTube

Pembroke – Psi bez nohou pohybující se pomocí vozíku nejsou už ničím výjimečným. V Anglii teď majitelé opatřili kolečka i pro svoji devadesátiletou želvu, která o přední končetiny přišla během přezimování v zahradním domku.

"Báli jsme se, že nepřežije," komentoval šestapadesátiletý Jude Ryder špatný stav zvířete. Paní T, jak se želva jmenuje, okousaly totiž krysy přední nohy. Díky veterináři a tisícovce liber se jejich svěřenkyně dostala z nejhoršího.

"Až teprve potom jsme začali řešit její mobilitu," vysvětlil. Obrátil se na svého syna, strojního inženýra. Ten pak zkonstruoval speciální přední kolečka a přilepil je na krunýř pryskyřicí.

"Je to jako bychom jí přidělali motor. Paní T je teď dvakrát rychlejší, než bývala zvyklá. Vypadá to, že je spokojená.  Ale těžko říct, želvám do hlavy nevidím,“ dodal spokojený majitel.

 

Právě se děje

před 7 hodinami

Krmenčíkův gól opět pomohl PAOK k výhře nad AEK Atény

Útočník Michael Krmenčík se střelecky prosadil ve druhém utkání PAOK Soluň za sebou a opět proti AEK Atény. Svým čtvrtým gólem v řecké fotbalové lize pomohl k výhře 2:1, kterou si jeho tým upevnil druhé místo za už jistým mistrem Olympiakosem Pireus.

Po téměř měsíci Krmenčík nastoupil v základní sestavě a ve 47. minutě otevřel skóre zápasu svým osmým soutěžním gólem za PAOK, kde od od ledna hostuje z belgických Brugg. Vzápětí zvýšil Stefan Schwab z penalty na 2:0, domácí v nastaveném čase už jen snížili rovněž z pokutového kopu.

Minulý týden Krmenčík skóroval proti AEK v poháru a pomohl svému týmu k postupu do finále.

Další zprávy