Kocour přežil měsíc zazděný za vanou

ČTK ČTK
9. 4. 2015 6:24
Zvíře vysvobodili hasiči. Kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou, říká zvěrolékař.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Bonn - Německý kocour přežil téměř měsíc zazděný pod vanou. Tvrdí to podle agentury DPA manželský pár ze západoněmeckého Meckenheimu.

Žena ze sousedního bytu slyšela v renovované koupelně tiché mňoukání a přivolala hasiče, kteří kocoura jménem Simba o víkendu vysvobodili.

"Je to zázrak, je to dárek," řekla šťastná majitelka kocoura Helga Henkelová místnímu tisku. Jako první o události informoval bonnský deník General-Anzeiger.

Podle Eberharda Henkela se Simba ztratil 8. března, kdy se nevrátil z nočních toulek. Několik dní poté se v sousedním domě instalovala vana.

"Simbu jsme hledali všude, vyvěsili jsme pátrací plakáty, po nocích jsme s baterkou vyhlíželi kočičí oči," líčí Henkel. Když už pátrání vzdali, kocour se našel.

Zvěrolékař Reto Neiger řekl, že kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou. Není prý nic výjimečného, když přežijí podobnou událost, i když čtyři týdny je velmi dlouhá doba.

Simba se nyní ze svého strádání pomalu zotavuje. Podle majitelky už přibral 300 gramů.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 36 minutami

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává ve střešovické nemocnici

Bývalý prezident Václav Klaus zůstává v Ústřední vojenské nemocnici v Praze. ČTK to v neděli řekl Petr Macinka z Institutu Václava Klause. Exprezident podle něj pokračuje v léčbě na urologické klinice. Klaus se do nemocnice vrátil ve čtvrtek na doléčení předchozích potíží, Macinka ve čtvrtek jeho setrvání v péči lékařů odhadl na několik dnů.

Klaus o předminulém víkendu podle deníku Právo strávil v nemocnici dvě noci. V úterý 14. září se ale do nemocnice vrátil, propuštěn z ní byl v pátek 17. září. Při odjezdu řekl novinářům, že měl velmi vysoký tlak a také žaludeční komplikace. Ze začátku se kvůli problémům s tlakem necítil dobře, později si volný čas krátil čtením časopisů. Lékaři mu předepsali léky, některé měl už podle svých slov předtím. V neděli pak do nemocnice přijel na kontrolu.

Do ÚVN byl znovu převezen ve čtvrtek. "Problém je ještě třeba doléčit. Je to nepříjemné, ale snad ne na dlouho," řekl Macinka ve čtvrtek.

Zdroj: ČTK
Další zprávy