Kocour přežil měsíc zazděný za vanou

ČTK ČTK
9. 4. 2015 6:24
Zvíře vysvobodili hasiči. Kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou, říká zvěrolékař.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Bonn - Německý kocour přežil téměř měsíc zazděný pod vanou. Tvrdí to podle agentury DPA manželský pár ze západoněmeckého Meckenheimu.

Žena ze sousedního bytu slyšela v renovované koupelně tiché mňoukání a přivolala hasiče, kteří kocoura jménem Simba o víkendu vysvobodili.

"Je to zázrak, je to dárek," řekla šťastná majitelka kocoura Helga Henkelová místnímu tisku. Jako první o události informoval bonnský deník General-Anzeiger.

Podle Eberharda Henkela se Simba ztratil 8. března, kdy se nevrátil z nočních toulek. Několik dní poté se v sousedním domě instalovala vana.

"Simbu jsme hledali všude, vyvěsili jsme pátrací plakáty, po nocích jsme s baterkou vyhlíželi kočičí oči," líčí Henkel. Když už pátrání vzdali, kocour se našel.

Zvěrolékař Reto Neiger řekl, že kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou. Není prý nic výjimečného, když přežijí podobnou událost, i když čtyři týdny je velmi dlouhá doba.

Simba se nyní ze svého strádání pomalu zotavuje. Podle majitelky už přibral 300 gramů.

 

Právě se děje

před 38 minutami

Čeští snowboardisté skončili na MS v kvalifikaci obřího slalomu

Boje o medaile v paralelním obřím slalomu budou na mistrovství světa v Rogle bez českých snowboardistů. Po odstoupení největší naděje Ester Ledecké, která start na šampionátu na poslední chvíli vzdala kvůli nespecifikovaným zdravotním problémům, nikdo z dalších reprezentantů neprošel ve Slovinsku kvalifikací.

Juniorky Klára Šonková a Adéla Keclíková skončily hned po první jízdě a obsadily 35. respektive 43. místo. Do druhého kola neprošli mezi muži ani Adam Počinek (43.) a Viktor Brůžek (46.).

Nejrychlejší čas mezi ženami v kvalifikaci zajela vítězka Světového poháru Ramona Hofmeisterová z Německa, mužům kraloval Rus Igor Slujev. Vyřazovací jízdy začnou ve Slovinsku ve 14:00.

Další zprávy