Kocour přežil měsíc zazděný za vanou

ČTK ČTK
9. 4. 2015 6:24
Zvíře vysvobodili hasiči. Kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou, říká zvěrolékař.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Thinkstock

Bonn - Německý kocour přežil téměř měsíc zazděný pod vanou. Tvrdí to podle agentury DPA manželský pár ze západoněmeckého Meckenheimu.

Žena ze sousedního bytu slyšela v renovované koupelně tiché mňoukání a přivolala hasiče, kteří kocoura jménem Simba o víkendu vysvobodili.

"Je to zázrak, je to dárek," řekla šťastná majitelka kocoura Helga Henkelová místnímu tisku. Jako první o události informoval bonnský deník General-Anzeiger.

Podle Eberharda Henkela se Simba ztratil 8. března, kdy se nevrátil z nočních toulek. Několik dní poté se v sousedním domě instalovala vana.

"Simbu jsme hledali všude, vyvěsili jsme pátrací plakáty, po nocích jsme s baterkou vyhlíželi kočičí oči," líčí Henkel. Když už pátrání vzdali, kocour se našel.

Zvěrolékař Reto Neiger řekl, že kočky coby bývalá pouštní zvířata dokážou velmi úsporně nakládat s vodou. Není prý nic výjimečného, když přežijí podobnou událost, i když čtyři týdny je velmi dlouhá doba.

Simba se nyní ze svého strádání pomalu zotavuje. Podle majitelky už přibral 300 gramů.

 

Právě se děje

před 31 minutami

Kritická kniha o Trumpovi od jeho neteře může vyjít, soud zrušil zákaz distribuce

Newyorský odvolací soud ve středu zrušil opatření, kterým soud nižší instance dočasně zakázal nakladatelství šířit kriticky laděnou knihu o prezidentovi Donaldovi Trumpovi. Ve čtvrtek o tom informovala agentura AP. Vydání knihy z pera prezidentovy neteře Mary Trumpové se u soudu snažil zablokovat Trumpův bratr Robert, podle kterého Mary sepsáním knihy porušila smlouvu o mlčenlivosti.

Na základě rozhodnutí odvolacího soudu bude moci nakladatelství Simon & Schuster tisknout a distribuovat knihu Mary Trumpové, která nese název "Too Much and Never Enough: How My Family Created the World's Most Dangerous Man" (Příliš mnoho a nikdy dost: Jak moje rodina stvořila nejnebezpečnějšího muže na světě). Na pultech knihkupců by se měla 240stránková kniha podle původního plánu objevit 28. července.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Richmond odstraní památníky konfederační armády, podle města jsou připomínkou rasismu

Město Richmond, někdejší hlavní město Konfederovaných států amerických, odstraní památníky připomínající konfederační armádu. Podle radnice města ve státě Virginie jsou tyto pomníky mnohými pokládány za symboly oslavování rasistického dědictví Spojených států.

Radnice v prohlášení oznámila, že starosta Levar Stoney "nařídil okamžité odstranění četných soch ve městě", včetně těch připomínajících konfederační historii. 

Odstraňování symbolů otrokářství navazuje na vlnu protestů proti rasové nerovnosti v USA. Manifestace proti rasismu a policejní brutalitě reagovaly na počínání bělošského strážníka, který neozbrojenému černochovi Floydovi při zatýkání v Minneapolisu několik minut klečel na krku a usmrtil jej.

Zdroj: ČTK
Další zprávy