Top foto 2021: Nezvyklé kouzlo ztichlé Prahy očima Radoslava Vnenčáka

Top foto 2021: Nezvyklé kouzlo ztichlé Prahy očima Radoslava Vnenčáka
Fotograf Radoslav Vnenčák na svých snímcích z uplynulého roku zachytil Prahu tak, jak bychom si ji ještě před třemi či čtyřmi lety sotva dovedli představit: nezvykle prázdnou a tichou. Ve fotogalerii, která uzavírá seriál Top foto 2021, najdete jeho výběr snímků zachycujících metropoli v době pandemie. Na této fotografii je zachycen měsíc v úplňku nad Vítkovem.
Pietní akce na třetím nádvoří Pražského hradu
Večerní pohled z památníku na Vítkově
Mánesův most
Foto: Radoslav Vnenčák
8. 1. 2022 13:33
Fotograf Radoslav Vnenčák na svých snímcích z uplynulého roku zachytil Prahu tak, jak bychom si ji ještě před třemi či čtyřmi lety sotva dovedli představit: nezvykle prázdnou a tichou. Ve fotogalerii, která uzavírá seriál Top foto 2021, najdete jeho výběr snímků zachycujících metropoli v době pandemie.

Stejně jako mnoho z nás, Radoslav Vnenčák počátkem roku 2021 doufal, že se život postupně vrátí do normálu. "Mám rád Prahu, která žije, ve které si můžete zajít do hospůdky na pivo a navštívit koncert své oblíbené kapely," říká. Jak už víme, nevyplnilo se to. Vznikly však díky tomu zajímavé fotografie prázdné metropole, jaké by se daly v době před několika lety pořídit je velmi těžko.

"Na druhé straně bylo možná více klidu na domlouvání spolupráce s různými institucemi v souvislosti s mým focením. Povedlo se mi navázat kontakt s městem Praha, s Národním muzeem nebo třeba s Národním divadlem. To vše mi otevírá další možnosti, jak fotit Prahu z neobvyklých míst a v neobvyklých časech," říká fotograf.

Seriál Top foto představuje práci fotografů, s jejichž snímky se čtenáři mohou setkávat na webu Aktuálně.cz, v Hospodářských novinách a v některých dalších titulech vydavatelství Economia. Dosud v něm vyšly výběry fotografií Jakuba PlíhalaLukáše BíbyTomáše VocelkyMichala NovotnéhoLibora Fojtíka, Tomáše Škody, Jana Jirkovského, Honzy MudryJiřího ZerzoněMagdalény Medkové a Richarda Horáka

O autorovi snímků:

Radoslav Vnenčák je fotograf, jehož hlavním tématem je Praha. Začínal fotografovat v dětství, ještě na kinofilm. Fotografie je jeho koníček, kromě města a událostí v něm fotografuje také koncerty a kulturní akce. Jeho práci můžete sledovat například na sociálních sítích:
Instagram: instagram.com/radoslavvnencak 
Facebook: facebook.com/radoslav.vnencak

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 6 hodinami

Policie dopadla muže, který v Chomutově ukradl auto i s ročním dítětem

Policie dopadla muže, který ve středu 12. ledna v Chomutově ukradl nastartované auto i s ročním dítětem. Šestačtyřicetiletého muže z Teplicka zadrželi v pátek večer, k činu se přiznal. Obviněn byl ze spáchání tří trestných činů - neoprávněného užívání cizí věci, krádeže a maření výkonu úředního rozhodnutí, řekla krajská policejní mluvčí Alena Bartošová. Vyšetřovatel podal zároveň státnímu zástupci návrh na vzetí obviněného do vazby, rozhodnout by se mělo podle mluvčí v pondělí.

Řidička vozu nechala ve středu své auto nastartované a odvedla starší dítě do školky. "Obviněný muž si dle svého vyjádření všiml u chomutovské školky nastartovaného vozu, chvilku prý vyčkával a poté vůz odcizil. Údajně se chtěl s autem jenom někam odvézt. Dítěte v autě si měl všimnout až po chvíli. Z tohoto důvodu vůz okamžitě odstavil a z místa odešel," doplnila Bartošová.

Policie po oznámení krádeže zorganizovala rozsáhlou pátrací akci. O několik desítek minut později si náhodní svědci nedaleko místa krádeže všimli odstaveného auta s rozsvícenými světly, ve kterém bylo malé dítě, a ihned zavolali policii.

S pátráním po neznámém zloději pomohly kamerové záznamy. Muže podezřelého z krádeže se pak podle Bartošové podařilo zadržet díky výzvě zveřejněné v médiích. "Tento případ, naštěstí bez vážného následku, je zároveň varováním pro řidiče, kteří nechávají svá auta s klíči v zapalování nebo dokonce nastartovaná. Případnému pachateli stačí jen pár sekund k tomu, aby se vozidla zmocnil," dodala policejní mluvčí.

Další zprávy