Top foto 2021: Byl to rok na steroidech, komentuje své nejlepší snímky Lukáš Bíba

Top foto 2021: Byl to rok na steroidech, komentuje své nejlepší snímky Lukáš Bíba
Cesty - největší představení souboru Cirk La Putyka - Akrobat David Wolf hraje se svými kolegy mezi diváky během představení Cesty, září 2021.
Cesty - největší představení souboru Cirk La Putyka - Akrobat Jiří Weissmann se před premiérou vyhřívá na slunci, září 2021.
Mezinárodní den světla - laserový paprsek nad Prahou, květen 2021.
Kelímky na Hradě, květen 2021.
Foto: Lukáš Bíba
vot dap Lukáš Bíba, vot, dap
28. 12. 2021 10:05
Druhý díl seriálu Top foto 2021 představuje snímky fotografa Lukáše Bíby, nominovaného letos v několika kategoriích na cenu Czech Press Photo. "Nejvíce budu určitě vzpomínat na dokumentování vzniku představení Cesty, které hrál soubor Cirk La Putyka," říká fotograf, který kromě toho dokumentoval širokou škálu událostí - od situace na covidových odděleních až po mezinárodní fotbalové zápasy.

Lukáš Bíba fotografuje především pro Hospodářské noviny, ale jeho snímky znají také čtenáři Aktuálně.cz a dalších titulů vydavatelství Economia. "Právě končící rok 2021 byl pro mě rok tak trochu na steroidech, byla to prostě spousta práce," říká a dodává, že si opravdu užíval práci na sérii snímků dokumentujících představení nového cirkusu Cirk La Putyka. "Z této spolupráce vznikl zajímavý soubor, který je nominován na Czech Press Photo 2021 v kategorii Kultura," říká.

Osobní výběr nejzajímavějších snímků Lukáše Bíby z uplynulého roku si můžete prohlédnout ve fotogalerii u tohoto článku. Najdete tam jak fotografie pořízené v rámci práce pro Hospodářské noviny a Economii, tak třeba i záběry ze svateb českých lezců po skalách. Sám Bíba se totiž ve volném čase rád věnuje lezení.

Snímky Lukáše Bíby jsou součástí seriálu Top foto 2021, jehož cílem je představit práci fotografů, se kterými se čtenáři setkávají na webu Aktuálně.cz a v Hospodářských novinách.

O autorovi snímků:

Lukáš Bíba začal s profesionálním fotografováním díky koncertu irské rockové skupiny U2, jejímž fanouškem je. Dříve působil v redakcích iDNES.cz a Mladé fronty DNES. Nyní pracuje ve vydavatelství Economia a spolupracuje také s projektem Creative Mornings a organizací Člověk v tísni. Zároveň se také věnuje lezení, fotografoval české sportovní lezce a závody, s fotografií českého lezce Adama Ondry (Nespokojený Adam Ondra po finále MS v lezení na obtížnost) vyhrál soutěž Sportovní fotografie roku 2018 a je také spoluautorem knihy Adama Ondry. Po vypuknutí pandemie covidu-19 v roce 2020 několik měsíců dokumentoval dění na covidových odděleních českých nemocnic. Je držitelem ceny Czech Press Photo 2017 v kategorii Kultura a absolutním vítězem Czech Press Photo 2019. Jeho práci můžete sledovat také na Instagramu: instagram.com/lukasbiba

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 3 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy