Top foto 2021: Sauna v Národním i spaní v krásném vagonu. Rok očima Magdalény Medkové

Top foto 2021: Sauna v Národním i spaní v krásném vagonu. Rok očima Magdalény Medkové
Nejkrásnější jsou v okolí Prysku výhledy z okolních vrcholů, cestu si k nim ale každý musí najít sám (červenec 2021).
Po deseti letech příprav se architektovi Marku Tichému s ateliérem TaK Architects podařilo dokončit opravu bývalých Elektrických podniků v pražské Bubenské ulici. Podle mě je to jedna z nejpovedenějších rekonstrukcí roku, přestože některé prvky (jako kachlíky) nezůstaly původní (prosinec 2021).
Palác, který měl po výstavě přijít o obě v té době provizorní boční křídla, dnes dotváří některé prvky budovatelského realismu vzniklé při rekonstrukci v 50. letech minulého století (říjen 2021).
Chaloupka s názvem "Cimra bude" stojí v krásné, tajemné vesnici Prysk. Radek a Kateřina ji koupili ve smutném stavu a poslední dva roky pracovali na tom, aby jí vrátili původní kouzlo staré sudetské lidové architektury (červenec 2021).
Foto: Magdaléna Medková
Magdaléna Medková vot dap Magdaléna Medková, vot, dap
6. 1. 2022 13:59
Uplynulý rok jako by se ztrácel v záplavě zpráv o pandemii. "Nemělo by se ale zapomínat, že život jde dál a je tady i spousta pozitivních věcí a příběhů. Snažili jsme se přicházet právě s nimi," říká novinářka Magdaléna Medková, která píše a fotografuje pro lifestylový Magazín Aktuálně.cz. Ve fotogalerii komentuje výběr svých snímků, od architektury přes krásy české krajiny až po zajímavé osudy.

Druhý rok s covidem byl náročný pro každého, novináře nevyjímaje. "Pro mě osobně bylo při pandemii důležité vyjet ven z Prahy, kde se stranou ruchu velkoměsta odehrávaly malé příběhy. Díky tomu, že se lidé více zaměřili na domácí turistiku, v Česku vznikla spousta nových kouzelných míst. Lidé se více zaměřili na rodinu, na své sny i na své okolí a našli si cestu k přírodě," říká Magdaléna Medková.

Nejhezčí vzpomínky z reportáží, které absolvovala během uplynulého roku, má na malebnou vesnici Prysk v Lužických horách. "Strávila jsem tam tři dny v opravené chalupě po Němcích. To místo mě okouzlilo a všechny okolnosti byly jak na objednávku. Majitel ubytování mě vzal na nedaleký vrch, kde slunce zapadá za vyhaslými vulkány Českého středohoří. V oblasti se navíc nacházejí kamzíci, a i když jsme čekali, že žádného neuvidíme (protože kamzík je velmi plaché zvíře), podařilo se nám ho spatřit na skále, odkud sledoval, jak se za ním plazíme na vrchol," popisuje.

"Jednu věc jsem si tam uvědomila, a to, že naše práce může mít i negativní dopady na místo samotné (v podobě overturismu), a tak je někdy lepší si některé věci nechat pro sebe, třeba název zmíněného vrchu nebo fotku kamzíka," říká novinářka.

Seriál Top foto představuje práci fotografů, s jejichž snímky se čtenáři mohou setkávat na webu Aktuálně.cz, v Hospodářských novinách a v některých dalších titulech vydavatelství Economia. Dosud v něm vyšly výběry fotografií Jakuba PlíhalaLukáše BíbyTomáše VocelkyMichala NovotnéhoLibora Fojtíka, Tomáše Škody, Jana Jirkovského, Honzy Mudry a Jiřího Zerzoně

O autorce snímků:

Magdaléna Medková pochází z Prahy, kde vystudovala Gymnázium Jana Keplera a žurnalistiku na Univerzitě Karlově. Po škole nastoupila do Českého rozhlasu a tři roky působila jako redaktorka v centru zpravodajství. V roce 2015 odjela na čas žít do Velké Británie. Dnes píše a fotografuje pro magazínovou rubriku Aktuálně.cz, zaměřuje se na architekturu a bydlení a každý den ji inspirují zajímavé osobnosti, kolegové i diskutující.

Její práci můžete sledovat také na Facebooku: facebook.com/magdalena.medkova.7

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Aktualizováno před 4 hodinami

V širší nominaci Lotyšů na ZOH jsou čtyři hráči z extraligy

Čtyři hráči z české extraligy jsou v širší, jednatřicetičlenné nominaci hokejistů Lotyšska na únorové olympijské hry v Pekingu. Do výběru kouče Harijse Vitolinše, z kterého vypadne při uzavřením kádru ještě šest hráčů, se dostal obránci Uvis Janis Balinskis z Litvínova, Roberts Mamčics ze Zlína a útočníci Martinš Dzierkals z Plzně a Roberts Bukarts z Vítkovic.

Hokejisté Ruska mají v sedmatřicetičlenné nominaci sedm majitelů zlatých medailí z Pchjongčchangu. Šanci zopakovat triumf mohou mít v týmu kouče Alexeje Žamnova obránci Vjačeslav Vojnov z Dynama Moskva, Jegor Jakovlev z Magnitogorsku a Nikita Něstěrov s útočníky Sergejem Andronovem a Michailem Grigorenkem z CSKA Moskva a dalšími forvardy Nikitou Gusevem z Petrohradu a Vadimem Šipačovem, Vojnovovým klubovým spoluhráčem.

před 5 hodinami

Ukrajinský soud odročil na středu jednání o uvalení vazby na exprezidenta Porošenka, kterému ve vlasti hrozí zatčení kvůli podezření z vlastizrady

Další zprávy