Sto dní trumpovin: urážky na Twitteru, střelba ve videoklipu i zapomenutá ruka při hymně

Magazín Magazín
28. 4. 2017 13:10
Americký prezident Donald Trump v sobotu oslaví sto dní v Bílém domě. Jeho úřadování již od počátku provází řada skandálů a kvůli svým prohlášením je častým trnem v oku veřejnosti. Zpěvačka Rihanna jej nazvala prasetem, raper Snoop Dogg na něj jako klauna ve videoklipu míří pistolí. Uživatelé sociálních sítí se pravidelně baví na jeho účet, ať už kvůli jeho vlasovému stylingu, nebo popleteným tweetům. Trumpa často zachraňuje první dáma, například když zapomene dát pravou ruku při hymně na srdce, ona sama ale ještě donedávna řešila soudní spor s britským bulvárem. Daily Mail o ní vloni napsal, že údajně pracovala v eskortních službách.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace. | Foto: ČTK

Poprvé, kdy se Trump někdy dotkl knihy

Současný americký prezident nastoupil do svého úřadu koncem ledna. Již při inauguraci se mnozí uživatelé sociálních sítí bavili na jeho účet. Foto, jak Trump přísahá na historickou bibli prezidenta Abrahama Lincolna a rodinnou bibli, lidé doplnili popiskem "První moment, kdy se Trump někdy dotkl knihy."

Dalším často sdíleným obrázkem byly upravené slavné sochy čtyř amerických prezidentů, vytesané do skály Mount Rushmore, které si zakrývají oči či si ohromeně drží ústa. Výmluvná byla i animace monumentální sochy Abrahama Lincolna u Kapitolu, který "vítal" nový prezidentský pár zdviženými prostředníčky.

Přečtěte si: První okamžik, kdy se dotkl knihy. Trumpovou inaugurací se baví svět na sociálních sítích

 

Právě se děje

Další zprávy