Sto dní trumpovin: urážky na Twitteru, střelba ve videoklipu i zapomenutá ruka při hymně

Magazín Magazín
28. 4. 2017 13:10
Americký prezident Donald Trump v sobotu oslaví sto dní v Bílém domě. Jeho úřadování již od počátku provází řada skandálů a kvůli svým prohlášením je častým trnem v oku veřejnosti. Zpěvačka Rihanna jej nazvala prasetem, raper Snoop Dogg na něj jako klauna ve videoklipu míří pistolí. Uživatelé sociálních sítí se pravidelně baví na jeho účet, ať už kvůli jeho vlasovému stylingu, nebo popleteným tweetům. Trumpa často zachraňuje první dáma, například když zapomene dát pravou ruku při hymně na srdce, ona sama ale ještě donedávna řešila soudní spor s britským bulvárem. Daily Mail o ní vloni napsal, že údajně pracovala v eskortních službách.
Hledá se Dory
Hledá se Dory | Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Lidé protestovali, Trump se díval na komedii Hledá se Dory

Zatímco se ve velkoměstech východního pobřeží USA sešly koncem ledna desetitisíce lidí k demonstracím na protest proti imigračnímu výnosu Donalda Trumpa, prezident Spojených států strávil s rodinou a přáteli odpoledne v Bílém domě sledováním animované komedie Hledá se Dory.

Lidé se k tomu na sociálních sítích vyjadřovali ironicky. Trump totiž hodlá stavět na hranici mezi USA a Mexikem zeď a zakazuje vstup migrantům do země, ale přitom sleduje příběh o rodině, která se shledá navzdory překážkám, a který razí myšlenku, že na světě jsou nejdůležitější právě rodina a přátelství.

Přečtěte si: Trump se v Bílém domě díval na komedii Hledá se Dory

 

Právě se děje

před 41 minutami

Soud EU: Poláci musí ověřit nezávislost orgánu, který rozhoduje o penzionování soudců

Polský nejvyšší soud musí ověřit nezávislost svého nového kárného orgánu, který má rozhodovat o penzionování soudců. Stanovil to v úterý Soudní dvůr Evropské unie, na který se s žádostí o stanovisko obrátila polská justice.

Nové kolegium rozhoduje spory týkající se snížení důchodového věku soudců polského nejvyššího soudu. Soud EU v červnu konstatoval, že zákon stanovující jejich odchod do penze na 65 let je v rozporu s unijním právem. Varšava již loni zákon částečně upravila a někteří penzionovaní soudci se vrátili do práce. Část z nich však zpět přijata nebyla a o jejich sporech rozhoduje právě kárné kolegium.

Zdroj: ČTK
Další zprávy