Sto dní trumpovin: urážky na Twitteru, střelba ve videoklipu i zapomenutá ruka při hymně

Magazín Magazín
28. 4. 2017 13:10
Americký prezident Donald Trump v sobotu oslaví sto dní v Bílém domě. Jeho úřadování již od počátku provází řada skandálů a kvůli svým prohlášením je častým trnem v oku veřejnosti. Zpěvačka Rihanna jej nazvala prasetem, raper Snoop Dogg na něj jako klauna ve videoklipu míří pistolí. Uživatelé sociálních sítí se pravidelně baví na jeho účet, ať už kvůli jeho vlasovému stylingu, nebo popleteným tweetům. Trumpa často zachraňuje první dáma, například když zapomene dát pravou ruku při hymně na srdce, ona sama ale ještě donedávna řešila soudní spor s britským bulvárem. Daily Mail o ní vloni napsal, že údajně pracovala v eskortních službách.
Hledá se Dory
Hledá se Dory | Foto: Walt Disney Studios Motion Pictures

Lidé protestovali, Trump se díval na komedii Hledá se Dory

Zatímco se ve velkoměstech východního pobřeží USA sešly koncem ledna desetitisíce lidí k demonstracím na protest proti imigračnímu výnosu Donalda Trumpa, prezident Spojených států strávil s rodinou a přáteli odpoledne v Bílém domě sledováním animované komedie Hledá se Dory.

Lidé se k tomu na sociálních sítích vyjadřovali ironicky. Trump totiž hodlá stavět na hranici mezi USA a Mexikem zeď a zakazuje vstup migrantům do země, ale přitom sleduje příběh o rodině, která se shledá navzdory překážkám, a který razí myšlenku, že na světě jsou nejdůležitější právě rodina a přátelství.

Přečtěte si: Trump se v Bílém domě díval na komedii Hledá se Dory

 

Právě se děje

před 20 minutami

Renault propustí 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii

Francouzská automobilka Renault propustí na 15 000 lidí, z toho 4600 ve Francii. Chce tak během tří let ušetřit dvě miliardy eur (téměř 54 miliard Kč). Firma, která měla na konci loňského roku ve Francii zhruba 48 500 zaměstnanců a po celém světě pak necelých 180 000, by svůj záměr měla oznámit na páteční tiskové konferenci.

Renault se dostal do finančních problémů kvůli koronavirové krizi. Nyní čeká na dokončení plánované státní půjčky ve výši pěti miliard eur.

Společnost rozhodnutí o propouštění oznámila ve čtvrtek večer odborové organizaci. Záměrem je vyhnout se přímému propouštění. Počítá se s dobrovolnými odchody, vnitrofiremními přesuny a s rekvalifikacemi, uvádějí zdroje AFP.

Zdroj: ČTK
Další zprávy