"Blond je nová hnědá". Wilders, Trump a Johnson mají kromě názorů extrémní i účes, baví se internet

mdan, hrz
Aktualizováno 16. 3. 2017 20:19
Co mají společného Geert Wilders, Donald Trump, Boris Johnson či Marie Le Pen? Kromě extrémních názorů na uprchlíky nebo pečlivé práce s veřejným míněním také blonďaté tupírované účesy, z jejichž bizarního vzhledu si svět utahuje. Některá média jejich peroxidové vlasy označují za poznávací znamení novodobých extremistů či za obchodní značku.
Hitler,  Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu.
Hitler, Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu. | Foto: ČTK

"Další volby, další islamofobní nacionalista a další nezapomenutelný blond účes," psaly stránky Foreign Affairs o středečních parlamentních volbách v Nizozemí.

Zdá se, že politickou scénu za poslední rok ovládají nejen konzervativci s extrémními názory, ale také extrémně špatným účesem. Z vlasového stylingu amerického prezidenta Donalda Trumpa, britského politika Borise Johnsona a nizozemského představitele krajně pravicové strany Geerta Wilderse si dělá legraci celý svět.

Wilders získal podle časopisu Time přezdívku nizozemský Trump nejen "pro svou kontroverznost, efektivní využívání sociálních sítí a démonizaci uprchlíků", ale také pro svůj "peroxidově blonďatý tupírovaný účes".

Boris Johnson jako dýně

Do této party je třeba započíst také jednu z hlavních tváří brexitu, bývalého starostu Londýna Borise Johnsona, který se až nápadně podobá Trumpovi. List New York Times v červnu 2016 věštil, že zřejmě nastává "éra vlasových strašáků", a Johnsonovu "kštici blonďatých vlasů" označil za jeho "obchodní značku".

Britský politik neušel ani vtipům na sociálních sítích.

Johnson se stal tváří loňského červnového referenda Velké Británie o odchodu z Evropské unie. Legraci si z něj udělala například umělkyně Madame Zucchini, která ze zeleniny vyrábí známé osobnosti.

Podobnosti vlasového stylingu všech tří mužů si všiml i server Mashable. A jedna z uživatelek Twitteru napsala, že ze spojení Donalda Trumpa a Borise Johnsona vychází podobenka herce Owena Wilsona.

Trumpův účes byl před americkými prezidentskými volbami nejednou terčem vtipů. Na stránce TrumpDonald.org si zájemci mohli do účesu prezidentského kandidáta fouknout trumpetou.

Trump Donald
Trump Donald | Foto: TrumpDonald.org

Na jiné stránce TrumpsHair si fanoušci prezidentových nadýchaných blonďatých vlasů můžou nahráním své fotky vytvořit trumpovskou podobenku.

Do party hic zapadá i Le Penová

Někteří lidé poukazují na to, že partu blondýnu doplňuje jiná kontroverzní politička - Marie Le Penová, kandidátka na francouzskou prezidentku a šéfka krajně pravicové strany Národní fronta.

Na Twitteru se objevil tento vtip s Wildersem a Le Penovou. 

A na karnevalu v Německu se v únoru objevil transparent - Blond je nová hnědá, odkazující na extrémně pravicové názory politiků. 

 

Právě se děje

před 12 minutami

Maltská policie zadržela podnikatele Fenecha na jeho jachtě

Maltská policie zadržela podnikatele Yorgena Fenecha, majitele společnosti 17 Black. Podle listu Times of Malta ho zatkla na jeho jachtě.

Stalo se tak den poté, co se objevily informace, že policie také zadržela muže, kterého považuje za zprostředkovatele vraždy novinářky Daphne Caruanaové Galiziové. Třiapadesátiletá novinářka, která na svém blogu psala o korupci ve vládních kruzích, zahynula při výbuchu bomby ve svém voze v říjnu 2017. Její smrt vyvolala v Evropě zděšení i pochybnosti o vládě práva ve středomořském ostrovním státě.

Zdroj: Zahraničí , ČTK
Další zprávy