"Blond je nová hnědá". Wilders, Trump a Johnson mají kromě názorů extrémní i účes, baví se internet

mdan, hrz
Aktualizováno 16. 3. 2017 20:19
Co mají společného Geert Wilders, Donald Trump, Boris Johnson či Marie Le Pen? Kromě extrémních názorů na uprchlíky nebo pečlivé práce s veřejným míněním také blonďaté tupírované účesy, z jejichž bizarního vzhledu si svět utahuje. Některá média jejich peroxidové vlasy označují za poznávací znamení novodobých extremistů či za obchodní značku.
Hitler,  Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu.
Hitler, Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu. | Foto: ČTK

"Další volby, další islamofobní nacionalista a další nezapomenutelný blond účes," psaly stránky Foreign Affairs o středečních parlamentních volbách v Nizozemí.

Zdá se, že politickou scénu za poslední rok ovládají nejen konzervativci s extrémními názory, ale také extrémně špatným účesem. Z vlasového stylingu amerického prezidenta Donalda Trumpa, britského politika Borise Johnsona a nizozemského představitele krajně pravicové strany Geerta Wilderse si dělá legraci celý svět.

Wilders získal podle časopisu Time přezdívku nizozemský Trump nejen "pro svou kontroverznost, efektivní využívání sociálních sítí a démonizaci uprchlíků", ale také pro svůj "peroxidově blonďatý tupírovaný účes".

Boris Johnson jako dýně

Do této party je třeba započíst také jednu z hlavních tváří brexitu, bývalého starostu Londýna Borise Johnsona, který se až nápadně podobá Trumpovi. List New York Times v červnu 2016 věštil, že zřejmě nastává "éra vlasových strašáků", a Johnsonovu "kštici blonďatých vlasů" označil za jeho "obchodní značku".

Britský politik neušel ani vtipům na sociálních sítích.

Johnson se stal tváří loňského červnového referenda Velké Británie o odchodu z Evropské unie. Legraci si z něj udělala například umělkyně Madame Zucchini, která ze zeleniny vyrábí známé osobnosti.

Podobnosti vlasového stylingu všech tří mužů si všiml i server Mashable. A jedna z uživatelek Twitteru napsala, že ze spojení Donalda Trumpa a Borise Johnsona vychází podobenka herce Owena Wilsona.

Trumpův účes byl před americkými prezidentskými volbami nejednou terčem vtipů. Na stránce TrumpDonald.org si zájemci mohli do účesu prezidentského kandidáta fouknout trumpetou.

Trump Donald
Trump Donald | Foto: TrumpDonald.org

Na jiné stránce TrumpsHair si fanoušci prezidentových nadýchaných blonďatých vlasů můžou nahráním své fotky vytvořit trumpovskou podobenku.

Do party hic zapadá i Le Penová

Někteří lidé poukazují na to, že partu blondýnu doplňuje jiná kontroverzní politička - Marie Le Penová, kandidátka na francouzskou prezidentku a šéfka krajně pravicové strany Národní fronta.

Na Twitteru se objevil tento vtip s Wildersem a Le Penovou. 

A na karnevalu v Německu se v únoru objevil transparent - Blond je nová hnědá, odkazující na extrémně pravicové názory politiků. 

 

Právě se děje

před 30 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 33 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Další zprávy