"Blond je nová hnědá". Wilders, Trump a Johnson mají kromě názorů extrémní i účes, baví se internet

mdan, hrz
Aktualizováno 16. 3. 2017 20:19
Co mají společného Geert Wilders, Donald Trump, Boris Johnson či Marie Le Pen? Kromě extrémních názorů na uprchlíky nebo pečlivé práce s veřejným míněním také blonďaté tupírované účesy, z jejichž bizarního vzhledu si svět utahuje. Některá média jejich peroxidové vlasy označují za poznávací znamení novodobých extremistů či za obchodní značku.
Hitler,  Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu.
Hitler, Wilders, Le Penová a Trump na únorovém karnevalu v Německu. | Foto: ČTK

"Další volby, další islamofobní nacionalista a další nezapomenutelný blond účes," psaly stránky Foreign Affairs o středečních parlamentních volbách v Nizozemí.

Zdá se, že politickou scénu za poslední rok ovládají nejen konzervativci s extrémními názory, ale také extrémně špatným účesem. Z vlasového stylingu amerického prezidenta Donalda Trumpa, britského politika Borise Johnsona a nizozemského představitele krajně pravicové strany Geerta Wilderse si dělá legraci celý svět.

Wilders získal podle časopisu Time přezdívku nizozemský Trump nejen "pro svou kontroverznost, efektivní využívání sociálních sítí a démonizaci uprchlíků", ale také pro svůj "peroxidově blonďatý tupírovaný účes".

Boris Johnson jako dýně

Do této party je třeba započíst také jednu z hlavních tváří brexitu, bývalého starostu Londýna Borise Johnsona, který se až nápadně podobá Trumpovi. List New York Times v červnu 2016 věštil, že zřejmě nastává "éra vlasových strašáků", a Johnsonovu "kštici blonďatých vlasů" označil za jeho "obchodní značku".

Britský politik neušel ani vtipům na sociálních sítích.

Johnson se stal tváří loňského červnového referenda Velké Británie o odchodu z Evropské unie. Legraci si z něj udělala například umělkyně Madame Zucchini, která ze zeleniny vyrábí známé osobnosti.

Podobnosti vlasového stylingu všech tří mužů si všiml i server Mashable. A jedna z uživatelek Twitteru napsala, že ze spojení Donalda Trumpa a Borise Johnsona vychází podobenka herce Owena Wilsona.

Trumpův účes byl před americkými prezidentskými volbami nejednou terčem vtipů. Na stránce TrumpDonald.org si zájemci mohli do účesu prezidentského kandidáta fouknout trumpetou.

Trump Donald
Trump Donald | Foto: TrumpDonald.org

Na jiné stránce TrumpsHair si fanoušci prezidentových nadýchaných blonďatých vlasů můžou nahráním své fotky vytvořit trumpovskou podobenku.

Do party hic zapadá i Le Penová

Někteří lidé poukazují na to, že partu blondýnu doplňuje jiná kontroverzní politička - Marie Le Penová, kandidátka na francouzskou prezidentku a šéfka krajně pravicové strany Národní fronta.

Na Twitteru se objevil tento vtip s Wildersem a Le Penovou. 

A na karnevalu v Německu se v únoru objevil transparent - Blond je nová hnědá, odkazující na extrémně pravicové názory politiků. 

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy