reklama
 
 

První okamžik, kdy se dotkl knihy. Trumpovou inaugurací se baví svět na sociálních sítích

Aktualizováno 21. 1. 2017 0:19
Donald Trump je historicky nejméně populární vítěz voleb. Odpůrci se baví na jeho účet na sociálních sítích. Proslulé sochy čtyř amerických prezidentů si zakrývají oči či se zoufale drží za ústa. Monumentální Lincolnova socha u Kapitolu ukazuje manželům Trumpovým prostředníčky.

Donald Trump se po slavnostní inauguraci stal 45. americkým prezidentem. Do úřadu nastupuje jako nejméně populární vítěz voleb v historii. Vtipálci na sociálních sítích tak na něm nenechali nic suchou.

Foto, jak Trump přísahá na historickou bibli prezidenta Abrahama Lincolna a rodinnou bibli, lidé doplnili popiskem "První moment, kdy se Trump někdy dotkl knihy." 

Asi nejčastější inaugurační fotkou na Twitteru je porovnání davů před Kapitolem při prvním Obamově vstupu do úřadu v roce 2009 a prázdno 20. ledna 2017.

Velmi častou fotkou sdílenou na Twitteru je ta s názvem "Mount Rushmore v den inaugurace". Slavné sochy čtyř amerických prezidentů, vytesané do skály, si tu zakrývají oči či si ohromeně drží ústa.

Výmluvné je i gesto monumentální sochy Abrahama Lincolna u Kapitolu, který "vítá" nový prezidentský pár zdviženými prostředníčky.

"Cítím s tebou, Michelle," zní komentář u záběru, jenž zachycuje bývalou první dámu Michelle Obamovou, jak při Trumpově inauguraci těžko potlačuje rozčarování.

Uživatelé sociálních sítí si berou na paškál také jazykové schopnosti  nové první dámy Melanie.

A zparodování neunikl ani slavnostní průvod. Toto video doprovází poznámka: "Inaugurační pochod je v plném proudu."

autor: hrz | 20. 1. 2017 23:15

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama