První okamžik, kdy se dotkl knihy. Trumpovou inaugurací se baví svět na sociálních sítích

hrz
Aktualizováno 21. 1. 2017 0:19
Donald Trump je historicky nejméně populární vítěz voleb. Odpůrci se baví na jeho účet na sociálních sítích. Proslulé sochy čtyř amerických prezidentů si zakrývají oči či se zoufale drží za ústa. Monumentální Lincolnova socha u Kapitolu ukazuje manželům Trumpovým prostředníčky.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace. | Foto: ČTK

Donald Trump se po slavnostní inauguraci stal 45. americkým prezidentem. Do úřadu nastupuje jako nejméně populární vítěz voleb v historii. Vtipálci na sociálních sítích tak na něm nenechali nic suchou.

Foto, jak Trump přísahá na historickou bibli prezidenta Abrahama Lincolna a rodinnou bibli, lidé doplnili popiskem "První moment, kdy se Trump někdy dotkl knihy." 

Asi nejčastější inaugurační fotkou na Twitteru je porovnání davů před Kapitolem při prvním Obamově vstupu do úřadu v roce 2009 a prázdno 20. ledna 2017.

Velmi častou fotkou sdílenou na Twitteru je ta s názvem "Mount Rushmore v den inaugurace". Slavné sochy čtyř amerických prezidentů, vytesané do skály, si tu zakrývají oči či si ohromeně drží ústa.

Výmluvné je i gesto monumentální sochy Abrahama Lincolna u Kapitolu, který "vítá" nový prezidentský pár zdviženými prostředníčky.

"Cítím s tebou, Michelle," zní komentář u záběru, jenž zachycuje bývalou první dámu Michelle Obamovou, jak při Trumpově inauguraci těžko potlačuje rozčarování.

Uživatelé sociálních sítí si berou na paškál také jazykové schopnosti  nové první dámy Melanie.

A zparodování neunikl ani slavnostní průvod. Toto video doprovází poznámka: "Inaugurační pochod je v plném proudu."

 

Právě se děje

před 3 minutami

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, zasahují policisté

Ve Fakultní nemocnici v Ostravě se střílelo, informuje Česká televize. Policisté v tuto chvíli v nemocnici zasahují, bližší informace zatím nejsou k dispozici.

Zdroj: Domácí
před 1 hodinou

Část dálnice D3 Ševětín-Borek se otevře motoristům, řidiči se po ní projedou už odpoledne

Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD) v úterý zprovozní část dálnice D3 Ševětín-Borek dlouhou 10,7 kilometru. Řidiči by po ní měli poprvé projet kolem 15:00. Úsek staví firma Eurovia CS, náklady jsou zatím 1,27 miliardy Kč bez DPH, řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl. Otevření se zúčastní i ministr dopravy Vladimír Kremlík (za ANO).

Část Ševětín-Borek chtěl stát původně dokončit v březnu 2020. "Stavba není hotová, ale podle norem a zákonů unese bezpečný provoz, proto nebudeme čekat (se zprovozněním) na dokončení. Máme řidiče rádi, jakmile to jde, stavby zprovozňujeme," uvedl Rýdl.

Na úseku, který se staví od března 2017, vyvlastnil stát asi deset pozemků. V září tam silničáři zprovoznili 50 metrů dlouhou část, jejíž dostavbu blokovala žaloba majitele pozemku proti vyvlastnění, kterou soud zamítl v květnu.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na jihu Chile se ztratilo armádní letadlo se 38 lidmi na palubě, mířilo na Antarktidu

Na jihu Chile se ztratilo z radarů vojenské letadlo se 38 osobami na palubě, informují o tom místní média. Podle nich mířil letoun z města Punta Arenas na chilskou základnu v Antarktidě. Chilská armáda vyslala na místo pátrací a záchranný tým.

"Na palubě (vojenského dopravního letounu) C-130 Hercules cestovalo 38 lidí, z toho 17 byla posádka a 21 cestující," uvedlo chilská letectvo v prohlášení. Letoun měl dovézt materiál a techniky na základnu v Antarktidě, uvedl deník La Tercera.

Letadlo startovalo z Punta Arenas v 16:55 místního času, rádiový kontakt s ním byl ztracen v 18:13 místního času (22:13 SEČ).

Chilský prezident Sebastián Piňera oznámil, že spolu s ministry vnitra a obrany situaci sleduje a ráno se proto chystá do Punta Arenas.

Zdroj: ČTK
Další zprávy