První okamžik, kdy se dotkl knihy. Trumpovou inaugurací se baví svět na sociálních sítích

hrz
Aktualizováno 21. 1. 2017 0:19
Donald Trump je historicky nejméně populární vítěz voleb. Odpůrci se baví na jeho účet na sociálních sítích. Proslulé sochy čtyř amerických prezidentů si zakrývají oči či se zoufale drží za ústa. Monumentální Lincolnova socha u Kapitolu ukazuje manželům Trumpovým prostředníčky.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace.
Donald Trump přísahá na Bibli během své inaugurace. | Foto: ČTK

Donald Trump se po slavnostní inauguraci stal 45. americkým prezidentem. Do úřadu nastupuje jako nejméně populární vítěz voleb v historii. Vtipálci na sociálních sítích tak na něm nenechali nic suchou.

Foto, jak Trump přísahá na historickou bibli prezidenta Abrahama Lincolna a rodinnou bibli, lidé doplnili popiskem "První moment, kdy se Trump někdy dotkl knihy." 

Asi nejčastější inaugurační fotkou na Twitteru je porovnání davů před Kapitolem při prvním Obamově vstupu do úřadu v roce 2009 a prázdno 20. ledna 2017.

Velmi častou fotkou sdílenou na Twitteru je ta s názvem "Mount Rushmore v den inaugurace". Slavné sochy čtyř amerických prezidentů, vytesané do skály, si tu zakrývají oči či si ohromeně drží ústa.

Výmluvné je i gesto monumentální sochy Abrahama Lincolna u Kapitolu, který "vítá" nový prezidentský pár zdviženými prostředníčky.

"Cítím s tebou, Michelle," zní komentář u záběru, jenž zachycuje bývalou první dámu Michelle Obamovou, jak při Trumpově inauguraci těžko potlačuje rozčarování.

Uživatelé sociálních sítí si berou na paškál také jazykové schopnosti  nové první dámy Melanie.

A zparodování neunikl ani slavnostní průvod. Toto video doprovází poznámka: "Inaugurační pochod je v plném proudu."

 

Právě se děje

před 42 minutami

V Mexiku objevili masové hroby s 59 těly, nejspíš oběťmi drogových gangů

V tajných masových hrobech ve státě Guanajuato ve středním Mexiku byly nalezeny pozůstatky těl 59 lidí. Oblastí v posledních letech zmítá násilí drogových gangů, informovala s odvoláním na mexické úřady agentura Reuters.

Většina těl patřila velmi mladým lidem, či dokonce nezletilým, nejméně deset z nich byly ženy, řekla ve středu novinářům předsedkyně národní komise pro pohřešované osoby Karla Quintanaová. Jedná se o dosud největší odhalení tajných masových hrobů v Guanajuatu, dodala s tím, že pátrání iniciovali příbuzní zmizelých.

Pochmurný nález učinily úřady v okresu Salvatierra, kde se v poslední době zvýšil počet vražd v důsledku války znepřátelených drogových kartelů. V celém Guanajuatu s necelými šesti miliony obyvatel bylo mezi letošním lednem a srpnem evidováno 2250 vražd, což představuje nárůst o čtvrtinu v porovnání se stejným obdobím v předchozím roce.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Sesuvy kvůli tajfunu zabily ve Vietnamu osm lidí, 42 se pohřešuje

Sesuvy půdy v důsledku tajfunu Molave zabily ve středním Vietnamu nejméně osm lidí a 42 dalších je nezvěstných. S odvoláním na státní média o tom dnes informovala agentura AP, podle níž jde o jeden z nejsilnějších tajfunů v zemi za posledních 20 let.

Záchranáři vykopali osm těl ve vesnici Tra Van v provincii Quang Nam poté, co se na jejich domy sesunul vodou nasáklý svah. Další sesuv se odehrál v nedaleké vesnici Tra Leng, kde masa bahna a kamení zavalila několik domů s celkem 45 lidmi. Těla tří obětí se zde již podařilo vyprostit, dalších 42 osob se pohřešuje.

Zdroj: ČTK
Další zprávy