Sto dní trumpovin: urážky na Twitteru, střelba ve videoklipu i zapomenutá ruka při hymně

Magazín Magazín
28. 4. 2017 13:10
Americký prezident Donald Trump v sobotu oslaví sto dní v Bílém domě. Jeho úřadování již od počátku provází řada skandálů a kvůli svým prohlášením je častým trnem v oku veřejnosti. Zpěvačka Rihanna jej nazvala prasetem, raper Snoop Dogg na něj jako klauna ve videoklipu míří pistolí. Uživatelé sociálních sítí se pravidelně baví na jeho účet, ať už kvůli jeho vlasovému stylingu, nebo popleteným tweetům. Trumpa často zachraňuje první dáma, například když zapomene dát pravou ruku při hymně na srdce, ona sama ale ještě donedávna řešila soudní spor s britským bulvárem. Daily Mail o ní vloni napsal, že údajně pracovala v eskortních službách.
Foto: Reuters

Král fastfoodové vlády

Hned den po vítězství Donalda Trumpa ve volbách se rakouská držitelka Nobelovy ceny za literaturu Elfride Jelineková pustila do psaní hry o tomto americkém prezidentovi.

Inscenace s názvem Am Königsweg (Na královské stezce) pojednává o králi fastfoodové vlády. Hlavní postava - slepá jasnovidka připomínající loutku Miss Piggy, se z jeho chování snaží předpovídat budoucnost. Hra bude mít premiéru letos v říjnu v hamburském divadle.

Přečtěte si: Rakouská nobelistka Jelineková napsala hru o Trumpovi, udělala z něj krále fastfoodové vlády

 

Právě se děje

Další zprávy