Festival Metronome nebude ani v září, konat se má až v červnu 2021

ČTK ČTK
8. 6. 2020 11:29
Festival Metronome Prague se přesouvá na příští rok, uskutečnit by se měl ve dnech 17. až 19. června, uvedli v pondělí dopoledne pořadatelé.
Návštěvnost festivalu Metronome vzrostla na loňských přibližně 20 tisíc.
Návštěvnost festivalu Metronome vzrostla na loňských přibližně 20 tisíc. | Foto: Metronome Prague

Hudební festival se měl původně konat letos v červnu na pražském Výstavišti, pořadatelé ho po vypuknutí pandemie koronaviru přeložili na 17. až 19. září. Teď říkají, že kvůli přetrvávající nejistotě z toho, jak bude situace s pořádáním podobných akcí vypadat za tři měsíce, musí akci přesunout.

Vstupenky zůstávají v platnosti. Přes polovinu kapel, které měly letos vystoupit, potvrdilo účast na příštím ročníku.

"Čelíme situaci, kdy si v současné době vzhledem k nejistotě, co bude za tři měsíce, nikdo vstupenky nekoupí, a tak festival nemůžeme realizovat v takové podobě, jako jsme si přáli," vysvětluje za organizátory Sabina Turšnerová.

"Stále dostáváme (z ministerstva zdravotnictví) odpověď, že se zatím může potkat jen 500 lidí na jednom místě, i přesto, že jsme byli připraveni přijmout veškerá možná i námi samotnými navrhovaná hygienická opatření, která by riziko šíření potenciální nákazy řešila lépe, než jak se postupuje nyní. Bohužel i lety z USA, odkud plánujeme přivézt některé hvězdy, nejsou jisté," doplňuje.

Producenti festivalu David Gaydečka a Martin Voňka žádají ty, kdo si již na letošek koupili lístky, aby si je nechali na příští rok, a tím festival podpořili. Na letošní září prý chystají překvapení.

Největšími hvězdami letos plánovaného pátého ročníku festivalu Metronome Prague měli být americký raper Macklemore, britská skupina Underworld nebo americký zpěvák, textař a multiinstrumentalista Beck.

Beckův raný hit Loser z roku 1994. | Video: Geffen Records

"Jednání s agenty kapel probíhá pozitivně a už přes polovinu jich potvrdilo nový termín 17. až 19. června 2021. Snažíme se přesunout celý letošní program na příští rok včetně headlinerů," avizují pořadatelé, kteří účast jednotlivých interpretů začnou potvrzovat v následujících týdnech. "Některé už znáte a některé jsme ještě ani oznámit nestihli," dodávají.

Návštěvnost festivalu podle organizátorů vzrostla ze 7500 diváků v prvním ročníku na loňských přibližně 20 tisíc.

Za první čtyři roky, kdy se jmenovala Metronome Festival Prague, akci navštívily hvězdy jako Kraftwerk, Primal Scream, Liam Gallagher, Morcheeba, Sting, Iggy Pop, Foals, Chemical Brothers, Kasabian, David Byrne, John Cale nebo Massive Attack.

 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra, řekl nastupující prezident Joe Biden

Spojené státy jsou připraveny zaujmout roli globálního lídra a budou posilovat vztahy se svými spojenci v oblasti Atlantiku a Pacifiku. Nehodlají přitom vstupovat do zbytečných konfliktů. Na tiskové konferenci to v úterý řekl nastupující prezident USA Joe Biden, který rovněž potvrdil nominaci Antonyho Blinkena do funkce ministra zahraničí ve své vládě.

Biden také označil za jedno ze zásadních témat své administrativy boj s klimatickými změnami, který bude mít na starosti bývalý šéf americké diplomacie John Kerry. V nastupující vládě bude mít pozici na úrovni ministra, poznamenal demokrat Biden, který podle projekcí médií porazil ve volbách současnou republikánskou hlavu státu Donalda Trumpa.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 10 minutami

Pensylvánie a Nevada potvrdily výsledky voleb, vyhrál Biden

Demokratický kandidát Joe Biden se oficiálně stal vítězem prezidentských voleb v Pensylvánii. V úterý to oznámil guvernér tohoto amerického státu Tom Wolf, informují agentury. Také nejvyšší soud státu Nevady schválil výsledky voleb, podle nichž vítězství patří Bidenovi.

Podle oficiálních výsledků získal Biden spolu s kandidátkou na viceprezidentku Kamalou Harrisovou v Pensylvánii 3,46 milionu hlasů, současný prezident Donald Trump spolu se svým viceprezidentem Mikem Pencem 3,38 milionů hlasů, libertariánku Joanne Jorgensenovou podpořilo 79 000.

Těsným vítězstvím v Pensylvánii získal Biden na svou stranu 20 volitelů, což z tohoto státu dělá jedno z klíčových míst souboje o Bílý dům. Pro vítězství v něm musí kandidát získat 270 z celkem 538 volitelských hlasů.

Zdroj: ČTK
Další zprávy