Lucerna Music Bar chystá koncerty na Výstavišti, Fléda na hradě Špilberk

ČTK ČTK
7. 6. 2020 11:19
Lucerna Music Bar a společnost Přehrady Fest zprovozní hudební scénu na Výstavišti v pražských Holešovicích. Provozovatelé brněnského klubu Fléda, který je kvůli koronavirovým opatřením zatím zavřený, na léto zase chystají sérii koncertů pod širým nebem na nádvoří hradu Špilberk.

Scéna Lucerna Music Baru na pražském Výstavišti představí Bena Cristovaa, Tomáše Kluse, kapely Mig 21, Horkýže Slíže, Monkey Business nebo Queenie. Sérii čtyř desítek akcí zahájí 23. června J.A.R., kteří v přírodním areálu vystoupí tři večery za sebou.

"Téměř po třech měsících půstu je načase vrátit hudbu do Prahy. Hudební produkce k létu neodmyslitelně patří a my jsme moc rádi, že ji můžeme lidem opět zprostředkovat. Tradiční klubové prostředí na léto vyměníme za sluneční paprsky a vítr ve vlasech," říká Michal Filip z Lucerna Music Baru.

Jeho festivalový areál vznikne v lesoparkové části Výstaviště. Návštěvníci si o letních prázdninách kromě hudebních vystoupení budou moci užít pohodovou atmosféru v zóně s občerstvením, slibují pořadatelé.

Kapacita areálu a bezpečnostní a hygienická pravidla mají být přizpůsobena aktuálně platným opatřením proti šíření koronaviru, jež stanoví ministerstvo zdravotnictví.

Podle aktuálního nařízení se koncertu pod širým nebem může zúčastnit do 500 lidí, od 22. června dokonce až 1000 lidí.

Provozovatelé brněnského klubu Fléda, který je kvůli koronavirovým opatřením zatím zavřený, na léto také chystají sérii vystoupení pod širým nebem. Na velkém nádvoří hradu Špilberk se od 9. do 17. července vystřídají kapely Poletíme?, Monkey Business, Chinaski nebo J.A.R.

Cílem je potěšit všechny generace a vyjádřit naději, že pro muzikanty, promotéry i fanoušky se vše postupně začíná vracet do normálu. Pro zahajovací večer pořadatelé vybrali brněnskou kapelu Poletíme? se zpěvákem Rudolfem Brančovským, jinak také uznávaným výtvarníkem.

Monkey Business na Špilberku vystoupí 10. července, o dva dny později následuje písničkář Tomáš Klus se svou Cílovou skupinou. Zazní novější písně z desky Klusymfonie i starší tvorba v dynamičtějším provedení s doprovodem kapely.

Jedna z nejúspěšnějších českých skupin Chinaski na hradě vystoupí 14. července. Dramaturgie nezapomněla ani na příznivce metalu, 15. července tak hradní zdi přivítají kapelu Škwor. O den později následuje Mig 21, což je skupina, která má v Brně věrné fanoušky. Loni vyprodala Flédu třikrát za sebou.

Série skončí 17. července koncertem desetičlenného ansámblu J.A.R. Akci moderuje brněnská stand-up komička Adéla Elbel.

Vstupenky se prodávají na každý koncert zvlášť, nelze pořídit permanentku na více večerů. Areál hradu se otevře vždy v 18:00, koncerty začínají ve 20 hodin.

Vyzkoušeli jsme skoro všechno, na léčení jsme ale nemuseli a každý se s tím popral sám, líčí Michael Viktořík a Oto Klempíř ze skupiny J.A.R. | Video: Martin Veselovský
 

Právě se děje

před 29 minutami

Microsoft koupí za 19,7 miliardy dolarů firmu Nuance. Ta pomáhala vyrobit asistentku Siri pro Apple

Americký softwarový gigant Microsoft dnes potvrdil, že koupí společnost Nuance Communications, která se zabývá mimo jiné vývojem umělé inteligence a rozpoznávání řeči. Microsoft se snaží svou strategii přechodu ke cloudovým službám posílit i o odvětví zdravotnictví. Do hodnoty transakce 19,7 miliardy dolarů (430,3 miliardy korun) je zahrnut i čistý dluh.

Nuance asistovala společnosti Apple při spuštění osobního asistenta Siri a produkuje software, který se používá například v automobilovém průmyslu. Nuance i Microsoft nyní těží z rozmachu medicíny na dálku, neboť během pandemie covidu-19 se část styku s lékaři přesunula na internet. Produkty Nuance používá přes 55 procent amerických lékařů a 77 procent amerických nemocnic. 

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Stát zatím kompenzaci regionální dopravy nechystá, počká na stanovisko Evropské komise

Stát zatím kompenzace pro kraje za ztráty v regionální dopravě nechystá. Pro případná jednání s kraji o podpoře bude klíčový výsledek současných jednání s Evropskou komisí o kompenzacích pro železniční dopravce, pro které stát připravuje kompenzace až za 1,5 miliardy korun.

Pokud komise dotace pro dopravce schválí, bude stát jednat s kraji. To se podle ministerstva dopravy dá očekávat na konci května. Sdělil to dnes řekl mluvčí ministerstva František Jemelka. Kraje v minulých dnech oznámily, že loni na jízdném z veřejné dopravy ztratily 3,7 miliardy korun, žádají proto o pomoc stát.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Cenu Františka Kriegla za občanskou statečnost udělila Nadace Charty 77 všem zdravotním sestrám

Cenu Františka Kriegla, která se uděluje za občanskou statečnost či mimořádné zásluhy v boji za lidská práva a demokracii se porota letos rozhodla symbolicky udělit všem zdravotním sestrám. Jejich jménem cenu převezme předsedkyně České asociace sester Martina Šochmanová,.

"Na sestřičkách leží největší tíha té nejobyčejnější drobné práce, potkávání se s těžkými osudy. Svou službu vykonávají neokázale, laskavě a bez ohledu na to, že se samy během pandemie mohly stát obětí covidu-19. Zaslouží si naši úctu i dík," uvedl člen poroty Jaroslav Veis.

 

Zdroj: Domácí
Další zprávy