koronavirus

Hledáte informace o průběhu nákazy či třeba starší vydané články na toto téma? Na tomto místě najdete všechny naše vydané zpravodajské materiály o novém koronaviru, který způsobuje nemoc covid-19.

Herečka Seydouxová dostala nemoc covid-19, v Cannes měla uvést čtyři filmy

Francouzské herečce Lée Seydouxové vyšel pozitivní test na covid-19, přestože má dokončené očkování. Není tak jasné, zda na festivalu v Cannes uvede některý ze čtyř filmů, v nichž účinkuje. Šestatřicetiletá hvězda bondovky Spectre nebo snímku Život Adèle nemá příznaky, zatím se izoluje v Paříži. Do Cannes by odcestovala jen se svolením lékařů. Všechny čtyři tituly s ní jsou na programu příští týden, jako první v pondělí Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun od režiséra Wese Andersona.

Festival na francouzské Riviéře se koná za přísných epidemiologických opatření. Přesto existují obavy, že by se Cannes mohlo stát ohniskem epidemie. Ředitel akce Thierry Frémaux to popírá. "Včera jsme návštěvníkům provedli více než 3000 testů a neměli jsme žádné pozitivní případy," argumentuje.

Zdroj: ČTK

Bruce Springsteena na Broadwayi neuslyší lidé naočkovaní AstraZenecou

Slavný americký písničkář Bruce Springsteen bude od příští soboty 26. června opět vystupovat na newyorské Broadwayi se svou komorní show Springsteen on Broadway, kde hraje na kytaru i klavír, vypráví nebo čte úryvky z autobiografie. Jak ale informoval britský deník Guardian, do sálu smí jen lidé naočkovaní dvěma dávkami vakcíny Pfizer-BioNTech a Moderna nebo jednou dávkou Johnson & Johnson. Ti, kdo dostali vakcínu AstraZeneca, rozšířenou ve Velké Británii a Kanadě, pořadatelé dovnitř nevpustí. AstraZenecu pro použití v USA dosud neschválil tamní Úřad pro kontrolu potravin a léčiv.

Opatření kritizuje třeba kanadský deník Toronto Star. "Show must go on. Ale vás, co jste dostali AstraZenecu, nikdo nezval," napsal list, podle nějž tak Springsteenovu show nemohou vidět Kanaďané či Britové, kteří byli naočkovaní doma, ale pohybují se v USA.

Posluchači budou smět zaplnit všech 1710 míst v sále divadla St. James Theatre, respirátory uvnitř nejsou povinné.

Zdroj: Guardian

Kina Cinema City i Cinestar otevřou příští čtvrtek

Kina spadající pod sítě Cinema City a Cinestar po mnohaměsíční uzávěře opět přivítají diváky 10. června. Příští čtvrtek začne fungovat 12 multiplexů a jeden megaplex Cinema City i všech 13 poboček Cinestaru. "Otevřeme, i kdyby vládní podmínky platily v dnešní podobě," avizuje šéf Cinestaru Jan Bradáč. "Chceme ale, aby ministerstvo zdravotnictví ukončilo diskriminaci kultury," dodává.

Firmy budou dodržovat vládní opatření, například nechají volné sedačky mezi skupinami diváků. Povolení promítat od 24. května pro polovinu kapacity sálu s povinností testu a roušek zatím využily pouze některé jednosálové biografy. Multiplexy, které kvůli uzavření z důvodu pandemie vykázaly stamilionové ztráty, nechtěly otevírat bez toho, aniž by směly prodávat občerstvení. To má pro ně výrazný finanční efekt.

S otevřením multiplexů se diváci mohou těšit na film Cruella z dílny Walta Disneyho, pokračování úspěšného hororu Tiché místo: Část II, na animovaného Toma a Jerryho nebo monstra Godzilla vs. Kong. V letních měsících na plátna dorazí hollywoodský trhák Black Widow nebo bondovka Není čas zemřít. Očekávané jsou také české filmy jako komedie Matky, výpravný snímek Miroslava Ondříčka Zátopek nebo celovečerní dokument o Karlu Gottovi nazvaný Karel.

Zdroj: ČTK
Pokračovat