Pro kina pandemie neskončila. Sony odkládá pokračování nové marvelovky

Reuters Kultura Reuters, Kultura
12. 8. 2021 22:12
Kvůli narůstajícímu počtu případů nakažených nemocí covid-19 ve Spojených státech odkládá studio Sony premiéru komiksového filmu Venom 2: Carnage přichází. Původně jej také česká kina měla začít promítat v polovině září, nakonec ho uvedou o měsíc později.
Na snímku z Venoma je Tom Hardy.
Na snímku z Venoma je Tom Hardy. | Foto: Sony

Ve filmu režiséra Andyho Serkise si Tom Hardy znovu zahraje novináře Eddieho Brocka, který se stává hostitelem mimozemského symbionta Venoma. V novince ze světa komiksů Marvelu dále účinkují Woody Harrelson nebo Naomie Harrisová.

Hollywoodská studia v uplynulém roce a půl pravidelně odsouvala premiéry nejočekávanějších snímků v době, kdy se USA potýkaly s první a druhou vlnou pandemie. Kina byla tou dobou zavřená nebo fungovala jen v omezené kapacitě, zatímco studia potřebovala dostat do biografů co nejvíc lidí, aby se filmy s rozpočty často v hodnotě stovek milionů dolarů zaplatily. I velkorozpočtové tituly jako Black Widow od Disneyho nebo devátý díl Rychle a zběsile nakonec v kinech utržily méně, než se očekávalo před pandemií.

Od letošního podzimu si již kinematografický průmysl sliboval pozvolný návrat diváků. USA však v těchto týdnech zápasí s další vlnou pandemie způsobenou nakažlivější mutací viru zvanou delta. Filmová studia se obávají, že lidé se za nynější situace bojí chodit do kin. Nejnověji za očekáváními skončil komiksový film Sebevražedný oddíl, když za první víkend v USA utržil jen 26,2 milionu dolarů.

Podle serveru CNBC by odklad Venoma 2 mohl předznamenat další vlnu posouvání premiér. Časopis Forbes již spekuluje, že by se mohl zpozdit též animovaný Hotel Transylvánie: Transformánie, s nímž zatím kina počítají na 23. září.

První díl Venoma z roku 2018 s rozpočtem okolo 100 až 120 milionů dolarů celosvětově utržil 850 milionů dolarů. Vyprávěl o Brockově snaze odhalit veřejnosti skutečnou tvář vědce hraného Rizem Ahmedem. Odhodlání však přerostlo v posedlost, která Brockovi zlikvidovala kariéru a zničila vztah s přítelkyní hranou Michelle Williamsovou. Když pak Eddie vstřebal jeden z vědcových experimentů, mimozemšťana Venoma, zjistil, že disponuje nebezpečnými superschopnostmi.

"Venom má zvláštní náboj. Dovede oscilovat mezi hororem a komedií, mezi snímkem o superhrdinovi a superpadouchovi. Ubližuje mu však hodina naprosté vaty," napsal v recenzi kritik Tomáš Stejskal na Aktuálně.cz.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 1 hodinou

Dubovská dojela v Killingtonu osmnáctá, Shiffrinová vyrovnala Stenmarka

Lyžařka Martina Dubovská skončila ve slalomu Světového poháru v Killingtonu osmnáctá. I pátý slalom v historii v americkém středisku ovládla domácí Mikaela Shiffrinová a v nejtočivější disciplíně vyrovnala 46. triumfem Švéda Ingemara Stenmarka.

Shiffrinová byla po prvním kole druhá, ale zajela dobře druhé, zatímco její největší soupeřka Petra Vlhová chybovala. Slovenská obhájkyně velkého křišťálového glóbu, která minulý týden dvakrát kralovala v Levi, tak skončila druhá. Třetí místo obsadila Švýcarka Wendy Holdenerová.

Dubovská jela mezi elitou po devadesáté. V prvním kole ztratila na Vlhovou více než dvě sekundy a byla šestnáctá. Do druhé jízdy se pustila razantněji, pozici ale neudržela a propadla se o dvě pozice. Nenavázala tak na životní šesté místo z minulého týdne ve Finsku.

V Killingtonu se dosud konaly čtyři slalomy a všechny vyhrála Shiffrinová. Před týdnem Američanka v obou závodech ve Finsku brala za Vlhovou vždy stříbro a na druhé místo to po prvním kole vypadalo i letos. Po druhé jízdě si ale tentokrát pozice vyměnily.

Pro Američanku je Killington prakticky domácím svahem a před rozhovorem dojatá emocemi plakala a chvilku trvalo, než dokázala mluvit. "Jsem šťastná, jak jsem jela druhé kolo. Neudělala jsem tak velkou chybu jako Petra. Bojovala jsem. Hodně to pro mě znamená," řekla Shiffrinová, která ve Světovém poháru celkově oslavila 71. vítězství.

Na rozdíl do Dubovské se nedostala do bodované třicítky Gabriela Capová. Z 63 slalomářek obsadila v 1. kole 51. místo s mankem více než pěti sekund na nejlepší.

Další slalom SP je na pořadu až za měsíc 29. prosince v rakouském Lienzu. Příští týden se rozjedou v kanadském Lake Louise rychlostní disciplíny s Ester Ledeckou.

Zdroj: ČTK
Další zprávy