Hollywood

Zemřel režisér filmů o Supermanovi Richard Donner

Ve věku 91 let toto pondělí zemřel americký režisér Richard Donner, proslavený filmy Superman nebo Rošťáci. O úmrtí informoval web Hollywood Reporter. "Přitahoval pozornost a uměl se smát jako nikdo jiný. Uměl dělat legraci; tak jsem ho ve svých 12 letech viděl a měl jsem ho za to rád," řekl Sean Astin, který si jako dítě roku 1985 zahrál v Rošťácích natočených dle námětu Stevena Spielberga.

Rodák z New Yorku a absolvent Newyorské univerzity sloužil v americké armádě. Mnoho jeho filmů mělo komerční úspěch. Patří k nim Smrtonosná zbraň s Melem Gibsonem a Danny Gloverem, která měla čtyři pokračování, nebo Strašidelné Vánoce. Posledním Donnerovým snímkem byl thriller 16 bloků z roku 2006.

Zdroj: ČTK

Sledovanost Oscarů klesla na historické minimum

Na nové historické minimum spadla sledovanost letošního udílení filmových cen Oscar. V noci z neděle na pondělí zaujaly jen 10,4 milionu lidí, což představuje meziroční pokles o 56 procent. Ještě vloni oscarový večer zhlédlo 23,6 milionu diváků.

Data o sledovanosti zveřejnila společnost Nielsen. Nižší zájem o ceremoniál kvůli pandemii koronaviru zaznamenalo již zářijové udílení televizních cen Emmy nebo předminulý měsíc hudební Grammy. Druhé nejznámější americké filmové ceny, Zlaté glóby, sledovalo letos v únoru o 60 procent méně diváků než vloni.

Zdroj: Reuters
Pokračovat