filmový průmysl

Příští Jurský park a Batmana diváci uvidí až v roce 2022

Hollywoodská studia kvůli pandemii koronaviru opět mění plány. V úterý večer firma Universal Pictures uvedla, že další díl ságy Jurský park nazvaný Jurský svět: Nadvláda pošle do kin až v červnu 2022. Snímek, v němž účinkují Chris Pratt a Bryce Dallas Howardová, se tak zpozdí o rok.

Warner Bros. už začátkem týdne odsunuli sci-fi Duna z letošního prosince na říjen 2021. Nejnověji studio posouvá také nového Batmana s Robertem Pattinsonem v hlavní roli. Film režiséra Matta Reevese měl do kin přijít právě v říjnu 2021, nakonec uvolní místo Duně a premiéru bude mít až na jaře 2022.

Zdroj: Reuters

Další odklad v Hollywoodu: Duna přijde do kin až v říjnu 2021

Očekávaný sci-fi film Duna do kin místo letošního prosince zamíří až 5. října 2021. V pondělí večer to oznámila studia Warner Bros. a Legendary Pictures, pro něž adaptaci knihy Franka Herberta natočil Kanaďan Denis Villeneuve. Ve snímku odehrávajícím se na pouštní planetě, kde se těží zvláštní koření prodlužující život, účinkují Timothée Chalamet, Josh Brolin, Zendaya nebo Oscar Isaac.

Duna se tak zařadila po bok bondovky Není čas zemřít, nové verze muzikálu West Side Story od režiséra Stevena Spielberga nebo Black Widow se Scarlett Johanssonovou v hlavní roli. Všechny tyto filmy byly v posledních týdnech odloženy kvůli pandemii koronaviru. Nejnověji druhý největší světový řetězec kin Cineworld oznámil, že dočasně zavře všechny své biografy v USA a Velké Británii. Důvodem je nízká návštěvnost kin a právě odklad očekávaných letošních titulů, k nimž se nyní přidala Duna.

Zdroj: Variety.com
Pokračovat