filmový průmysl

Redfordův filmový festival Sundance bude jen pro naočkované

Americký festival nezávislých filmů Sundance budou smět v lednu 2022 navštívit jen naočkovaní. V úterý to oznámila ředitelka akce Tabitha Jacksonová. Divákům, filmařům ani dobrovolníkům již nebudou stačit negativní testy ani první dávka dvoudávkové vakcíny, pořadatelé hodlají vyžadovat certifikát o ukončeném očkování.

Festival, založený roku 1978 hercem Robertem Redfordem, se tradičně koná v městečku Park City. To leží v nadmořské výšce 2100 metrů zhruba 40 minut jízdy autem od Salt Lake City. Příští ročník je naplánován na 20. až 30. ledna. Podrobnosti ohledně toho, zda bude v kinech i přes povinné očkování nutné nosit respirátory, organizátoři teprve oznámí.

Zdroj: AP

Disney bude od zaměstnanců vyžadovat očkování

Walt Disney Company se přidala k firmám, které od svých zaměstnanců začnou vyžadovat očkování proti nemoci covid-19. "Očkování je nejlepší nástroj, kterým můžeme celosvětovou pandemii dostat pod kontrolu a ochránit naše zaměstnance," vysvětlil agentuře AP mluvčí společnosti, jež provozuje zábavní parky, televize, filmová studia i vydavatelství.

Zaměstnancům, kteří dosud očkovaní nejsou, Disney poskytne 60 dnů na to, aby se nařízení přizpůsobili. Po dohodě s odbory rovněž firma oznámila, že očkování bude vyžadovat od všech budoucích pracovníků. Stejně jako Disney hodlají očkování od zaměstnanců vyžadovat firmy Walmart, Google, Facebook, Twitter, Uber, Lyft nebo noviny Washington Post. Podobné opatření, byť zatím ne plošně pro všechny pracovníky, zavádí i videotéka Netflix.

Zdroj: AP

Služba HBO Max zřejmě do Česka dorazí až příští rok

HBO možná zprovozní svou videotéku HBO Max v některých částech Evropy včetně Česka až příští rok. Firma se nyní soustřeďuje na Latinskou Ameriku, kde službu zpřístupnila 30. června. "Proto možná odložíme vstup na některé evropské trhy do začátku roku 2022," oznámil Pascal Desroches, finanční ředitel nadnárodní skupiny WarnerMedia, do které HBO náleží.

Podle webu Filmtoro.cz už česká pobočka potvrdila, že spuštění HBO Max pro zdejší zákazníky se odkládá na rok 2022. Dle dřívějšího plánu měla videotéka do Evropy dorazit ve druhé polovině letošního roku.

Herečka Seydouxová dostala nemoc covid-19, v Cannes měla uvést čtyři filmy

Francouzské herečce Lée Seydouxové vyšel pozitivní test na covid-19, přestože má dokončené očkování. Není tak jasné, zda na festivalu v Cannes uvede některý ze čtyř filmů, v nichž účinkuje. Šestatřicetiletá hvězda bondovky Spectre nebo snímku Život Adèle nemá příznaky, zatím se izoluje v Paříži. Do Cannes by odcestovala jen se svolením lékařů. Všechny čtyři tituly s ní jsou na programu příští týden, jako první v pondělí Francouzská depeše Liberty, Kansas Evening Sun od režiséra Wese Andersona.

Festival na francouzské Riviéře se koná za přísných epidemiologických opatření. Přesto existují obavy, že by se Cannes mohlo stát ohniskem epidemie. Ředitel akce Thierry Frémaux to popírá. "Včera jsme návštěvníkům provedli více než 3000 testů a neměli jsme žádné pozitivní případy," argumentuje.

Zdroj: ČTK

Zemřel režisér filmů o Supermanovi Richard Donner

Ve věku 91 let toto pondělí zemřel americký režisér Richard Donner, proslavený filmy Superman nebo Rošťáci. O úmrtí informoval web Hollywood Reporter. "Přitahoval pozornost a uměl se smát jako nikdo jiný. Uměl dělat legraci; tak jsem ho ve svých 12 letech viděl a měl jsem ho za to rád," řekl Sean Astin, který si jako dítě roku 1985 zahrál v Rošťácích natočených dle námětu Stevena Spielberga.

Rodák z New Yorku a absolvent Newyorské univerzity sloužil v americké armádě. Mnoho jeho filmů mělo komerční úspěch. Patří k nim Smrtonosná zbraň s Melem Gibsonem a Danny Gloverem, která měla čtyři pokračování, nebo Strašidelné Vánoce. Posledním Donnerovým snímkem byl thriller 16 bloků z roku 2006.

Zdroj: ČTK
Pokračovat