Soupeřem agenta 007 bude psychopat z Sherlocka

Kultura Kultura
3. 12. 2014 15:36
Tvůrci čtyřiadvacátého dobrodružství Jamese Bonda odhalili, kdo si zahraje hlavního protivníka agenta 007 Jejího Veličenstva. Brzy bude znám i název nové bondovky.
Herec Andrew Scott.
Herec Andrew Scott. | Foto: Sherlock

Praha – V nejbližších dnech bude znám název čtyřiadvacáté bondovky s Danielem Craigem v hlavní roli. Objevila se také informace, kdo si zahraje hlavního záporáka.

Roli padoucha ztvární irský herec Andrew Scott, který se nejvíce proslavil v seriálu Sherlock, kde hrál Jamese Moriartyho, geniálního a psychopatického zločince, jenž se objevil se ve všech dosavadních sériích.

Scott si v bondovce zahraje po boku herců z předchozích dobrodružství agenta 007, a to Ralpha Fiennese, Bena Whishawa, Rory Kinnear a Naomi Harris. Posilami budou Léa Seydoux (Život Adele), Dave Bautista (Strážci Galaxie) a Christoph Waltz (Nespoutaný Django).

Film bude režírovat Sam Mendes jako tomu bylo u předchozí bondovky Skyfall (2012). Nejmenovaný zdroj serveru The Mirror řekl: „Andrew byl pečlivě vybrán do nové role v bondovce poté, co si zamilovali jeho roli v Sherlockovi, která z něj udělala hvězdu. Castingoví ředitelé si  mysleli, že bude perfektní volbou pro záporáka a chtěli využít jeho již existující profil z Sherlocka a posunout jej na další úroveň.“

Herec dříve řekl, že role mu změnila život a otevřela mnoho dveří a prohlásil: „Je ohromující hrát v TV seriálu, který je tak populární. To mě velmi překvapilo. Lidé k němu okamžitě přilnuli už po první epizodě. Reakce byly výjimečné. Lidé mě oslovovali na ulicích a chtěli si o seriálu povídat.“

Premiéra 24. bondovky je naplánována na 6. listopad 2015.

 

Právě se děje

před 4 minutami

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Schválil to parlament

Skotsko bude první zemí, která poskytne všem ženám bezplatný přístup k vložkám, tamponům a dalším potřebám pro intimní hygienu. Příslušný zákon dnes jednomyslně schválil místní parlament, informoval list The Scotsman. Podle odhadů by mělo opatření vyjít na 9,7 milionu liber ročně (285 milionů Kč).

Zdroj: ČTK
Další zprávy