James Bond má jistotu. Sam Mendes natočí čtyřiadvacítku

Kultura Kultura
12. 7. 2013 8:55
Nové bondovky se fanoušci dočkají v říjnu 2015
Daniel Craig alias 007
Daniel Craig alias 007 | Foto: Reuters

Praha - Po dlouhém přemlouvání studii je konečně jasno. K režii čtyřiadvacátého, zatím nepojmenovaného dobrodružství Jamese Bonda se vrátí režisér Sam Mendes, jehož Skyfall se setkal s nebývalým kritickým i finančním úspěchem - je nejvýdělečnějším bondovským filmem, vydělal víc než 1,1 miliardy dolarů.

Mendes dlouhou dobu váhal, protože se chtěl věnovat divadlu, konkrétně shakespearovskému Králi Learovi a adaptaci Karlíka a továrny na čokoládu. Studia MGM a Columbia Pictures se už začala ohlížet po jiných jménech, marně nabízela angažmá i Christopheru Nolanovi.

Nakonec se ukázalo, že natáčení lze Mendesovým potřebám přizpůsobit, aby se mohl věnovat jak filmovému plátnu, tak i jevišti. „Jsem skutečně rád, že mi studio slíbilo veškerý čas, který potřebuji ke splnění svých divadelních závazků, čímž mi producenti umožnili režírovat Bonda číslo 24," podotkl režisér.

Sam Mendes
Sam Mendes | Foto: Reuters

Již delší dobu jsme si jistí, že v čele stane opět Daniel Craig a vrací se i scenárista John Logan, který pracuje rovnou na dvou pokračováních. Budou na sebe tedy příští a přespříští Bond navazovat, jako tomu bylo v případě Casina Royale a Quantum of Solace? A znamená to, že by se i Sam Mendes vrátil rovnou dvakrát? Ani jedno zatím nevíme a nejspíš ještě dlouho vědět nebudeme.

Co však víme, je krom zvěstí o účasti Penélope Cruz coby bondgirl i datum premiéry nové bondovky. Bude to 23. říjen 2015. Přespříští rok tedy můžeme pomalu začít vnímat jako „supersezónu". Kromě Jamese Bonda se vrátí i Star Wars, Jurský park, Avatar a Avengers. Nabitější ročník už tu dlouho nebyl.

Připomeňte si Skyfall na fotografiích i v ukázce:

Youtube video
Youtube video | Video: youtube.com

 

Právě se děje

před 15 minutami

Evropský parlament odsoudil polský zákaz potratů. Ohrožuje podle něj zdraví žen a povede k tajným interrupcím

Evropský parlament ve čtvrtek odsoudil říjnové rozhodnutí polského ústavního soudu zásadně omezit možnost umělého přerušení těhotenství. Podle europoslanců tento de facto zákaz potratů ohrožuje zdraví polských žen a povede k výraznému rozšíření tajně prováděných a méně bezpečných interrupcí. Omezení je podle evropských zákonodárců dalším důkazem posilování vlivu polských vládnoucích politiků na justici.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil

Ve věku 63 let po krátké těžké nemoci zemřel prezident Exekutorské komory ČR Vladimír Plášil. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí komory Lenka Desatová. Plášil působil od roku 2001 jako soudní exekutor v Praze 7 a v minulosti byl mimo jiné členem Legislativní rady vlády. Byl zakládajícím členem Exekutorské komory ČR a také dlouholetým členem jejího prezidia. V čele komory pak stál od roku 2018.

"Zasadil se o další transparentnost a elektronizaci komory, která za jeho působení významným způsobem zefektivnila svou činnost. Významným způsobem také přispěl k zapojení komory do legislativních procesů a k užší spolupráci s orgány veřejné moci," sdělila Desatová. Za Plášilova působení v prezidiu také podle ní posílila Exekutorská komora ČR svou pozici v Mezinárodní unii soudních exekutorů.

Exekutorská komora České republiky sdružuje soudní exekutory, vykonává jejich samosprávu a dohlíží nad jejich úřední činností. Členství v komoře je pro všechny exekutory ze zákona povinné. Komora sídlí v Praze a má pobočku v Brně.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Na daňového balíčku, který bude projednávat Senát, dál není v koalici shoda. Střet je nešťastný, říká Babiš

V koalici dál není shoda na podobě daňového balíčku, který bude projednávat Senát. Premiér Andrej Babiš (ANO) a vicepremiér Jan Hamáček (ČSSD) se ve čtvrtek na návrhu daňových změn jako lídři vládních stran nedohodli. V jednání o zvýšení přídavků na děti se posunuli ke shodě. 

Změnu daní po zrušení superhrubé mzdy, postoj k návrhu státního rozpočtu a navýšení přídavků měla ve čtvrtek projednávat koaliční rada. Vládní strany mají rozdílné postoje. Babiš jednání zrušil, místo toho se sešli jen s Hamáčkem.

"Střet ohledně daní je nešťastný," uvedl po jednání premiér. Podle něj původně shoda byla. Do předloženého vládního daňového balíčku Babiš jako poslanec doplnil návrh na zrušení superhrubé mzdy a s daní z příjmu 15 a 23 procent u vysokých výdělků. Hamáček pak také jako poslanec přidal vlastní návrh daní z příjmu 19 a 23 procent a se zvýšením daňové slevy na poplatníka z 24.840 na 30.000 korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy