James Bond se vrátí na plac letos v říjnu. Po čtyřiadvacáté

Kultura Kultura
28. 2. 2014 16:13
Ralph Fiennes, představitel M, zmínil datum startu natáčení v rozhovoru pro MTV. Do kin se nová bondovka dostane v listopadu 2015.
Foto: Bontonfilm

Praha - Finále zatím poslední bondovky Skyfall odhalilo některá tajemství. Naomie Harris na sebe vzala roli Monneypenny, Ralph Fiennes jako Gareth Mallory získal po Judi Dench titul M.

Jinak o čtyřiadvacátém pokračování příběhů agenta 007 Jamese Bonda víme už jen to, že ho bude hrát počtvrté Daniel Craig a vytvoří režisér Sam Mendes a scénárista John Logan. Vítězná sestava se nemění, Skyfall byl jednou z nejlepších bondovek historie.

Zdá se ovšem, že štáb filmu začíná dávkovat některé další informace. Ralph Fiennes v rozhovoru pro MTV News zmínil, že má v kalendáři některé termíny natáčení.

"Myslím, že začneme v říjnu," utrousil Fiennes o Bondovi jen jaksi mimoděk. "Scénář jsem samozřejmě ještě nečetl, takže víc říct nemůžu. A stejně bych asi musel podepsat slib mlčenlivosti."

V datu startu natáčení se ale Fiennes zřejmě neplete. Bond 24 (jiný titul zatím film nemá) přijde do kin 6. listopadu 2015, tedy skoro přesně za rok po označeném začátku natáčení, což bývá obvyklá doba nutná ke vzniku blockbusteru.

 

Právě se děje

před 3 hodinami

Marcon chce posílit vztahy s Bidenovou Amerikou. Prezidenti chtějí spolupracovat v rámci WHO

Nový americký prezident Joe Biden v neděli poprvé od nástupu do funkce mluvil se svým francouzským protějškem Emmanuelem Macronem a vyjádřil touhu po upevnění vzájemných vztahů obou zemí, uvedl Bílý dům. Podle Macrona měli oba vůdci velmi blízké názory, a to zejména co se týče přístupu k mezinárodním problémům, jakými je například boj s pandemií či klimatickými změnami, uvedl Elysejský palác.

Prezidenti se shodli na nutnosti spolupracovat v oblasti globálního veřejného zdraví v rámci Světové zdravotnické organizace (WHO). Z té USA vyvedl předchozí prezident Donald Trump, Biden však hned po nástupu do funkce nařídil, aby se k ní Spojené státy vrátily. Stejně tak tomu bylo i u pařížské klimatické dohody z roku 2015.

Zdroj: ČTK
před 4 hodinami

Koulař Crouser vylepšil 32 let starý halový světový rekord

Americký koulař Ryan Crouser vytvořil na mítinku ve Fayetteville světový halový rekord. Osmadvacetiletý olympijský vítěz z Ria de Janeiro předčil pokusem 22,82 metru o šestnáct centimetrů výkon krajana Randyho Barnese, který se v čele historických tabulek držel 32 let.

Crouser se na devět centimetrů přiblížil svému absolutnímu maximu z loňského roku. Pod střechou měl jeho dosavadní osobní rekord hodnotu 22,60. Ve Fayetteville Barnsův výkon překonal dokonce dvakrát. Nejdál poslal kouli hned v první sérii, ve třetí ještě předvedl pokus dlouhý 22,70.

"Velmi dobrý start do roku 2021," řekl televizi ESPN Crouser. Historickým zápisem si upevnil první místo v letošních tabulkách, v nichž se za něj v sobotu zařadil výkonem 21,48 český rekordman Tomáš Staněk.

Barnes zůstává nadále absolutním světovým rekordmanem výkonem 23,12 z roku 1990. Za 23 metrů poslal 7,26 kg těžké náčiní také němec Ulf Timmermann (23,06), Crouser se výkonem 22,91 dělí o třetí místo v tabulkách s krajanem Joem Kovacsem a Italem Alessandrem Andreiem.

před 5 hodinami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy