James Bond se vrátí na plac letos v říjnu. Po čtyřiadvacáté

Kultura Kultura
28. 2. 2014 16:13
Ralph Fiennes, představitel M, zmínil datum startu natáčení v rozhovoru pro MTV. Do kin se nová bondovka dostane v listopadu 2015.
Foto: Bontonfilm

Praha - Finále zatím poslední bondovky Skyfall odhalilo některá tajemství. Naomie Harris na sebe vzala roli Monneypenny, Ralph Fiennes jako Gareth Mallory získal po Judi Dench titul M.

Jinak o čtyřiadvacátém pokračování příběhů agenta 007 Jamese Bonda víme už jen to, že ho bude hrát počtvrté Daniel Craig a vytvoří režisér Sam Mendes a scénárista John Logan. Vítězná sestava se nemění, Skyfall byl jednou z nejlepších bondovek historie.

Zdá se ovšem, že štáb filmu začíná dávkovat některé další informace. Ralph Fiennes v rozhovoru pro MTV News zmínil, že má v kalendáři některé termíny natáčení.

"Myslím, že začneme v říjnu," utrousil Fiennes o Bondovi jen jaksi mimoděk. "Scénář jsem samozřejmě ještě nečetl, takže víc říct nemůžu. A stejně bych asi musel podepsat slib mlčenlivosti."

V datu startu natáčení se ale Fiennes zřejmě neplete. Bond 24 (jiný titul zatím film nemá) přijde do kin 6. listopadu 2015, tedy skoro přesně za rok po označeném začátku natáčení, což bývá obvyklá doba nutná ke vzniku blockbusteru.

 

Právě se děje

před 19 minutami

Po požáru domu na Praze 5 skončila jedna žena v nemocnici. Hasiči několik osob evakuovali

Pětašedesátiletá žena skončila v nemocnici po odpoledním požáru bytu ve druhém patře činžovního domu v Praze 5. Nadýchala se zplodin. Z domu muselo být evakuováno několik lidí. Hasiči požár dostali rychle pod kontrolu. Rozsah škody a příčinu vzniku ohně zjišťují vyšetřovatelé. 

Hořet začalo krátce po 15:00 v Lidické ulici. "Hasiči nasadili na lokalizaci plamenů jeden vodní proud vnitřní částí budovy. Během zásahu zachránili čtyři osoby pomocí vyváděcích masek a jednoho psa. Několik osob se evakuovalo před příjezdem hasičů," uvedl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Oheň dostali hasiči pod kontrolu za 17 minut, poté ještě kontrolovali skrytá ohniska termokamerou. Museli také rozebrat i část stropního podhledu bytu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy